Czy taka kolumna spełni swoje zadanie?

O budowie destylatorów wszystko. Jak zbudować dobry sprzęt? Jakich materiałów użyć? Jak to połączyć w całość? To i wiele więcej...

Autor tematu
marsyr89
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 6 paź 2018, 14:02

Post autor: marsyr89 »

Witam
Przypuszczam że wielu zostanie głuchych na moje zapytanie, a znajdą się tacy którzy mnie zganią że ,,nie czyta,, że to ,,już było wielokrotnie wałkowane,,ale do meritum:
-chcę wykonać jak na załączniku ,,niskiego,, aabratka głowica https://allegro.pl/glowica-destylatora- ... 93801.html
-będę robił smakówki jeśli mi się znudzą dorobię kolumnę z wypełnieniem
Zapytanie
jest następujące czy ten sprzęt do tego się sprawdzi oraz jak wykonać z dostępnych materiałów max szeroki wlew oraz redukcje materiał który przewiduję do całości to nierdzewka???
W założeniu myślę że redukcja (stożek) do fi 60,3 będzie pusta a wypełnienie zacznie się na odcinku rury, wyłącznie CU.

Pozdrawiam
kolumna1.jpg
[mod: obróć ten obrazek]
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 15 paź 2018, 20:04 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
alembiki

Woodworm
150
Posty: 169
Rejestracja: piątek, 16 sty 2015, 22:00
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Czy taka kolumna spełni swoje zadanie?

Post autor: Woodworm »

Tu masz kryze redukującą
https://destylandia.pl/zbiorniki/2268-z ... results=21
Do tego odc. 30cm na TC, później dorabiasz rurę na 120cm i masz kolumnę.
Dorób nóźki do zbiornika i uchwyty oraz port na term.

Autor tematu
marsyr89
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 6 paź 2018, 14:02
Re: Czy taka kolumna spełni swoje zadanie?

Post autor: marsyr89 »

Oglądałem te kryzy oraz dzwoniłem do https://destylandia.pl i wydaje mi się że ten otwór jest za mały wolałbym otwór >150mm. Nóżki oraz uchwyty też będą...

johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy
Re: Czy taka kolumna spełni swoje zadanie?

Post autor: johnex »

Mam poszerzony wlew w kegu 30l oparty na wywijce 114,3x2 i kołnierzu z taką samą średnicą zewnętrzną i dospawanym gwintem SMS 63,5. Na to dokręcany katalizator miedziany i głowica aabratek. Grzanie za pomocą płaszcza wodnego. Do cukrówek mam keg 50 z bezpośrednim wyjściem SMS. Według mnie otwór 115mm jest wystarczający. Gesty zacier czy nastaw można przez niego bez problemu wylać. Z myciem ręcznym kega też nie ma problemu.
Uważam, że redukcja (stożek) nie ma sensu. Przy ewentualnej rozbudowie tylko wzrośnie wysokość zestawu co przy niższych pomieszczeniach może być problemem. Zwracam na to uwagę bo mi brakuje jakieś 10 cm aby zmieścić bufor.
Ostatnio zmieniony wtorek, 16 paź 2018, 09:11 przez johnex, łącznie zmieniany 1 raz.
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!

Autor tematu
marsyr89
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 6 paź 2018, 14:02
Re: Czy taka kolumna spełni swoje zadanie?

Post autor: marsyr89 »

Czyli robię katalizator wypełniony miedzią ok 20cm i potem głowica aabratek. Może jeszcze jakieś kreatywne sugestie?

Może ktoś jeszcze podzieli się swoim sposobem na szeroki wlew?
Ostatnio zmieniony wtorek, 16 paź 2018, 20:39 przez manowar, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Budowa Aparatury”