Cydr z soku z kartonika

Czyli popularny Jabłecznik. Na temat tego trunku wszystko, począwszy od zbierania jabłek, skończywszy na spożywaniu...
Awatar użytkownika

Scorpius3
2
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 22 lip 2014, 20:18
Krótko o sobie: Właśnie zaczynam przygodę z domową produkcją trunków i postanowiłem trochę doczytać :).
Ulubiony Alkohol: "Szkocka"
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: Scorpius3 »

Będzie ich na dość, by przerobić te kilka gram cukru, który dodasz do butelki.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Dopiero zaczynam pobierać nauki, tzn. czytam, czytam i jeszcze raz czytam (oczywiście forum AD) :)
promocja

galakty
2
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2015, 20:43
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: galakty »

Właśnie jestem po degustacji swojego cydru. Nastawiony z soku Hortex. Do butelki 0.5l dwie tabletki słodzika ze Stewii. Smak prawie że identyczny ze sklepowym, dlaczego prawie? Bo moim zdaniem jest lepszy.

Teraz robi się kolejna butla, chcę zrobić z miętą (listki). Nie wiem czy nie dodać do tego trochę pomarańczy, albo cytryny?

PS. Zrobię też mocniejszą wersję na zimowe wieczory, z tego soku wychodzi 6,5%, chciałbym też wersję 15-16% na rozgrzanie po pracy w zimę ;)
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: Kamal »

15%-16% to raczej stanowczo za dużo jak na cydr. Celuj może 10%-11%. Tyle mają przeważnie już wina musujące. :D
K.
Obrazek

galakty
2
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2015, 20:43
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: galakty »

Ale to dopiero jak jesień przyjdzie ;)

Na razie odpowiada mi te 6%, jest lekkie i orzeźwiejące. Zastanawiam się, czy nie dolać esencji z mięty + trochę cytryny. Tylko kiedy? Na początku czy może po tygodniu lepiej? Jak fermentacja osłabnie?
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: Zygmunt »

Mięte w postaci listków możesz z powodzeniem dodać na cichą fermentacje na kilka dni. 50-100g/ fermentor da wyczuwalny miętowy aromat. Cytryny raczej w formie jakiegoś aromatu, bo żeby sok z cytryn dał mocny smak musiałoby ich tam być bardzo dużo. Cytryny wbrew pozorom maja sporo cukru, więc na pewno nie można ich dodać bezpośrednio przed butelkowaniem (ryzyko przegazowania).

EDIT: jeżeli szukasz takiego "miętowego" jak z płynu do płukania ust, to możesz pomysleć o dodaniu rozpuszczonych miętowych cukierków. Na forum jest o tym wątek pod hasłem "icówka".
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

galakty
2
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2015, 20:43
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: galakty »

Mój ojciec ma esencję do wódki z mięty, czytałem skład, żadnych złych składników nie ma. Myślałem nad kilkoma kroplami, ewentualnie świeże listki mięty pieprzowej.

pidi
20
Posty: 28
Rejestracja: środa, 29 sie 2012, 13:57
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: pidi »

Dla amatorów cydru z soku kartonikowego: dziś jest ostatni dzień promocji w sklepie z kropkami- litr można kupić za 1, 33 zł

lukasz61433
30
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 24 lis 2015, 20:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: lukasz61433 »

Witam. Kupiłem ostatnio w biedronce kilka kartoników soku jabłkowego. Zmierzyłem poziom cukru i sok ma tylko 5 blg, trzeba go dosładzać czy mogę od razu wlać dodać drożdże i żeby fermentowało? Jest to moje 1 podejście dlatego proszę o poradę. Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam :)

Nie masz walniętego aerometru? 5blg - powinno być ok 11 - MANOWAR
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: Pretender »

Za Manowarem, sprawdź na wodzie.

Passive
5
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 5 lut 2016, 16:13
Podziękował: 1 raz
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: Passive »

Witam,
postawiłem sobie 5 l baniaczek z soku biedronkowego już prawie 2 tyg temu. Zrobiłem to na szybko bez żadnej wiedzy przez co nie zrobiłem matki drożdżowej, a używałem akurat nieaktywnych, suchych drożdży tokay. Na szczęście po 2 dniach wystartował i to strasznie burzliwie, aż musiałem otworzyć kilka razy i zniszczyć pianę bo wylewało mi się przez rurkę. Na dzień dzisiejszy bulga mi raz na 20 sekund, i moje pytanie czy jestem w stanie już to zabutelkować czy czekać do momentu jak np będzie raz na 2 minuty? Oraz czym może być osad który znajduje się na dnie? Jest on tylko na ściankach (jak pokrecilem troszke baniakiem, to w pewnych miejscach sie oderwał i zsunał na dno).

