Czyli popularny Jabłecznik. Na temat tego trunku wszystko, począwszy od zbierania jabłek, skończywszy na spożywaniu...

Autor tematu
MM1985
2
Krótko o sobie: "Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" Albert Einstein
Kontakt:
Załączniki
Cydr korzenny

Postautor: MM1985 » środa, 12 lut 2020, 10:31

Witam. Chciałbym zrobić cydr korzenny. Przeszukałem internet, ale z przepisami raczej kiepsko, czy ktoś z forumowiczów posiada sprawdzony przepis i zechciałby się podzielić?

alembiki
Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!
Awatar użytkownika

artur.sukiennik
100
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Cytrynówka bodzia
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Załączniki
Re: Cydr korzenny

Postautor: artur.sukiennik » środa, 12 lut 2020, 12:36

Woda, cukier, przyprawy korzenne i suszone owoce, żurawina, śliwki, rodzynki i myślę że coś może z tego wyjść. Ewentualnie możesz skorzystać z przepisu na cydr hibiskusowy jako bazy i do tego dodać przyprawy korzenne, to mogłoby być dobre połączenie;)

Autor tematu
MM1985
2
Krótko o sobie: "Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" Albert Einstein
Kontakt:
Załączniki

Postautor: MM1985 » środa, 12 lut 2020, 12:59

dzięki. Popatrzę na przepis na cydr hibiskusowy i przemyślę sobie sprawę :)

Awatar użytkownika

manowar
700
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Kontakt:
Załączniki

Postautor: manowar » środa, 12 lut 2020, 17:05

artur.sukiennik pisze:Woda, cukier, przyprawy korzenne i suszone owoce, żurawina, śliwki, rodzynki i myślę że coś może z tego wyjść.
... prawie jak kompot wigilijny...

Nie, że zniechęcam do eksperymentów - bo bez nich nie ma postępu - ale zwłaszcza początkującym powinno dużo dać do myślenia, że nikt wcześniej nie próbował wcielać ich pomysłu w życie.
Warto też kierować się rozumem.
Czym jest cydr - lekki, orzeźwiający napój alkoholowy. Czy suszone owoce albo ciężkie przyprawy korzenne do niego pasują... no nie pasują...
Co może pasować - no to co będzie się fajnie komponować na lato - kwiaty bzu (albo syrop z nich), skórki z cytrusów, świeże owoce - porzeczka, truskawka, wiśnia, chmiel, może mięta, lawenda - naprawdę jest w czym wybierać

Na blogu Wino 2.0 (szkoda, że blog już nie jest od dłuższego czasu prowadzony) jest bardzo fajny artykuł o pojęciu stylu w winie http://winodomowedwazero.blogspot.com/2013/01/inne-podejscie-do-domowych-win.html i do tego trochę jako prezentacja teorii w praktyce 3 różne wina aroniowe http://winodomowedwazero.blogspot.com/2013/01/trzy-style-wina-aroniowego_20.html

Warto sobie to przeczytać żeby poszerzyć sobie horyzonty
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe

Wróć do „Cydr”