Czy taka grzałka da radę ?

Znajdziecie wszystko o metodach warzenia piwa, jak uzyskać najlepszą warkę oraz odpowiedni smak domowego piwka.

Autor tematu
Szym
100
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 16 lut 2013, 11:22
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy

Post autor: Szym »

Witam

Zaczynam swoją przygodę z warzeniem piwa, wprawdzie jeszcze nawet tego z brew kita nie zrobiłem ( zepsułem przez przypadek pojemnik fermentacyjny i muszę kupić nowy ) ale już mam ochotę zrobić swoje pierwsze piwo od podstaw. Tylko że tu mam tylko jeden problem … nie mam garnka 30 L… jednak… znalazłem ostatnio u babci nie używany garnek, tyle że on ma 50L jak nie więcej ( raczej na pewno ) i chciałbym w nim zacierać, tylko nie mam na czym tego grzać. Jedyne co mam to kuchenka 1500W z termostatem. Myślicie, że da na tym radę ? ( chciałbym warzyć na 20 L piwa ).

Nie chce nakupić sobie składników, żeby potem się nie okazało że mogę sobie to wyrzucić. Nie mam innej możliwości podgrzania tego garnka ponieważ w domu mam tylko indkucję


Pozdrawiam
alembiki

W_TG
600
Posty: 643
Rejestracja: piątek, 27 gru 2013, 23:54
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 145 razy
Re: Czy taka grzałka da radę ?

Post autor: W_TG »

Po prosty nalej wody i zobacz czy da radę. Najwyżej stracisz trochę czasu wody i prądu
Ale sądzę ze będzie b. ciężko.
Po 1 to pokrywka będzie NIEZBĘDNA Parowanie strasznie obniża temperaturę
Sam garnek to spora powierzchnia która też będzie chłodziła zawartosć.
Ewentualnie użyj tego zestawu już do podtrzymywania temperatury. A zagotuj w mniejszych garnkach na indukcji i przelej do tego dórzego (Łeee)
Alkohol nikomu nie rozwiązał problemów.
Ale wielu pomógł o nich zapomnieć.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Czy taka grzałka da radę ?

Post autor: Zygmunt »

Po 1 to pokrywka będzie NIEZBĘDNA
Przy warzeniu piwa nie stosuje się pokrywek, bo inaczej nie odparują prekursory DMSu.

Termostat przy zacieraniu to całkiem przyjemna sprawa, Przy 1500W zagrzanie 20l trochę potrwa, ale to wykonalne. Próbuj!
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
Szym
100
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 16 lut 2013, 11:22
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Czy taka grzałka da radę ?

Post autor: Szym »

Podbudowałeś mnie dzięki :) Zrobię tego brew kita i biore się od podstaw za warzenie

Pozdrawiam

Autor tematu
Szym
100
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 16 lut 2013, 11:22
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Czy taka grzałka da radę ?

Post autor: Szym »

Witam ponownie, pożyczyłem od Teścia 15L garnek, na necie wyczytałem że taki wystarczy na uwarzenie 10L piwa. Garnek jest nierdzewny więc będzie idealnie na indukcje pasował. Czy jeśli kupie jakiś zestaw w sklepie do wyrobu piwa domowego i podzielę go na pół to będzie ok ?

Dzięki za opinie


Edit
Chodzi mi o zestaw słodów a nie o piwa z puszki
Awatar użytkownika

HomoChemicus
400
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 12 sty 2014, 18:21
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: Czy taka grzałka da radę ?

Post autor: HomoChemicus »

Na homebeer.pl masz zestawy na 10l. Choć jeżeli zakupisz zestaw na 20l z dzieleniem też nie byłoby problemu.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."

A. Einstein
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warzenie Piwa”