Obrazek
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: Wald »

Czyli jak do tej pory miałeś farta. Dalej lepiej zrobić to fachowo, czyli z cukromierzem. Samo bulgotanie w rurce niczego nie dowodzi, nie jest żadnym parametrem świadczącym o stanie nastawu. Nikt tego nie przeliczy na ilość pozostałego cukru.
Wnioskując ze stanu zmętnienia i osadu, może to być pora na butelkowanie, ale tylko pomiar cukru może to potwierdzić dokładnie. Osad, to po części padłe drożdże, oraz wytrącone z soku pozostałości z owoców. Jest jak najbardziej prawidłowy.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!

Passive
5
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 5 lut 2016, 16:13
Podziękował: 1 raz
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: Passive »

Cukromierz już zakupiłem, taki podstawowy od biowinu i na nastepny raz kupiłem już drożdże uniwersalne od Spirit Ferm z pożywką itd.

Passive
5
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 5 lut 2016, 16:13
Podziękował: 1 raz
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: Passive »

Witam,
Postawiłem nowy baniak po sukcesie poprzedniego, jednakże tym razem zdecydowałem się na mieszankę. Takim oto sposobem zakupiłem 4 l soku jabłkowego i 1 l soku grejpfrutowego od hortexa RioRed niby 100% sok. Pełny optymizmu wlalem całość do baniaczka, zmierzył em blg które wyszło 12, dodałem 5 g drożdży i zamknąłem. Dzień później ruszyła burzliwa fermentacja, pienilo się, gazowalo gwałtownie i jak huragan w środku. Dziś mija 3 dzień od postawienia, a 2 dzień fermentacji i zauważyłem ze przestało bulgac.. zdziwiony tym faktem otwarlem baniak i niuchnalem. ZZapach jest dziwny, czuć nutę cyfrowa ale też czuć taki jakby delikatny smród zepsucia. Nie wiem czy jest on wywołany grejfrutem czy jak.. Moje pytanie to czy po prostu nie mam 5 l do wyłania.. 3 dni i żeby było po fermentacji to raczej nie możliwe.. mam zamiar sprawdzić blg ale czy jest w ogóle sens? Może ktoś się bardziej zna i doradzi :)

T-rex
50
Posty: 86
Rejestracja: piątek, 11 gru 2015, 10:02
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: T-rex »

Sprawdź blg, zawsze jest sens. Nie zdziwię się jak blg będzie po niżej 0. Każdy nastaw musisz planować. Przeszukaj forum sa wzory dla planowania %, dla okreslenia ilosci cukru w nastawie. Nie możesz robić tak na oko, co wyjdzie to wyjdzie bo robione na szybko. Pozdrawiam

Passive
5
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 5 lut 2016, 16:13
Podziękował: 1 raz
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: Passive »

Jak blg będzie poniżej 0 to do wyłania? Ostatnio mi wyfermentowal ladnie do 0 :(
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: Kamal »

@Passive Jak zejdzie poniżej 0 Blg, to nie znaczy, że się zepsuło.
Smak grejpfruta, mógł wnieść aromat i posmak jak to określiłeś smak zepsucia. ;)
K.
Obrazek

Passive
5
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 5 lut 2016, 16:13
Podziękował: 1 raz
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: Passive »

Dziś mija jakby 5 dzień od postawienia. Zmierzyłem BLG początkowo było 12 teraz jest praktycznie równe 0. Zapach jest dziwny, dzielikatnie idzie to porównać do takiego jaja.. Jak uważacie? Wylać i myśleć nad nowym czy ryzykować i zabutelkować?..
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: Kamal »

No to tak, jak Ci smak nie odpowiada to, się tego nastawu pozbądź. Ponieważ nie ma sensu butelkowanie trunku którego nie będziemy sami pić...
Próbowałem młode wina/cydry i smak/zapach nie przypominał jaja. ;)
K.
Obrazek

eldier
750
Posty: 751
Rejestracja: wtorek, 29 kwie 2014, 23:12
Podziękował: 114 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: eldier »

Młode, to znaczy 5 dniowe?
Podczas fermentacji mogą się wytwarzać rożne niezbyt przyjemne zapachy.
Zostaw to jeszcze na jakiś tydzień do sklarowania i wtedy zobaczysz. Wylać zawsze zdążysz :)
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: Kamal »

Sprawdzałem smak 3, 5 dniowych, tak żeby poznać smak. Ja się szkoliłem w produkcji.

