Czy taki kociołek nadaje się na kocioł?

Zbiorniki do odparowywania zacierów. Budowa, adaptacje modyfikacje.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Adam1070
100
Posty: 117
Rejestracja: wtorek, 8 sty 2013, 22:59
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Brak
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy

Post autor: Adam1070 »

Witam, dzisiaj kupiłem tego typu trzy kociołki ze stali KO.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
Są to kociołki przeznaczone do podwieszenia na trójnogu nad ogniskiem. Ścianki mają duże grubsze niż miski KO kuchenne, które mam w domu. Dwa kociołki są pojemności 22L, a jeden 13L. Wysokie są na 18cm, średnica dna 25cm (13L), 30cm (22L), średnica pokrywki 41cm (13L) i 47cm (22L).
Kupiłem je na wyprzedaży jako pojemniki do zlewania nastawu , rozcieńczania trunku i do czego tam by się jeszcze przydały. Po przywiezieniu ich do domu zacząłem zastanawiać się czy można by było ich zastosować jako kotły do destylacji. Pokrywki mają dosyć sztywne. Z pewnością można by zamontować na nich nie dużego PS-a lub małą kolumnę. Trzeba by tylko zamówić uszczelkę silikonową pod pokrywkę, pospinać zaciskami biurowymi i kocioł gotowy. Można by kociołek do góry nogami na kociołek postawić i powstanie "beczka".
4.jpg
Tylko kwestia połączenia. Śrubami na uszczelkę, lut twardy, zespawać ...

Proszę napiszcie co o tym sądzicie?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Spawam, skręcam, lutuję, kleję, remontuje, buduje.
koncentraty wina

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Czy taki kociołek nadaje się na kocioł?

Post autor: Szlumf »

Mam kocioł 66l z dwóch miednic złożonych tak jak proponujesz. Blacha w nich z pewnością cieńsza niż w tych kociołkach. Kolumny podwieszam nad nimi. Jako uszczelnienie styku zastosowałem uszczelkę typu E z metra http://uszczelki24.pl/index.php?p1642,u ... p-e-023400. Ścisnąłem zaciskami do kanałów wentylacyjnych https://sklep.centrumizolacji.com.pl/pl ... yjnych/726. Używam go parę lat bez przecieków.
P.S.
Czy te kociołki są jeszcze gdzieś do nabycia?
Awatar użytkownika

Autor tematu
Adam1070
100
Posty: 117
Rejestracja: wtorek, 8 sty 2013, 22:59
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Brak
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Czy taki kociołek nadaje się na kocioł?

Post autor: Adam1070 »

W Te..co byłem kupić żarcie dla kota i psa (Bo tylko te chcą jeść. Pieski francuskie). Przy kasie widzę klienta z takim kociołkiem i przypomniało mi się, że kiedyś im się przyglądałem. Postanowiłem jeszcze raz na nie popatrzeć. I bardzo miłe zaskoczenie, wyprzedaż końcówki sezonowej, obniżka 75%. Zamiast 99,99 kosztował 24,99. Ten mniejszy był tańszy. Grzechem było nie brać. Kupiłem 3 kociołki KO i jeden emaliowany, dodatkowo pokrywki po 8zł wziąłem. Cały czas się zastanawiam czy jutro nie wykupić reszty kociołków KO. Co prawda do 13L nie było już pokrywek, ale gdyby właśnie jeden na drugi postawić to pokrywka nie potrzebna.
Spawam, skręcam, lutuję, kleję, remontuje, buduje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły”