Cydr z soku z kartonika

Czyli popularny Jabłecznik. Na temat tego trunku wszystko, począwszy od zbierania jabłek, skończywszy na spożywaniu...

dcd84
2
Posty: 2
Rejestracja: środa, 18 lip 2018, 16:16

Post autor: dcd84 »

Powitać szanowne grono. :D
Robię sobie cydr z kartonu, który stoi już ponad 3 tygodnie i BLG utrzymuje się nadal w okolicach 2.
Coś tam bąbelkuje, ale od 4 dni wspomniane BLG nie spada. Co robić? Cierpliwie czekać czy dosładzać sokiem i butelkować?
Pozdrawiam.
Paweł
koncentraty wina

zaradek
250
Posty: 256
Rejestracja: sobota, 16 wrz 2017, 21:39
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: zaradek »

Witajcie! Podłączę się pod temat.
Planuję popełnić swój pierwszy cydr z gotowego soku, ale mam dylemat: czy lepiej zrobić z soku tłoczonego, czy z soku robionego z soku zagęszczonego?
Podajcie mi proszę Wasze przemyślenia / doświadczenia w tym temacie - coś na plus i coś na minus.
Chciałem w objęcia Morfeusza, ale Dionizos był szybszy.
Awatar użytkownika

Autor tematu
manowar
950
Posty: 967
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 212 razy
Kontakt:
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: manowar »

A lepsza będzie whisky destylowana przez gorzelnię czy robiona z zaprawki...
Z jednej strony masz sok tłoczony bezpośrednio z owoców - najlepiej jakby był tłoczony na zimno i niepasteryzowany - widziałem, że jakiś sad w okolicach Warszawy sprzedaje taki na cydr, z drugiej sok tłoczony, gotowany wiele godzin dla odparowania wody (to ułatwia transport i składowanie) i potem odtworzony przez dodanie wody...
Jeśli nadal masz dylemat to przemyśl sprawę raz jeszcze...
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe

zaradek
250
Posty: 256
Rejestracja: sobota, 16 wrz 2017, 21:39
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: zaradek »

Co racja, to racja - szczególnie, że promocja w Auchan była - 16,99zł / 5 litrów (to tylko 90gr więcej za litr w porównaniu z soczkiem z koncentratu z biedry).
Jeżeli chodzi o drożdże - mam wersję z pożywką od Starowaru (Cydr Drożdże CIDRE STRONG + Pożywka NUTRIMIX / 25L).
Używał ktoś? Będą dobre?

EDIT:
Jeszcze przyszły mi do głowy 3 pytania związane z produkcją cydru z kartonu (z soku tłoczonego):
1. Czy na samym początku przelać sok przez jakąś gazę / gęste sitko? Czy dopiero po fermentacji sam się wyklaruje grawitacyjnie?
2. Ile ksylitolu dodać jeżeli chciałbym uzyskać cydr półsłodki a ile dla cydru słodkiego?
3. Jeżeli chodzi o nagazowanie, to planuję dodać po 3,5g cukru brązowego na 0,5L cydru. Może być brązowy?

EDIT 2:
W sumie na trzecie pytanie znam już odpowiedź (może być brązowy).
Drugie nie jest takie pilne (w sumie mogę dosypać trochę, spróbować i wtedy sam się dowiem, czy słodkie
Ale jeszcze potrzebowałbym info odnośnie pierwszego pytania. Wie ktoś?

EDIT 3:
No i nastawiane (zamiast 20 - tylko 10L - na próbę).
BLG startowe 11, drożdże CIDRE STRONG + Pożywka NUTRIMIX.
Temperatura otoczenia ok 20 st.C - jutro / pojutrze przeniosę do piwnicy (dosyć ciepła, temp. tam ok 15 st. C - ale rano się upewnię - będzie dobrze? Na drożdżach napisane, że od 10 st. C będą działać).
Ostatnio zmieniony wtorek, 20 lis 2018, 23:26 przez zaradek, łącznie zmieniany 3 razy.
Chciałem w objęcia Morfeusza, ale Dionizos był szybszy.

zaradek
250
Posty: 256
Rejestracja: sobota, 16 wrz 2017, 21:39
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: zaradek »

BLG 0 - -1, kolor jasno żółty, nieprzejrzysty, w smaku wytrawny, już leciutko musujący.
Czas na dosłodzenie ksylitolem i 3,5g cukrem na pół litra do nagazowania.
Tak, jak wcześniej przeczytałem - 0,5L wleję w plastik, ciut zgniotę i będę sprawdzał poziom nagazowania.

