Znaleziono 14 wyników

autor: cu-user
wtorek, 26 sty 2021, 17:24
Forum: Gotowe Destylaty
Temat: Testowanie destylatu
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 3664

Testowanie destylatu

Cześć,

Podpowiedzcie jak najlepiej testować destylat na smak i zapach tzn:

1. Czy rozcieńczać i do jakiego stężenia?
2. Czy oceniać od razu czy należy odczekać jakiś czas?
autor: cu-user
sobota, 23 sty 2021, 20:29
Forum: Download
Temat: AlcoCalc Mobile - uwzględnij poprawki
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 6460

Re: AlcoCalc Mobile - uwzględnij poprawki

Dlaczego jak zaznaczam i odznaczam przy standardowo wpisanych BLG - 4 i odpadach 2 litry wyniki się zmieniają?
Wpisuje objętość nastaw 25l i gęstość startowa 25 i przy odznaczonym uwzględnianiu poprawki wychodzi objętość etanolu 4.17 a jak zaznaczę to 3.53l.
autor: cu-user
sobota, 23 sty 2021, 19:31
Forum: Download
Temat: AlcoCalc Mobile - uwzględnij poprawki
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 6460

AlcoCalc Mobile - uwzględnij poprawki

Cześć,
Potrafi mi ktoś wyjaśnij co to za opcja "uwzględnij poprawki" w AlcoCalc Mobile versja 0.1 w funkcji "nastaw". W zależności czy jest zaznaczona czy nie to otrzymuje inna objętość etanolu i jego stężenie w nastawie. Nie wiem czy powinno być zaznaczone czy nie.
autor: cu-user
poniedziałek, 23 lis 2020, 18:46
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Temperatury przy gotowaniu wody
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 3736

Re: Temperatury przy gotowaniu wody

Jaką posiadasz kolumnę ? wyższa temperatura na 10P oznacza źle prowadzony proces o ile mówimy o kolumnie rektyfikacyjnej. Kolumna rektyfikacyjna grzana elektrycznie z buforem, katalizatorem, wypełnienie sprężynkami, głowica aabratek. Wyższa temperatura wystąpiła jak gotowałem wodę dla sprawdzenia t...
autor: cu-user
poniedziałek, 23 lis 2020, 17:46
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Problem z BLG
Odpowiedzi: 38
Odsłony: 9831

Re: Problem z BLG

Dzisiaj tj. po 7 dniach BLG wynosi - 4.
Na ostatnie dwa dni przeniosłem do ciepłego pomieszczenia bo bałem się ze fermentacja stanie.
autor: cu-user
niedziela, 22 lis 2020, 15:44
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Temperatury przy gotowaniu wody
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 3736

Temperatury przy gotowaniu wody

Witam, Chciałem dzisiaj sprawdzić co pokazują mi termometry więc wlałem do zbiornika 25 l wody i zagotowałem. Otrzymane wyniki są w załączniku. Bardzo proszę a Waszą analizę i porady. Takie pytania mi się nasuwają: 1. Jakie korekty przyjąć dla każdego z termometrów? 2. Temperatura w głowicy wzrosła ...
autor: cu-user
środa, 18 lis 2020, 20:55
Forum: Galeria destylatorów Reflux
Temat: Pierwszy sprzęt - aabratek - mam i ja
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 4243

Re: Pierwszy sprzęt - aabratek - mam i ja

"To co się stało, że się zesrało"? :D Za wcześnie odebrałem przedgon (po jakiś 30 minutach a potem temperatura na 10półce jeszcze spadła) i za szybko (150ml ciurkiem). Niby potem ustawiłem LM na 1 kroplę na jakieś 5 sekund ale destylat jest piekący (subiektywnie). No i zakończyłem wszystk...
autor: cu-user
wtorek, 17 lis 2020, 21:08
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Problem z BLG
Odpowiedzi: 38
Odsłony: 9831

Re: Problem z BLG

Masz rację z tą masą nastawu :P
i z apteką również racja :P

[mod:nie cytuj całego posta]
autor: cu-user
wtorek, 17 lis 2020, 20:44
Forum: Galeria destylatorów Reflux
Temat: Pierwszy sprzęt - aabratek - mam i ja
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 4243

Pierwszy sprzęt - aabratek - mam i ja

Witam wszystkich serdecznie, Po kilku miesiącach zastanawiania się nad budową kolumny, finalnie postanowiłem takową zakupić. I jest taka :D Zbiornik 60 litrów: - mufa pod grzałkę 5/4 cala + grzałka 1.5kW+2kW+2.5kW - port termometru (sonda w cieczy) - dodatkowy wlew 1 1/4 cala - zawór spustowy 1/2 ca...
autor: cu-user
wtorek, 17 lis 2020, 19:09
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Problem z BLG
Odpowiedzi: 38
Odsłony: 9831

Re: Problem z BLG

A teraz policz to jeszcze raz 8-) Pracuję nad tym :) Widać muszę ogarnąć podstawy . Takie pytanie, masz 6kg cukru + 25l wody (blg jak policzył kolega wyżej), czy 6kg w 25l nastawu łącznie? W 25l nastawu mam rozpuszczone 6kg cukru tj. 6kg cukru i około 21.4l wody. W drugim przypadku blg byłoby nieca...
autor: cu-user
poniedziałek, 16 lis 2020, 19:40
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Problem z BLG
Odpowiedzi: 38
Odsłony: 9831

Problem z BLG

Witam wszystkich. Nastawiłem dwie cukrówki (2 x 25l). Drożdże: Browin X-Pure 21,3 Ilość cukru: 6kg Temperatura początkowa wody 26°C POMIAR BLG W obu cukrówkach pomiar dwoma różnymi cukromierzami pokazał 19BLG. Skoro 19BLG to 190g cukru w litrze cukrówki a 17g cukru daje 1% na litr cukrówki to wyjdzi...
autor: cu-user
piątek, 2 paź 2020, 17:26
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Aabratek do oceny
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 5951

Re: Aabratek do oceny

Ile czasu będzie trwał cały proces dla kolumny z poniższego linku w dwóch konfiguracjach: 1) Zbiornik 50l + rura 60mm 2) Zbiornik 100l + rura 76mm https://www.olx.pl/oferta/destylator-aabratek-100l-76-1-olm-CID628-IDGo2W0.html Zdaję sobie sprawę, że tych czasów nie da się podać precyzyjnie, ale orie...
autor: cu-user
środa, 30 wrz 2020, 21:51
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Aabratek do oceny
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 5951

Re: Aabratek do oceny

Co myślicie o buforze? Brać Z czy BEZ? I jeszcze jedno pytanie....czy pomiędzy powyższym destylatorem a destylatorem z poniższego linku będzie duża różnica w jakości urobku? http://archi.inosak.org/db/item7901090366_1.html Próbuję dokonać racjonalnego zakupu ale kolumn jest tak dużo na różnych porta...
autor: cu-user
wtorek, 29 wrz 2020, 18:49
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Aabratek do oceny
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 5951

Aabratek do oceny

Chciałbym poprosić szanownych kolegów i koleżanki o ocenę kolumny przed jej zakupem. Z tym, że link jest do kolumny na baniaku 100l z kolumną 76.1mm a ja chcę kupić 50l o średnicy 60,3mm (aktualnie brak linku do takiej). Wyposażenie będzie takie samo jak tej większej a cena to 2 700.00.zł. Wypowiedz...

Wyszukiwanie zaawansowane