Czeremcha - przepisy

Pomysły na poprawę smaku bimbru, przepisy smakowe, domowe sposoby na wyrób markowych wódek...
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7299
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy

Post autor: radius »

robert.michal pisze:Przypomnę, że koleżanka pytała o kwas pruski (związek cyjanowodoru z wodą).
Proszę bardzo. Strona 37-38.
https://www.ibprs.pl/wp-content/uploads ... ia-iii.pdf
SPIRITUS FLAT UBI VULT
promocja

robert.michal
300
Posty: 308
Rejestracja: poniedziałek, 7 gru 2015, 21:14
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowanie: 75 razy
Kontakt:
Re: Czeremcha - przepisy

Post autor: robert.michal »

Dziękuję za podanie tego opracowania. Powinni to zobaczyć wszyscy pytający jakim stężeniem zalewać owoce.

Jednak te badania pominęły bardzo istotny szczegół: gdzie znika cyjanowodór podczas leżakowania.
Badania Marii Balcerek wykazują, że w śliwowicy poddanej maturacji wraz z upływem czasu zawartość cyjanowodoru maleje, ale niestety wzrasta zawartość karbaminianu etylu.
Wyższa zawartość etanolu w próbach dojrzewających spirytusów wpłynęła na znaczące zwiększenie
stężenia karbaminianu etylu.
KALKULATOR NALEWKOWY : https://nalewkidomowe.com

czytam
700
Posty: 724
Rejestracja: wtorek, 5 wrz 2017, 08:23
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 107 razy
Re: Czeremcha - przepisy

Post autor: czytam »

No to ten karba... mnie nęka.

bociann2
500
Posty: 523
Rejestracja: wtorek, 26 kwie 2011, 12:59
Krótko o sobie: Jestem okropnym człowiekiem, tak mi kiedyś mawiali.
Ulubiony Alkohol: Piwa
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Jedyna taka w Polsce...
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Czeremcha - przepisy

Post autor: bociann2 »

He he, a co pijesz? Czeremchówkę?

czytam
700
Posty: 724
Rejestracja: wtorek, 5 wrz 2017, 08:23
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 107 razy
Re: Czeremcha - przepisy

Post autor: czytam »

Z racji urodzaju w okolicy rocznie robię tą nalewkę w kegu 19l. Oczywiście część się rozchodzi wśród znajomych bo, oprócz dereniówki, jest moim numerem jeden.
Awatar użytkownika

kokornik
100
Posty: 136
Rejestracja: poniedziałek, 1 paź 2012, 15:51
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Czeremcha - przepisy

Post autor: kokornik »

To ja może bez takich mądrości chemicznych: myślicie że przetrzymanie czeremchy w zamrażarce nie zaszkodzi (albo pomoże tak jak np. tarninie). Nie mam na razie czym zalać, a dzisiaj wpadło parę kilo czeremchy...

czytam
700
Posty: 724
Rejestracja: wtorek, 5 wrz 2017, 08:23
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 107 razy
Re: Czeremcha - przepisy

Post autor: czytam »

Nie zaszkodzi. Nawet może pomóc w oddawaniu soku (lód zmasakruje owoce). W dobroczynny wpływ na niwelowanie gorzkości jarzębiny, tarniny, róży... przez zamrażanie dawno przestałem już wierzyć.
Awatar użytkownika

kokornik
100
Posty: 136
Rejestracja: poniedziałek, 1 paź 2012, 15:51
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Czeremcha - przepisy

Post autor: kokornik »

A co sądzicie o suszeniu czeremchy (z pestkami, np. w suszarce do grzybów) i wykorzystywaniu tego typu surowca w późniejszym czasie?
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1183
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: Czeremcha - przepisy

Post autor: psotamt »

Szukając owoców czarnego bzu, który wygląda w tym roku wyjątkowo nędznie, znalazłem czeremchę. Wiedziałem, że ona tam jest, jednak jej dorodność i ilość wywołała u mnie ciche o q**ła! Zbierałem rok temu, ale owoce były wielkości ziela angielskiego, teraz zaś to wygląda jak wiśnie. Dziś wiadra w dłoń i na czeremchę! 5 kilo zalane, resztę wziął sąsiad. Owoce słodkie i lekko cierpkie, dojrzałe w 100%. Nalewka powinna być doskonała :D
Czeremcha (1).jpg
Czeremcha (2).jpg
Czeremcha (3).jpg
Czytając wcześniej nt szkodliwości tego co w pestkach, powiem tylko tyle, że by wypić taką ilość nalewki z czeremchy by doznać uszczerbku na zdrowiu, trzeba by stracić węch i smak. Nalewka jest tak aromatyczna, że nie da się wypić jej dużo na raz. Jest wyśmienita gdy pije się lampkę tego przysmaku, ale na dłuższą metę to nikt temu nie da rady.
Tak więc, na zdrowie!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony środa, 16 wrz 2020, 16:44 przez psotamt, łącznie zmieniany 1 raz.
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.