EDIT:
Zszedłem do piwnicy po cydr, a tu on dalej pracuje (chociaż BLG ok. 0 / -1). Zlałem go znad osadu, przyniosłem do mieszkania, ale on tu sobie radośnie pracuje. Myślicie, że trzeba jeszcze poczekać, czy już butelkować?
Od razu jeszcze dopytam - czy cydr z soku tłoczonego nie będzie przejrzysty, czy może trzeba poczekać na jego wyklarowanie?
Ogólnie wygląda dużo jaśniej i przejrzyściej, niż sok, z którego jest robiony, ale nie jest przezroczysty.
Ostatnio zmieniony niedziela, 2 gru 2018, 22:17 przez zaradek, łącznie zmieniany 1 raz.
Chciałem w objęcia Morfeusza, ale Dionizos był szybszy.

grabek246
150
Posty: 197
Rejestracja: poniedziałek, 8 paź 2018, 19:16
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: grabek246 »

Witajcie. Równo 14 dni temu nastawiłem cydr z soku z biedry. Do tej pracował bardzo intensywnie. Dziś minimalnie zwolnił i pojawiła się około 2 cm piana. Jest się czego bać?
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: radius »

Nie masz się czego obawiać. Czekaj na koniec fermentacji :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

grabek246
150
Posty: 197
Rejestracja: poniedziałek, 8 paź 2018, 19:16
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: grabek246 »

Dziękuję. Zastanowiło mnie to że wcześniej nie było nic

INTseed
50
Posty: 52
Rejestracja: niedziela, 27 sie 2017, 18:55
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: RE: Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: INTseed »

zaradek pisze: Od razu jeszcze dopytam - czy cydr z soku tłoczonego nie będzie przejrzysty, czy może trzeba poczekać na jego wyklarowanie?
Ogólnie wygląda dużo jaśniej i przejrzyściej, niż sok, z którego jest robiony, ale nie jest przezroczysty.
Nie wyklaruje się, będzie taki mętny.
Powinien być już przefermentowany.
Ja bym go wystawił na balkon i po trzech dniach butelkował. Potem zostawił na lato ;)
Ostatnio zmieniony środa, 5 gru 2018, 07:40 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.

zaradek
250
Posty: 256
Rejestracja: sobota, 16 wrz 2017, 21:39
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: zaradek »

Do lata pewnie nie doczeka ;-)
Dzisiaj będę butelkować, dzięki wszystkim za pomoc.
Chciałem w objęcia Morfeusza, ale Dionizos był szybszy.
Awatar użytkownika

czamnian
100
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 11 kwie 2017, 13:11
Krótko o sobie: Młody winiarz i smakosz nalewkowy
Ulubiony Alkohol: Miód pitny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: czamnian »

Panowie, a ile czasu u was stał maxymalnie taki zabutelkowany cyderek? Jak pierwszy raz go robiłem to doczytałem że nie powinien stać dłużej jak pół roku, tj. zabutelkowany powinien dojść do siebie przez pół roku, a następnie szybko skonsumowany - i tak leży u mnie już 3 rok pozostałość tej pierwszej warki w ciemnej zimnej piwnicy, a w smaku coraz lepsza! Gaz nadmiernie się nie zbiera, tylko to co się wytworzyło i spokój i dojrzewa pięknie :) Tylko ciekawi mnie jak długo takowy wytrzyma? ( Ja zawsze ładuje w butelki po piwie z kapslem i w kratę ).
Awatar użytkownika

czamnian
100
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 11 kwie 2017, 13:11
Krótko o sobie: Młody winiarz i smakosz nalewkowy
Ulubiony Alkohol: Miód pitny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: czamnian »

Chociaż w głowie przechodzi mi myśl że ta pół-roczna kwestia leżakowania odnosi się do zbytniego nagazowania przez autora tego co pierwszy raz czytałem he.. skoro u mnie leży sobie spokojnie - dawka cukru u mnie to szczypta na końcu małej łyżeczki do herbaty, po czym po otwarciu nie buzuje jak szampan, a równocześnie jest dość gazowany żeby piło go się całkiem przyjemnie.

