Cydr śmierdzi?

Złomowisko, w którym będą skasowane posty.
Regulamin forum
Pełna zawartość tego działu widoczna tylko dla moderatorów i administratorów.

Autor tematu
Vegeta
2
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 9 cze 2016, 15:41

Post autor: Vegeta »

Witam.
Nastawiłem cydr 23.10.2016 a burzliwa fermentacja zaczęła sie 25.10.2016 od 30.10.2016 nastąpiła cisza w 10l nastawie. Większość "syfu" opadła na dół zbiornika, cześć została na ściankach u góry a na powierzchni pływa kilka farfocli i troszkę białej piany. Jako iż jest to moj porrwszy w życiu alkohol, to nie wiem czy zapach "zgniłych jabłek"? Jest normalny? Podczas burzliwej pachniał całkiem przyjemnie (zapach wydobywający sie z rurki fermentacyjne) jednak jak otworzyłem go po, to zapach był odrzucający... czy powinienem zostawić go tak jak jest, czy zlać do butelek i pozostawić na kilka dni?
Jabłek użyłem dość kwaśnych i nie sprawdziłem poziomu cukru, niestety nie mam możliwości...
promocja

darku
5
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 22 gru 2015, 09:54
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Cydr śmierdzi?

Post autor: darku »

Drożdże podczas stresu bądź intensywnej pracy potrafią wydzielać różne zapachy w tym "zgniłe jaja" (siarkowodór). Z czasem ten zapach zaniknie częściowo bądź nawet w całości. Najlepiej nie doprowadzać do tego by siarkowodór pojawiał się w nadmiernych ilościach, ale jak mam taki cydr to przelewam go na cichą fermentację i leżakuję go trochę dłużej przed spożyciem.

Autor tematu
Vegeta
2
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 9 cze 2016, 15:41
Re: Cydr śmierdzi?

Post autor: Vegeta »

Brzydki zapach zniknął, ale cydr strasznie czuć drożdżami. Nie przeleżałem go na cicha fermentacje. Czy jak go teraz zabutulkuje i dodam odrobine cukru na gaz, to posmak drożdży zniknie? Czy powinienem zlać go znad osadu i przetrzymac jeszcze trochę?
Zablokowany

Wróć do „Śmietnik”