Co można zrobić z ruskim spirytem? Szybkie przepisy smakowe.

Pomysły na poprawę smaku bimbru, przepisy smakowe, domowe sposoby na wyrób markowych wódek...

Rudolf
30
Posty: 41
Rejestracja: wtorek, 3 sie 2010, 16:54
Krótko o sobie: Interesuję się bibrownictwem.Sam pędziłem, pędzę i pędzić będe.
Ulubiony Alkohol: Własna Samogonka
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: Rudolf »

Najszybciej ?
Spiryt + soczek (nieoryginalny oczywiście) :D
polecam schłodzić i nawet zdatne do picia
drugą metodą są takie zaprawki (esencje) z allegro.
Uprzedzam że wszystkie moje pomysły na temat alkoholu a szczególnie jego produkcji są dość a nawet bardzo kontrowersyjne, :oops:
co zmusza do przemyślenia niektórych rozwiązań. :oops:
Pozdrawiam serdecznie. :mrgreen:
Mamo, gdzie mój zestaw małego chemika ?
alembiki
Awatar użytkownika

janeckih
5
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 26 paź 2009, 14:37
Krótko o sobie: zaczynam się ..... sypać; nadal marzę o własnym motocyklu
Ulubiony Alkohol: wędrowniczek; metaxa;
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Kontakt:
Re: Co można zrobić z ruskim spirytem? Szybkie przepisy smakowe.

Post autor: janeckih »

Kucyk pisze:Oooo Zygmunt! I to jest konkret! Sru dodatki do słoja, mieszamy, czekamy dzień i się raczymy.
A robił ktoś klasyczną przepalankę? Podobno najlepsza jest gdy zapali się górkę cukru na piętce chleba i pozwoli się aby płonący karmel kapał wprost do rozrzedzonego spirytu.

...".
zapalenie kostek cukru ułatwia osypanie ich popiołem z papierosa:-)). Następnie przytrzymujemy ogień w pobliżu kostek i po chwili powinny się nim zająć. Najlepiej posypać kanty kostek, ponieważ wtedy łatwiej będzie nam je podpalić.
udanych eksperymentów
pędźmy niespiesznie, nie szukajmy zbyt natarczywie radości unikniemy smutków

łokonek
2
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 12:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Re: Co można zrobić z ruskim spirytem? Szybkie przepisy smakowe.

Post autor: łokonek »

Może już nie aktualne, ale jest ruski sposób na szybkie zagospodarowanie ruskiego spirytusu. Weź kostkę cukru i namocz w kawie. Następnie włóż cukier do ust i sącz powolutku spitr ... Czuć moc spirtu i aromat kawy.

ollo
200
Posty: 249
Rejestracja: piątek, 6 cze 2014, 19:43
Krótko o sobie: Dobrze zjeść...łazić po plaży...wlezć na wydmy i sobie tam leżeć, coś tam poczytać...
Ulubiony Alkohol: Toruńska chrzanówka (wycofali z produkcji), własna - jałowcówka, kminkówka, pigwówka.
Lokalizacja: okolice Gdańska
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy
Re: Co można zrobić z ruskim spirytem? Szybkie przepisy smakowe.

Post autor: ollo »

Czy widział kto przepalankę z cukru paloną na chlebie??? Taaa... ja widziałem...jak byłem małym dzieckiem to takie rzeczy widywałem...albo karp w wannie przez tydzień i potem młotkiem go albo przepalanka na chlebie z cukrem....a i jeszcze Trybuna Ludu pocięta na kawałki zamiast papieru toaletowego bo nie było tegoż. No ale mieliśmy w domu aparat telefoniczny...się żyło---sąsiedzi z innych pięter przychodzili do nas by dzwonić do rodzin z odległych miast, przed świętami... Z tego wszystkiego powtórzę niebawem klasyczną cukrowo-chlebową przepalankę. Opiszę toto wspominając w duchu ojca...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy smakowe”