Yarod
2
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 25 cze 2019, 09:17
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: Yarod »

Witam,

nastawiłem na cydr sok tłoczony (po 5l w opakowaniu) z Auchan. Do gąsiora 15l nalałem około 11-12l soku, dodałem pożywkę i drożdże CIDERINI SWEET (jak w załączniku, tylko takie były w sklepie). Oczywiście drożdże wcześniej wymieszałem w 100ml wody o temp. pokojowej i odstawiłem na 20 minut. Wszystko stoi w piwnicy w temp. około 21-22 st. Minęły ponad 72h i nie widać żeby zaczęło pracować. Sprawdziłem cukromierzem i jest 12 blg. Jest mętny, a w smaku jest jak świeży sok, nie czuć drożdży. Co może być nie tak? Czy jeszcze czekać?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: Kamal »

Mogły się trafić felerne drożdże, wtedy warto dać następne.
Blg na początku 12?
K.
Obrazek

mocho
50
Posty: 73
Rejestracja: środa, 18 gru 2013, 06:28
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: mocho »

U mnie na tych drożdżach stało tydzień w piwnicy bez ruchu, dodałem inne drożdże i ruszyło bez problemu

Yarod
2
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 25 cze 2019, 09:17
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: Yarod »

Dzisiaj dodałem GOZDAWA FRENCH CIDER i po 3h było widać efekty pracy. Blg było 12. Mam nadzieję, że przez ten czas nic się nie zepsuło. Stało tak od soboty.
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: Kamal »

Skoro w smaku ok, to powinno być :ok:
K.
Obrazek

Yarod
2
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 25 cze 2019, 09:17
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: Yarod »

Dzisiaj rano było już sporo piany i bardzo ładnie bulgotało.

krukis0
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 29 lut 2020, 23:02
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: krukis0 »

Odświeżę temat.
Zamierzałem zrobić cydr z soku kartonikowego. Wlałem do balonu już ok. 15l. i wlewając kolejny kartonik nie zauważyłem, że sok w nim jest zepsuty (na koniec z kartonika wpadły jakieś męty). Jak później sprawdziłem, ten jeden kartonik miał uszkodzenie i sok się zepsuł. Czy da się z tego coś zrobić? Potraktować piro i fermentować? Czy całość do wylania.
Ostatnio zmieniony niedziela, 1 mar 2020, 00:05 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: .Gacek »

Szkoda tego wylewać w kanał. Smak na pewno się pogorszy ale co Ci szkodzi spróbować... Zapodaj drożdże i zobacz co z tego wyjdzie, być może będziesz zadowolony :ok:
Pozdrawiam Gacek.

krukis0
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 29 lut 2020, 23:02
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: krukis0 »

OK, dzięki za radę, spróbuję, na wszelki wypadek potraktuję nalew piro i dopiero drożdże.

krukis0
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 29 lut 2020, 23:02
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: krukis0 »

Więc jak pisałem zasiarkowałem - 4 g. na 28 l. soku, a wcześniej w trakcie wlewania soku miałem już dodane drożdże - szczep Saccharomyces cerevisiae i byłem pewien, że drożdże także padną. Zdziwiłem się bo fermentacja powoli ruszyła i na razie wszystko w porządku, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Yarod pisze:Witam,

nastawiłem na cydr sok tłoczony (po 5l w opakowaniu) z Auchan. Do gąsiora 15l nalałem około 11-12l soku, dodałem pożywkę i drożdże CIDERINI SWEET (jak w załączniku, tylko takie były w sklepie). Oczywiście drożdże wcześniej wymieszałem w 100ml wody o temp. pokojowej i odstawiłem na 20 minut. Wszystko stoi w piwnicy w temp. około 21-22 st. Minęły ponad 72h i nie widać żeby zaczęło pracować. Sprawdziłem cukromierzem i jest 12 blg. Jest mętny, a w smaku jest jak świeży sok, nie czuć drożdży. Co może być nie tak? Czy jeszcze czekać?
Robiłem na tych samych drożdżach ( i dziś nawet zapodałem kolejny cydr jabłkowo-porzeczkowy ) i drożdże pracują bez problemu. Ruszają po ok 12h, a po 24h ładnie już pracują. Dodaję zwykle mniejszą ilość, niż zalecana, a i tak w 4-5dni przerabiają już cały cukier.
Cydr robię półwytrawny, dosładzam lekko stewią, łyżeczka płaska białego cukru na butelkę, a butelkuję ~2dni po ustaniu bąbelkowania.

