Co kupić? potrzebny destylator wielozadaniowy

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy

Post autor: rastro »

zielonka pisze:Zamiast cudować z szeregowo równoległym podłączaniem grzałek wystarczy dobry regulator i zejście z mocą grzania np do 5 lub mniej proc.
No jeżeli ktoś może sobie pozwolić na dwa dni nagrzewania to można ;)... załóżmy że taki regulator i instalacja uciągnie 4kW i zejdźmy nie do 5% tylko do 30% to masz raptem 1,2kW przy tych twoich 5% cóż sam sobie policz... a w rozwiązaniu z połączeniem szeregowo równoległym i trzema grzałkami o mocy zdaje się 15kW kolega zszedł do 3-4kW i udało się zagotować w skończonym czasie gęste.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
alembiki
Awatar użytkownika

zielonka
950
Posty: 963
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowanie: 248 razy
Re: Co kupić? potrzebny destylator wielozadaniowy

Post autor: zielonka »

Moje procenty i liczby to tylko przykłady - jest dokładnie tak jak piszesz - albo większa powierzchnia o tej samej mocy albo dłuższy czas przy mniejszej powierzchni i mocy.
Liczy się ten parametr W/ cm kwadratowy powierzchni grzałki.
Moja podpowiedź miała służyć tym którzy już mają taką a nie inną moc zainstalowwaną. Na etapie planowania można wziąć pod uwagę wszelkie kombinacje -sam swego czasu nie mając regulatora na dwóch grzałkach 2 i 1,5 kw uzyskiwałem kilka wielkości mocy schodząc gdzieś w pobliże 800w ale jak tylko kupiłem regulator zrzucam na niego całą robotę. Jednak ja tak naprawdę gęstego jeszcze nie grzałem - na melasie grzałem na 30 proc. Na inna okoliczność mam w zanadrzu keg 30 l z grzałką opaskową 1000W - co z użyciem regulatora daje spore możliwośći.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Co kupić? potrzebny destylator wielozadaniowy

Post autor: rastro »

No a nowicjusz jeszcze nic nie ma - to może sobie wybrać pomiędzy ciężkim nieporęcznym płaszczem a grzałkami w konfiguracji z niskim W/cm2. Ja bym był za płaszczem, ale nie w takim wydaniu jakie jest dostępne dla nas.

Są konstrukcje gdzie płaszcz ma niewielką pojemność źródło ciepła jest poza kotłem a medium jest opychane jakąś pompką... Całość jest prawie tak samo poręczna jak kociołek z grzałkami i ma wszystkie zalety płaszcza, no ale dla nas to marzenie.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”