Edit:
Ale to może być "omylny" zapach. Grejpfrut może dać dziwne aromaty.
K.
Obrazek

T-rex
50
Posty: 86
Rejestracja: piątek, 11 gru 2015, 10:02
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: T-rex »

Aż tak się nie znam. Zawsze robiłem słodsze i mocniejsze wina. Gdzie blg na początku było ok 20 jeśli dobrze pamiętam. Mogło(ale nie musiało) być tak że dałeś za dużo drożdży w stosunku do ilości cukru. Zeżarły słodycz a teraz opadają na dno i psują smak/zapach nastawu. Ja bym dodał cukru i sprawdził czy ruszy fermentacja jeśli nie , to znaczy że drożdże padły i psują wino. Jeśli się mylę niech bardziej doswiadczeni koledzy mnie skorygują.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: Wald »

Poprzednio udało mi się wywróżyć co jest z Twoim nastawem, spróbuję i tym razem.
Zmieniłeś drożdże i to nie najlepiej. To je czujesz. Jeśli nie leżą jak poprzednio, grubą warstwą na dnie, to cydru z tego chyba nie będzie. Jak przelejesz je do butelek, będą dalej dominować w zapachu, a nawet zepsują smak cydru. Zostaw to do wyklarowania, dodaj cukru na nagazowanie i dopiero możesz butelkować. Zadziała nawet z minimalną ilością drożdży.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!

Nata
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 3 paź 2016, 20:58
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: Nata »

Witajcie, to mój pierwszy post. Pierwszy raz nastawiłam alkohol i jest nim cydr. Fermentował 2 tygodnie ale smakuje inaczej niż sklepowe. Po czym poznać, że nie jest zepsuty?

mlody_cydrownik
5
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 21 paź 2016, 01:33
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: mlody_cydrownik »

Cześć, mam dwa szybkie pytania.
1. Przy butelkowaniu cydru użyłem zwykłego cukru z Biedronki. Ilość cukru dodałem zgodnie z nabytą miarką (~płaska łyżeczka na 0,5 litra). Sęk w tym, że po 2,5 tygodnia od butelkowania cydr jest słabo nagazowany, przy nalewaniu nie powstaje żadna piana. W smaku jest OK ale gazu praktycznie nie ma. Butelki trzymam w temp. pokojowej ~23*C. Czy powodem może być niska zawartość cukru w "cukrze" z Biedronki?
2. Właśnie nastawiłem testową partie cydru (1l soku z gruszek + 3l soku z jabłek) i zastanawiam się, czy gąsior od razu zatykać rurką fermentacyjną czy pozostawić na 2-3 dni otwarty? W książce "Cydr, jak zrobić cydr domowym sposobem", rekomendują aby pozostawić otwarty gąsior i po kilku dniach założyć rurkę. U Was jak przebiega produkcja cydru?

Saccharomyces
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: Saccharomyces »

mlody_cydrownik pisze:Czy powodem może być niska zawartość cukru w "cukrze" z Biedronki?
raczej nie. Prędzej nieszczelny korek, leniwe drożdże.
mlody_cydrownik pisze:otwarty gąsior i po kilku dniach założyć rurkę.
Przy tak małym nastawie lepiej będzie od razu założyć rurkę - nie ma co kusić bakterii i innych niepożądanych gości.

M

mlody_cydrownik
5
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 21 paź 2016, 01:33
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: mlody_cydrownik »

OK, w takim razie zamykam gąsior.
Jeszcze jedna rzecz. Nie dodawałem pożywki do drożdży, dodać ją teraz czy za kilka dni?
Jeżeli teraz warto dodać pożywkę to co zrobić z pianą ~1cm grubości, która powstała w gąsiorze? Wymieszać ją czy zebrać?
Dodam, że cydr jest zrobiony z 1l soku wyciskanego z gruszek oraz 3 litrów soku jabłkowego z kartonika.
Awatar użytkownika

Slant
50
Posty: 55
Rejestracja: piątek, 12 cze 2015, 17:16
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: Slant »

Cześć .
Mam pytanie odnośnie pierwszych dni nastawu. Ale od początku:
Nastaw z 20 l soku 100% tloczony, nie klarowany 11gram na 100ml, blg 14 + 5 gram ( cała paczka i wg. Producenta na 15-20l) słodkich, cydrowych drożdży + 5gram pożywki. Pożywka dana wcześniej i po 20 minutach dodana matka drożdżowa. Po 24h nie widzę pęcherzyków powietrza. I moje pytanie jak powinna wyglądać rurka fermentacyjna w ciągu np 3 dni? Czy od razu powinny być częste pechęrzyki powietrza ? Czy np po kilku dniach?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.
"Cierpliwość jest gorzka, ale jej owoce są słodkie." - Jean-Jacques Rousseau

redhot
200
Posty: 212
Rejestracja: piątek, 27 sty 2017, 15:54
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 35 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: redhot »