Podsumowując - coś zrobiłeś nie tak albo miałeś pecha i drożdże były wadliwe.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: Kòpôcz »

@krukis0 - jeśli sok zmętniał, to coś się dzieje. Brak bąbelków nie oznacza braku pracy drożdży. Soki z kartoników jakie przerabiałem miały 13-13,5 blg, więc może 1 blg już Ci zjadły. Pożywki dodałeś?
Sweet są spoko, dry nawet mnie wykręcają migdałki. W składzie sweet jest składnik redukujący kwas jabłkowy, ale nie zwiedź się nazwą - słodki pi fermentacji nie będzie, ani nawet półsłodki, co najwyżej półwytrawny.
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.

majster1
200
Posty: 216
Rejestracja: poniedziałek, 12 kwie 2021, 10:58
Krótko o sobie: Naturalne soki 100% NFC tłoczone na zimno.
https://polskiepomidory.com.pl/
Ulubiony Alkohol: cydr
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Kontakt:
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: majster1 »

Mam pytanie. Ile powinno się dodawać gęstwy drożdżowej ze starego cydru do nowego?
Polskie soki naturalne PolskiSok.pl
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: Kòpôcz »

Nie podałeś żadnych danych potrzebnych choćby do powróżenia - blg, ilości nastawu, wieku gęstwy. Poszukaj na piwo.org kalkulatora ilości potrzebnej gęstwy. Nie wiem niestety, czy to można przełożyć na drożdże winne, ale zawsze to jakiś punkt odniesienia.
P.S. Wiek gęstwy liczysz od momentu zakończenia fermentacji pierwotnej (burzliwej).
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.

majster1
200
Posty: 216
Rejestracja: poniedziałek, 12 kwie 2021, 10:58
Krótko o sobie: Naturalne soki 100% NFC tłoczone na zimno.
https://polskiepomidory.com.pl/
Ulubiony Alkohol: cydr
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Kontakt:
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: majster1 »

Na przykład dla soku blg 10 na 20L. Chodzi mi o to jaka jest zasada.
Polskie soki naturalne PolskiSok.pl

czytam
700
Posty: 723
Rejestracja: wtorek, 5 wrz 2017, 08:23
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 107 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: czytam »

Pół szklanki.

majster1
200
Posty: 216
Rejestracja: poniedziałek, 12 kwie 2021, 10:58
Krótko o sobie: Naturalne soki 100% NFC tłoczone na zimno.
https://polskiepomidory.com.pl/
Ulubiony Alkohol: cydr
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Kontakt:
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: majster1 »

Cydry po miesiącu wyszly bardzo klarowne. Niektore sie zepsuly przez te upaly, zrobil sie ocet, ale jeden nastaw wyszedl bardzo ladny, widze ze lepiej dać mniej drozdzy niz wiecej, poczekac tydzien dluzej i wychodzi super cydr.
Cydr z soku z kartonika z soku zageszczonego pewnie wyjdzie bardziej klarowny niz z soku bezposrednio tloczonego dlatego ze ma wiecej wody ktora jest dodawana do koncentratu. Zrobilem kolejny cydr z soku wirowanego, ten sam sok jabłkowy tłoczony NFC wrzucony dodatkowo na wirówkę, traci sie okolo 10 % soku ale odwirowuje się jeszcze trochę miąższu dzieki czemu cydr wyjdzie tez ladniejszy.
Ostatnio zmieniony piątek, 6 sie 2021, 10:18 przez majster1, łącznie zmieniany 2 razy.
Polskie soki naturalne PolskiSok.pl
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: jakis1234 »