bociann2
500
Posty: 523
Rejestracja: wtorek, 26 kwie 2011, 12:59
Krótko o sobie: Jestem okropnym człowiekiem, tak mi kiedyś mawiali.
Ulubiony Alkohol: Piwa
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Jedyna taka w Polsce...
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Czeremcha - przepisy

Post autor: bociann2 »

Kurka wodna, miałem kiedyś przy samym domu 3 albo i 4 nawet czeremchy amerykańskie. Ładne drzewo ozdobne, ale owoce mi nie smakowały, a w związku ze zmianami praw do gruntu poszły pod topór.
Szkoda.

rastro
2500
Posty: 2559
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Czeremcha - przepisy

Post autor: rastro »

Nic straconego... to ścierwo pojawia się nie wiadomo kiedy, jak tylko odwrócisz głowę ;). A poważnie wystarczy rozejrzeć się po okolicy rośne tego pewnie na pęczki na odrobinę zapomnianym terenie.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1183
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: Czeremcha - przepisy

Post autor: psotamt »

Minęły równo 2 tygodnie od zerwania i rozpoczęcia maceracji czeremchy. Podaję tegoroczny przepis:
2,5 kg owoców
2,0 l spirytusu 70%
1,5 l wody
0,75 kg cukru trzcinowego
Owoce zalać spirytusem na 7 dni. Potem zlać nalew, a owoce zalać syropem z cukru z wodą. Trzymać 7 dni. Potem zlać syrop i zmieszać obydwa płyny.

Piszę "tegoroczny", bo rok temu miałem mało owoców i zalewałem je 3-krotnie. W tym roku jest klęska urodzaju czeremchy i zalewałem zgodnie z przepisem. Pozostałe owoce pójdą z innymi do kotła z płaszczem na odzysk alkoholu i potem na spirytus.
Chyba z racji tego, że owoce są wyjątkowo dorodne, ta nalewka bije na łeb wszystkie inne. No może poza ratafią i pigwowcową. Wszystkie inne zostają daleko w tyle, nawet czarna porzeczka, wiśnia czy dereń. Smakowo i aromatycznie jest nie do pobicia. Poza tym proporcje udało mi się dobrać dobrze, bo nie jest zbyt dużo alkoholu, a sama nalewka jest bardzo esencjonalna. Barwa idealnie czarna, światło mocnej latarki nie przechodzi przez słój 5-litrowy :D I coś jeszcze, nadaje się do picia już, więc za parę miesięcy może być tylko lepsza :mrgreen:
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7299
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Czeremcha - przepisy

Post autor: radius »

Korzystając z przerwy w nawale zajęć, wybrałem się i ja na zbiór czeremchy :) Potwierdzam słowa kol. psotamt, owoce są dorodne i dużo większe niż rok temu :ok:
czeremcha (1).jpg
Najbardziej dojrzałe, słodkie i soczyste są owoce gdy łodyżka zaczyna się różowić tylko, że przy najmniejszym ruchu owoce od niej odpadają ;)
czeremcha3 (1).jpg
Mój dzisiejszy zbiór to 2,5 kilograma :D
czeremcha-cha.jpg
Nalewkę będę robił chyba wg staropolskiego przepisu;
1 kg owoców czeremchy
1 l wódki 40-proc.
500 g cukru

Owoce umyć, oczyścić i odłożyć na 3 dni w przewiewne miejsce (wówczas utracą goryczkę i cierpki smak).
Po tym czasie owoce wsypać do słoja, zasypać cukrem i zalać alkoholem, odstawić na 5–6 tygodni w chłodne miejsce, a następnie przefiltrować i przelać do butelek.
Przed spożyciem nalewka powinna leżakować w chłodnym miejscu przez co najmniej pół roku.

@psotamt, nie wypij swojej za szybko, to na Wielkanoc wymienimy się próbkami :odlot:

P.S.
Wszyscy zaciekawieni, którzy w te pędy "polecą" na czeremchę muszą uważać, żeby nie pomylić jej z kruszyną, ale pisałem już chyba jak odróżnić od niej czeremchę, więc nie trudno będzie znaleźć :shock:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1183
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: Czeremcha - przepisy

Post autor: psotamt »

radius pisze:@psotamt, nie wypij swojej za szybko, to na Wielkanoc wymienimy się próbkami :odlot:
Spoko, bez obaw. Ja zebrałem dokładnie 8,8 kg :D Jedna część już leżakuje, druga się maceruje.
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.

Aleksandra
2
Posty: 2
Rejestracja: środa, 2 wrz 2020, 17:26
Re: Czeremcha - przepisy

Post autor: Aleksandra »

Bardzo dziękuję wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi. Myślę, że najbezpieczniej i najsmaczniej (bo nie wytrzymałam i spróbowałam ociupinkę, jest bardzo cierpka) będzie zastosować tą nalewkę jako dodatek do innych nalewek, herbatki itp. Właśnie nastawiłam wino z głogu (wg przepisu z tej strony) i jak tylko będzie gotowe, to wzniosę nim toast za wszystkich, którzy pochylili się nad moim pytaniem. Salut!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy smakowe”