Czas na chinola!

Coś, co można łatwo i szybko przygotować na zagrychę.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy

Post autor: Kucyk »

Z cyklu How To Cook Shit dziś ukręcimy chinola. Kurczak trzy kolory w czerwonym curry. Czas przygotowania z krojeniem 40 minut. Czas sprzątania kuchni 5 godzin.

Procjówa na 3 gęby:

- 750g cyców kogucich,
- 2 papryki czerwone,
- pucha ananasa w kawałkach,
- paka grzybów mun;
- 3 cebule,
- czosnek,
- paczka czerwonej pasty curry Exotic Food (z Oszą),
- łyżka stołowa proszku curry,
- łyżka stołowa mąki ziemniaczanej;
- 3 kostki rosołowe.

1. Kurczaka kroimy w kawałki nie za duże, warzywa podobnie.
2. Grzyby mun gotujemy 20 minut i kroimy.
3. Na patelni rozgrzewamy olej (100ml) i rozpuszczamy pastę curry, dodajemy czosnek, ładujemy kurę i smażymy na ostrym ogniu 5minut, po czym przekładamy do gara stojącego obok tak sprytnie, aby olej został na patelni.
4. Na ów pozostały tłuszcz ładujemy cebulę i smażymy. W międzyczasie do gara ładujemy puchę ananasa z zalewą, grzyby i paprykę.
5. W małym garnuszku w 200ml wrzącej wody rozpuszczamy kostki rosołowe i proszek curry, po ostygnięciu (wstawić garnuszek do wody albo w zaspę śniegową) do jakiś 40-50*C dodajemy mąkę kartoflaną i całość mieszamy do całkowitego rozpuszczenia skrobi.
6. Cebulę dodajemy o reszty razem z tłuszczem ze smażenia i, kiedy całość ostro bulgocze w garze, jednym ruchem wlewamy breję uzyskaną w p. 5, po czym całość mieszamy bo sos zaczyna szybko gęstnieć.
7. Podajemy z ryżem i schłodzonym bimbrem chińskim.

Potrawa jest równie dobra na ciepło jak i na zimno.
W przepisie nie podałem ostrych przypraw, bo nie każdy lubi je, a ponadto sama pasta curry jest pikantna. Jeśli potrawa byłaby nie słona to polecam dosłonić kostką bulionową warzywną.
Chinol.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
promocja

Rudobrody
2
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 25 sty 2011, 19:10
Re: Czas na chinola!

Post autor: Rudobrody »

Wszedłem po raz pierwszy na forum zakąskowe z przeświadczeniem, że dowiem się jak można opierniczyć na szybko do wódeczki coś, co smakuje lepiej niż chleb z ogórkiem, ale tooo!!! ja bym na pierwszą kolację z przyszłymi teściami takiego czegoś nie zrobił, a co dopiero jako "zakąskę". Może moja wiedza o gotowaniu jest porównywalna z wiedzą Waldusia z kiepskich o świecie, ale uważam, że powinieneś założyć nowy temat pod tytułem "Potrawy z głębią smaku" lub coś takiego.

Niemniej jednak :respect: za determinację w dzieleniu się wiedzą
Ostatnio zmieniony środa, 26 sty 2011, 22:23 przez Agneskate, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: kosmetyka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakąski Domowe”