@majster1, cydr robiony domowo powinien być jak najbardziej naturalny.
Robienie cydru z soku zagęszczonego mija się z celem, to już lepiej kupić gotowy i nie przejmować się całą robotą.
Jeżeli cydr to z soku NFC lub, najlepiej, samodzielnie tłoczonego. To zupełnie inny cydr, niż ten kupny czy zrobiony z krystalicznie czystych, czyli pozbawionych wszystkiego co najlepsze, soków.
ten sam sok jabłkowy tłoczony NFC wrzucony dodatkowo na wirówkę, traci się około 10 % soku ale odwirowuje się jeszcze trochę miąższu dzięki czemu cydr wyjdzie tez ładniejszy.
Tak, traci 10% soku i 50% smaków i aromatów.
A czy cydr musi być idealnie klarowny? Ja osobiście wolę mętny i wiem, że znajomi też taki wolą, wtedy widać, że cydr został zrobiony z prawdziwego soku.
A jeżeli już bardzo chcesz mieć klarowny, to można to zrobić innymi metodami, filtrowanie, chłodzenie itp.
P.S
Cydr nie zepsuł się przez upały, musiał mieć dostęp powietrza.
Ostatnio zmieniony piątek, 6 sie 2021, 11:18 przez jakis1234, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam z opolskiego.

majster1
200
Posty: 216
Rejestracja: poniedziałek, 12 kwie 2021, 10:58
Krótko o sobie: Naturalne soki 100% NFC tłoczone na zimno.
https://polskiepomidory.com.pl/
Ulubiony Alkohol: cydr
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Kontakt:
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: majster1 »

robiłem cydr tak samo jak zawsze, tak jak każdy poprzedni i zepsul sie tylko ten ktory byl robiony w trakcie upałów.
Polskie soki naturalne PolskiSok.pl

CarlaBruni
1
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 1 kwie 2022, 15:21
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: CarlaBruni »

Cześć ;) Fajnie, ze tego typu trunek można zrobić samemu, a ja właśnie jestem osobą, która uwielbia cydr ;) Może się pokusze i sama zrobię według Twojego przepisu ;)

majster1
200
Posty: 216
Rejestracja: poniedziałek, 12 kwie 2021, 10:58
Krótko o sobie: Naturalne soki 100% NFC tłoczone na zimno.
https://polskiepomidory.com.pl/
Ulubiony Alkohol: cydr
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Kontakt:
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: majster1 »

zrobilem nowy cydr do ktorego dorzuciłem 50% jabłek, nie wyciśniętych tylko pokrojonych. Żaden cydr sie nie zepsuł, przedłużyła się fermentacja, jest kwasniejszy i chyba dzieki temu sam lepiej się zabezpieczył.
Polskie soki naturalne PolskiSok.pl
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: jakis1234 »

Piwo, cydr, wino - zawsze ta sama zasada, żeby się nie zepsuły.
Czystość i brak dostępu powietrza po zakończeniu fermentacji.
Wino z akacji, w którym nie dopilnowałem wody w rurce fermentacyjnej, cudownie zamieniło się w niezły ocet ;)
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

Adam1070
100
Posty: 117
Rejestracja: wtorek, 8 sty 2013, 22:59
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Brak
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: Adam1070 »

Przeczytałem cały temat i aż mi się zachciało napić własnego cydru. Notatki zrobiłem, plan ułożyłem. Właśnie nastawiłem dwie Damy 5L na cydr. Sok z Lidla jabłkowy Solevita (11Blg). Na razie wlane po 3L soku i 5g drożdży (winnych Saccharomyces cerevisiale Spirit ferm) do każdej Damy. Wstrząchnąłem nimi porządnie w celu natlenienia i odstawiłem do kąta. Temperatura otoczenia 19-20st. Po burzliwej fermentacji doleję do jednej 1L soku jabłkowego, a do drugiej 1L nektaru z czarnej porzeczki i cierpliwie będę czekał na koniec fermentacji. Jak BLG=0 to zleje z nad osadu i postoją sobie +/- 10 dni. po tym czasie będę zlewał do butelek patentowych z małą porcją cukru do zgazowania trunku i osłodzę ksylitolem. Ksylitol chciałbym nabyć w tabletkach do łatwiejszego dozowania. Robiłem już różne trunki, ale cydr pierwszy raz. Na pewno będzie pycha bo jak się samemu coś zrobi to zawsze smakuje.
Pozdrawiam

