czekać czy kupować droższy

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Aveczek
10
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 15 lip 2018, 00:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Piwo
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 1 raz

Post autor: Aveczek »

Witam :)
Moi drodzy jestem totalnym amatorem. Planuję zakupić swój pierwszy sprzęt. Powiem szczerze, że też zależy mi na tym aby nie zainwestować sporo pieniążków bo tak... groszem nie śmierdzę... :)
Planowałem kupić coś takiego... ze strony destylatory miedziane. Podstawa to szybkowar 15l (zał 1)
zał1.jpg
cena po dodaniu różnych dodatków takie jak sprężynki itp to z tego co pamiętam około 600zł. Niestety jak się okazało w tej chwili nie można zamówić takiego zestawu ponieważ w sklepie nie maja szybkowarów. Możliwość zamówienia to około połowa września... i przyznam szczerze, że wtedy to ja już dawno muszę mieć ten sprzęt bo już nie będzie mnie w kraju..
Zastanawiam się nad kupnem tego droższego na kegu 30l którego cena wynosi po dodaniu sprężynek, zaworów, grzałki itp około 1200/1300 (zał2)
zał2.jpg
I tu moje pytanie... do Was doświadczonych psotników... czy warto czekać do połowy września i spróbować zamówić ten na szybkowarze.. czy może jednak dołożyć i kupić ten z zał2. Czy w wyrobie końcowym jest widoczna różnica między zał1 a zał2??
Czy może w tej cenie polecacie w ogóle jakiś inny sprzęt?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam i spokojnego weekendu :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

lasso
50
Posty: 85
Rejestracja: piątek, 7 lip 2017, 00:57
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: czekać czy kupować droższy

Post autor: lasso »

Zdecydowanie sprzęt nr 2 jest lepszy. Pomijając już fakt, że im mniejszy zbiornik tym więcej trzeba się namęczyć, a jeszcze nie wspomniałeś nic o średnicy rurki. Teraz ważne pytanie: jaki produkt finalny interesuje Ciebie?? Myślę, że za cenę 1200/1300 możesz znaleźć jakiegoś fajnego aabratka, ale to wszystko zależy od tego co chcesz uzyskać.

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: czekać czy kupować droższy

Post autor: arTii »

Przyznam się bez bicia, że za 1400zł kupiłem gotowego aabratka (bez wypełnienia) z grzałkami elektrycznymi. I chyba na razie jestem z niego zadowolony...
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: czekać czy kupować droższy

Post autor: Drupi »

@ Aveczek, zarówno pierwszy jak i drugi sprzęt nie nadaje się do cukrówek, bo produkt będzie miał zapach i posmak benzyny. Ten drugi nadaje się dość nieźle do nastawów z owoców, ale lepiej kupić sprzęt Aabratek z wypełnieniem, lub jak już całkowicie nie masz szans na kasę to nawet zacofany sprzęt " zimne palce " byle był z wypełnieniem zmywakami lub sprężynkami. A tak jak taki kupisz z twoich linków, do cukrówek to po paru razach postawisz do kąta bo nikt ci tego nie kupi. Najlepsze wyjście zgadać się ze znajomymi lub rodziną i kupić abratka na początek chociaż takiego https://www.aabratek.pl/produkty/780/el ... i_kat.html , a są i lepsze.
I like noble drinks.

redhot
200
Posty: 212
Rejestracja: piątek, 27 sty 2017, 15:54
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 35 razy
Re: czekać czy kupować droższy

Post autor: redhot »

Aveczek pisze: Zastanawiam się nad kupnem tego droższego na kegu 30l którego cena wynosi po dodaniu sprężynek, zaworów, grzałki itp około 1200/1300
To już półka cenowa kolumn, więc popatrz bardziej w tę stronę:
https://destylatorymiedziane.pl/pl/kolu ... ra-lm.html

Na kolumnie zrobisz to co na pot-stillu + spirytus. Daleko bardziej wszchstronny sprzęt.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Aveczek
10
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 15 lip 2018, 00:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Piwo
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 1 raz
Re: czekać czy kupować droższy

Post autor: Aveczek »

hej dzieki wszystkim za odpowiedzi :)
Z tego co widze i czytam na necie każdy doradza kolumny.
Co myslicie w takim razie o takim czyms? Droższe odpadaja
https://allegro.pl/destylator-aabratek- ... 11536.html
Sprzet chce zakupic w pl i musze go przetransportowac małą yariska prawie 2 tys km. Więc zależy mi na tym aby to nie był jakiś kolos lub żeby dało sie go złożyć. MUSI mieć też własne ogrzewanie ponieważ tu gdzie mieszkam nigdzie nie ma kuchenek gazowych.. tylko indukcja i wszystko na prąd ( ewentualnie moge kupić małą maszynkę) Sprzęt służyłby mi do przerobu głównie cukrówek ( ten sie do tego nada? albo ktoryś z tych miedzianych??) bo nie mam czasu na zabawy chce miec gotowy produkt bo cena w sklepie mnie juz zabija :p ale nie ukrywam, ze w wolnej chwili bym eksperymentował jakieś owocki itp..
Jeszcze raz wszystkim dziękuje za pomoc i odpowiedzi :) pozdrawiam
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7333
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: czekać czy kupować droższy

Post autor: radius »

Sprzęt "prawie" OK, ale abyś mógł się cieszyć dobrym destylatem, konieczne jest dołożenie co najmniej jednego termometru na wysokości 10 półki. Kolejny przydałby się ze 20 cm pod głowicą. Ten, ma tylko port w głowicy i przyda się przy destylacji owocówek. No i dowiedz się co to są te "spirale nierdzewne", bo może okazać się, że to zmywaki z Lidla ;) Oczywiście one także spełnią swoje zadanie, ale sprężynki pryzmatyczne są duuużo lepsze :ok: No i te gołe grzałki - tragedia :o
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Autor tematu
Aveczek
10
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 15 lip 2018, 00:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Piwo
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 1 raz
Re: czekać czy kupować droższy

Post autor: Aveczek »

Witam :)
Ja już zdecydowałem... klamka zapadła :D

Dzieki Drupi za linka :)
Drupi pisze: kupić abratka na początek chociaż takiego https://www.aabratek.pl/produkty/780/el ... i_kat.html , a są i lepsze.
Dziękuje wszystkim za pomoc i wskazówki :) Postanowiłem jednak przyoszczędzić na czymś innym i zainwestować w aabratka. Lepiej dołożyć i korzystać niż kupić szybkowar i odstawić po chwili na bok :)

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”