co oddzielić przy destylacji aby nie zaszkodziło zdrowiu

Co i kiedy paruje z destylowanego zacieru. Jak oddzielać od siebie poszczególne frakcje tak, aby produkt był najwyższej klasy.

Autor tematu
cesqad
1
Posty: 1
Rejestracja: środa, 5 cze 2013, 12:38

Post autor: cesqad »

Witam, od pewnego czasu zajmuję się psoceniem :) Pierwszy zacier destylowałem dwa razy a był zrobiony z cukru i wody z drożdżami. Całość destylowałem dwa razy i wyszedł alko o mocy 50% kiepski ale następny już zrobiłem z soków; wiśnia i jabłko z tymbarku do tego woda i drożdże piekarskie, powiem szczerze że jestem bardzo usatysfakcjonowany bo wyszedł mi alko o mocy 65 % po drugiej destylacji i znajomi wszyscy chwalą bo nie śmierdzi drożdżami a czuć sam alkohol. Pytanie które chcę zadać dotyczy tego, że nie oddzielam nic od tego i wszystko daje do picia. Boję się jednak że wytworzy się ten szkodliwy związek i ktoś umrze, nawet wczoraj oglądałem o tym program że ktoś robił bimber i ludzie umierali. Proszę o pomoc bo się martwię a dopiero zaczynam w tej dziedzinie ( dodam że każdy próbował tylko po kieliszku.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wtorek, 25 cze 2013, 12:28 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Niezbędne poprawki.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7333
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: co oddzielić przy destylacji aby nie zaszkodziło zdrowiu

Post autor: radius »

Nie masz się czego bać :ok: Przeczytaj ten temat: http://alkohole-domowe.com/forum/sprawd ... t2712.html
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Odp: co oddzielić przy destylacji aby nie zaszkodziło zdrowiu

Post autor: Pretender »

Dżisus, czy aby na pewno umierali po wypitej moonshine? Coś mi się nie chce wierzyć, przecież to najlepszy i najzdrowszy trunek ;)
W temacie podanym przez Radiusa koledzy badali różne próbki. Zawartość metanolu jest baaardzo mała, spokojnie można spożywać. Jednak jeśli nie dzielisz urobku na frakcje to zachęcam do tego. Otrzymasz jeszcze lepszy produkt końcowy.

silvio2007
300
Posty: 330
Rejestracja: wtorek, 7 lut 2012, 19:58
Krótko o sobie: Jestem spoko człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: własny
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Kaszuby
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 35 razy
Re: co oddzielić przy destylacji aby nie zaszkodziło zdrowiu

Post autor: silvio2007 »

Kolego cesqad napisz proszę na jakim sprzęcie jedziesz. Masz kolumnę czy pot-stilla, może jakąś szklaną kolbę?
Czytaj forum jak najwięcej, od tego jeszcze nikt nie umarł.
Pozdrawiam
Sylwek

major
250
Posty: 277
Rejestracja: czwartek, 16 lut 2012, 20:16
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: co oddzielić przy destylacji aby nie zaszkodziło zdrowiu

Post autor: major »

Jak ktoś pije na litry (lub gówno - tj. zanieczyszczone przemysłowo), to może od tego kopnąć w kalendarz...

Dla smaku koniecznie dziel frakcję. Na hardocora, to picie niedestylowanego nastawu cukrowego powinno być zdrowsze od "walenia jaboli".
Awatar użytkownika

Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: co oddzielić przy destylacji aby nie zaszkodziło zdrowiu

Post autor: Partyzant »

Reasumując co napisali powyżej koledzy, SPOKO :!:

Nikt nie umrze, różnica - jak napisał kolega wyżej to smak. Możecie śmiało balangować :!: A i kaca nie będzie. :mrgreen:
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!

nigra
30
Posty: 43
Rejestracja: poniedziałek, 21 sty 2013, 14:51
Krótko o sobie: Jestem CZŁOWIEKIEM
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: co oddzielić przy destylacji aby nie zaszkodziło zdrowiu

Post autor: nigra »

Pijąc wino lub piwo, pijemy całość fermentacji. Tylko robiąc samemu do siebie po co nadmiernie i niepotrzebnie obciążać organizm rozpuszczalnikiem i pogonami skoro sam etanol jest jakby na to nie patrzeć trucizną.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dzielenie frakcji podczas destylacji”