Edit. Po dwóch godzinach od nastawienia pojawiły się pierwsze oznaki życia. :) Zuch chłopaki.
Ostatnio zmieniony czwartek, 13 paź 2022, 12:06 przez Adam1070, łącznie zmieniany 2 razy.
Spawam, skręcam, lutuję, kleję, remontuje, buduje.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: jakis1234 »

Cydr nie zejdzie z Blg do zera, pamiętaj o niecukrach.
Sok z czarnej porzeczki jest bardzo intensywny smakowo. Jak na 3 litry soku z jabłek dasz litr soku z czarnej porzeczki, to będziesz miał napój o smaku porzeczki.
P.S A cóż to za szacunek do dam? Wszystkie z dużej litery :D
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

Adam1070
100
Posty: 117
Rejestracja: wtorek, 8 sty 2013, 22:59
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Brak
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: Adam1070 »

Dama to Dama nie ważne jaka by była to trzeba szanować, a te moje czy też Nasze Damy to tym bardziej trzeba szanować. Co nie którzy namawiali do przytulania się do nich i śpiewania im kołysanek.
Tak teraz mi przypomniałeś o nie cukrach. Czytając wątek chyba ktoś pisał o Blg nawet -2 na koniec, a może się mylę. Stary już jestem to mogę coś z pamięcią pokręcić. W każdym bądź razie jak przez ostatnie 4-5 dni Blg nie będzie spadać to cydr w butelki. Co do czarnej porzeczki (bardzo ją lubię) to właśnie chciałem sprawdzić jak będzie smakować w takiej proporcji w porównaniu do samego soku z jabłek. Jeszcze mam czas. Możliwe, że wleje mniej porzeczki, a jabłka więcej tak żeby prawie pod szyjkę było. Czas pokaże.

Panowie Szlachta, który z Was słodzi ksylitolem i w jakiej postaci i jakiej firmy/marki. Bo na alledrogo jest tego mnóstwo z negatywnymi komentarzami, że z czymś mieszany, że to ze wschodu, a nie z północy, że to nie ksylitol itp., itd. Tak jak pisałem wcześniej w formie tabletkowej typu słodzik byłby najwygodniejszy do stosowania. W te butelki jedna tabletka, w te dwie, a tu trzy. I na następny raz będzie wszystko wiadomo. Zresztą po co ja o tym piszę wiecie o co chodzi.
Spawam, skręcam, lutuję, kleję, remontuje, buduje.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: jakis1234 »

Ja słodzę ksylitolem. Zawsze kupuję fiński, inne mogą być podrabiane.
Konkretnej firmy Ci nie podam, bo tego nie sprawdzam, ważne, żeby był fiński.
Kupuję normalnie sypki, tylko inaczej słodzę.
Sprawdzam na niewielkiej ilości, powiedzmy 0,5l ile dosłodzić. Później przeliczam ilość na całość.
Przelewam z jednego fermentora do drugiego i przy okazji dodaję wyliczoną ilość.
To pozwala też dokładniej rozprowadzić ksylitol i potem butelkuję.
Co do Blg, wynik może być różny, to zależy jaki był sok na początku i jaka jest ilość alkoholu.
Chodzi o to, że nie musi zejść do zera, ale jeżeli nie będzie spadał, to faktycznie koniec.
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: kiwitom23 »

Ja też słodzę ksylitolem i żadnych przygód nie miałem, kupowałem i w Rossmanie i w Biedrze, a ostatnio u Malinowego Nosa, wszystko zawsze było OK. Właśnie jakiś tydzień temu zabutelkowałem cydr z mieszanych jabłuszek z własnych jabłonek. Miałem 13BLG bez dodawania cukru, tak więc idealnie na cydr. Właśnie dosładzałem go ksylitolem, robię tak jak @jakis1234, czyli próbka, a później do wiadra, to samo robię z cukrem do refermentacji. Ciekawe czy się nagazuje po 14 dniach w stałej temperaturze piwnicy 18*C, co myślicie?
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: jakis1234 »

Nagazuje się, ostatnio stwierdziłem, że nie ma potrzeby nagazowywać w wyższych temperaturach.
W niższych proces zachodzi powoli, ale to nawet lepiej.
Pozdrawiam z opolskiego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Cydr”