A jak wygląda poziom BLG po tych 24h?
Awatar użytkownika

Slant
50
Posty: 55
Rejestracja: piątek, 12 cze 2015, 17:16
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: Slant »

Niestety po ponad 36h blg jest takie samo ;/ mogę dodać następna paczkę drożdży + pożywka ?
"Cierpliwość jest gorzka, ale jej owoce są słodkie." - Jean-Jacques Rousseau

WolandPL
10
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek, 19 gru 2016, 14:11
Podziękował: 5 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: WolandPL »

Bardzo się dziwię, że nie ruszyły... Robiłem z soku 3 razy i wszystkie tak samo gładko startowały - już po kilku godzinach.
Awatar użytkownika

Slant
50
Posty: 55
Rejestracja: piątek, 12 cze 2015, 17:16
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: Slant »

Dodałem troszke pożywki i nowe drożdże i ruszyło elegancko:) teraz pytanie czy nastaw nie bedzie za bardzo " pachniał" drożdżami i czy nie wpłynie to smak.
"Cierpliwość jest gorzka, ale jej owoce są słodkie." - Jean-Jacques Rousseau

Woodworm
150
Posty: 169
Rejestracja: piątek, 16 sty 2015, 22:00
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: Woodworm »

drożdze Browin Ciderini? miałem tak samo, dopiero druga paczka była ok.
W smaku wyszedł bardzo dobry
Awatar użytkownika

Slant
50
Posty: 55
Rejestracja: piątek, 12 cze 2015, 17:16
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: Slant »

Tak dokładnie, to te drożdże . Tylko już nie chciałem ryzykować i dodałem drożdże innego producenta i od razu zadziałało. Na szczeście człowiek uczy się na błedach i już nigdy w życiu nic nie zamówie z tej firmy:) dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam
"Cierpliwość jest gorzka, ale jej owoce są słodkie." - Jean-Jacques Rousseau

WolandPL
10
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek, 19 gru 2016, 14:11
Podziękował: 5 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: WolandPL »

Dwa razy robiłem na Ciderini i oba były spoko ;)

Cressi
30
Posty: 35
Rejestracja: czwartek, 3 gru 2009, 18:16
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky,
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: Cressi »

Mam do was jedno pytanie. Czy po burzliwej fermentacji (powiedzmy tydzień, tak wiem, ten czas zależy od wielu czynników) zlać cydr znad osadu do kolejnego balonu dla dokończenia fermentacji, czy po prostu fermentować do końca w jednym.
Pytam, bo mnie Pani Małżonka naciska na zrobienie cydru, ale w tej kwestii mam wątpliwości.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: Zygmunt »

Obie metody są ok, ale zdecydowanie wygodniej fermentuje się całość w jednym pojemniku. Tylko nie zapomnij zabutelkować, bo dłuższe przebywanie nad osadem nie jest korzystne dla smaku cydru.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Cressi
30
Posty: 35
Rejestracja: czwartek, 3 gru 2009, 18:16
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky,
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: Cressi »

Dzieki Zygmunt, jeśli JWM kupi sok w sobotę odpalam proces ;-)

cyclib
5
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 3 paź 2017, 18:33
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: cyclib »

Witajcie, jestem nowicjuszem, zakupiłem 25 litrów soku jabłkowego, oraz 2 opakowania drożdży do cydru słodkiego i półsłodkiego Ciderin Sweet firmy Browin, na opakowaniu napisane jest że porcja, paczka starcza na 15-20 litrów cydru, ile powinienem dodać z drugiej paczki na te dodatkowe 5 litrów ? Czy może jedna paczka wystarczy ?

Pozdrawiam !
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: Kamal »

Jedna wystarczy.
K.
Obrazek

cyclib
5
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 3 paź 2017, 18:33
Re: Cydr z soku z kartonika

Post autor: cyclib »

Już prawie 24h od zamknięcia butli, rurka co jakiś czas bulka, zbierają się okręgi białej piany na powierzchni, czy to oznaka że drożdże ruszyły ? Wybaczcie za tak laickie pytania ale to mój pierwszy nastaw. Popularny sok z polskiego owada + drożdże ciderini browin.
Ostatnio zmieniony środa, 4 paź 2017, 21:06 przez cyclib, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Cydr”