Czy ta kolumna jest warta uwagi?

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
dziadpiaskowy
10
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 21 paź 2022, 10:31
Podziękował: 1 raz

Post autor: dziadpiaskowy »

Kochani...

Właśnie się poddałem po wielu latach udanej zabawy z zimnymi palcami, które się na mnie obraziły i przestały ze mną współpracować a tu idą święta i nie tylko a zapasów brak.... :oops:

Muszę więc nauczyć się od nowa wszystkiego tym razem może na czymś takim?
https://erli.pl/produkt/destylator-aabr ... ,125732596

Proszę o info, czy warto
koncentraty wina

jpiwek
300
Posty: 310
Rejestracja: środa, 19 mar 2014, 12:43
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: Czy ta kolumna jest warta uwagi?

Post autor: jpiwek »

Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2588
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 453 razy
Re: Czy ta kolumna jest warta uwagi?

Post autor: jakis1234 »

Nie kombinuj, pogadaj z polecanymi producentami i kup sprzęt z gwarancją jakości.
Inaczej może się skończyć, jak z Twoim poprzednim sprzętem.
https://alkohole-domowe.com/forum/lista ... 23846.html
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

Skir
1550
Posty: 1551
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 355 razy
Re: Czy ta kolumna jest warta uwagi?

Post autor: Skir »

Może by jakiś dział: Pytanie o pierwszy sprzęt i kompendium typu czytaj, nie pytaj.
Przynajmniej raz w miesiącu pojawia się pytanie o tani sprzęt z firm, które wołają o pomstę do nieba. Trochę to zaśmieca forum i może by je po prostu usuwać? Może sam autor może usunąć temat? A może skleić je wszystkie w jeden?
I love the smell of bimber in the morning.
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Czy ta kolumna jest warta uwagi?

Post autor: kiwitom23 »

Ja bym zrobił specjalny wątek: "Pytania o sprzęt", albo "Czy warto kupić ten sprzęt?" i tak jak w Targowisku, żeby te posty się same kasowały po miesiącu.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

Autor tematu
dziadpiaskowy
10
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 21 paź 2022, 10:31
Podziękował: 1 raz
Re: Czy ta kolumna jest warta uwagi?

Post autor: dziadpiaskowy »

To nie dobrze... A czy ktoś z Was mógłby coś polecić? Przeglądałem oferty ze spisu i nie chcę wyjść na jakiegoś kutwę czy dusigrosza, ale dość słono sobie tam liczą...

Będę wdzięczny
Ostatnio zmieniony środa, 26 paź 2022, 15:40 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

zwirek
50
Posty: 64
Rejestracja: środa, 27 lip 2022, 21:48
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Czy ta kolumna jest warta uwagi?

Post autor: zwirek »

Chcesz mieć dobry sprzęt na lata to niestety ale kosztuje, lepiej raz zainwestować i mieć spokój na lata.

HeniekStarr
600
Posty: 633
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 182 razy
Otrzymał podziękowanie: 121 razy
Re: Czy ta kolumna jest warta uwagi?

Post autor: HeniekStarr »

Określ jaki masz budżet, zrezygnuj z bufora, ocieplisz sam i pytaj producentów ile za wersję podstawową.
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Czy ta kolumna jest warta uwagi?

Post autor: kiwitom23 »

dziadpiaskowy pisze:dość słono sobie tam liczą...
Kolego, jak to w życiu: to co tanie jest drogie, a to co drogie jest tanie. Kupisz tanie to nie będzie działać jak należy, popsuje się po kilku miesiącach i w sumie wydasz więcej kasy, niż jakbyś kupił coś porządnego od razu.

Zadzwoń do któregoś z polecanych, ustal sobie budżet, zastanów się co chcesz robić na sprzęcie, a on Ci najlepiej doradzi co w takim budżecie może Ci zaproponować. Doradzi z czego można ewentualnie zrezygnować, a co jest niezbędne itd. Ja tak właśnie konsultowałem 2 lata temu i jestem mega zadowolony, a trunki moje robią furorę wśród gości.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

Kasko
300
Posty: 300
Rejestracja: sobota, 22 gru 2018, 22:18
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 43 razy
Re: Czy ta kolumna jest warta uwagi?

Post autor: Kasko »

Wymiana tego sprzętu na np.aabratka to dobry pomysł jednak proponuje Ci w wolnym czasie szukać przyczyny w starym sprzęcie aby sytuacja się nie powtórzyła na nowym. Jeśli znajdziesz powód tego co tak zalewało ci cm'a będziesz bogatszy w wiedzę a to z kolei ułatwi Ci obsługę nowego sprzętu jak i ułatwi rozwiązywanie problemów w trakcie destylacji. Co do nowego sprzętu proponuję aabratka w wersji podstawowej ponieważ jest przystępny cenowo,prosta obsługa i można w przyszłości rozbudować o kolejne elementy kolumny,które są łatwo dostępne na rynku.

Autor tematu
dziadpiaskowy
10
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 21 paź 2022, 10:31
Podziękował: 1 raz
Re: Czy ta kolumna jest warta uwagi?

Post autor: dziadpiaskowy »

Powiem tak...
Przyczyny nie znalazłem, pomimo wykonanych instrukcji podanych przez innych forumowiczów dla tego czas na zmianę. Nie wiem czy to ja jestem jakiś nie dorobiony, czy przyczyna tkwi gdzie indziej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”