Znaleziono 26 wyników

autor: clockens
niedziela, 25 mar 2018, 00:45
Forum: Kotły
Temat: Kocioł +200 l z płaszczem.
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 2663

Kocioł +200 l z płaszczem.

Witam! Z kolegami psocimy już od paru lat na kęgu 50 l. Planujemy zrobić kocioł +200 l, głównie to nam chodzi 200 l aby nastawy wchodziło (netto- jeżeli można to tak nazwać ). 1) Musi to być blacha nierdzewka czy może być jakaś tańsza? 2) 10 procent powierzchni całkowitej starczy na cześć olejowa? C...
autor: clockens
piątek, 15 lip 2016, 12:12
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Zacier porzeczkowy - porzeczkowy destylat
Odpowiedzi: 55
Odsłony: 36788

Re: Zacier porzeczkowy - porzeczkowy destylat

Gdzie niby pozeczka w tym roku droga? Wczoraj zakupiłem 90kg po 1.5, za tydzień będzie po 1zl.

Ja robie to tak: miele pozeczkę mieszadlem do kleju, dolewam do 150l wody, na każde 10l nastawu 1kg cukru, jak zje do 5blg ponawiam porcję. Drożdże turbo nie winne, jak dla mnie oddają one więcej smaku.
autor: clockens
środa, 2 mar 2016, 13:48
Forum: Mętny produkt
Temat: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?
Odpowiedzi: 254
Odsłony: 196374

Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Ja do rozcieńczania zawsze biorę wode destylowaną, leje ostro do słoja 5l, w którym jest np ponad połowa wódy, zakręcam i trzepie słoikiem, jakos nigdy mi nie zmętniało.
autor: clockens
wtorek, 1 mar 2016, 18:13
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Pierwszy nastaw w bloku, proszę o pomoc.
Odpowiedzi: 35
Odsłony: 16778

Re: Pierwszy nastaw w bloku, proszę o pomoc.

Zrób max 40 l w beczkach, w miarę grube rurki i lajtowo da rade, ja bekę 200l miałem i dawało rade. Tylko zrób mniej trochę w razie, jakby się zaczęło pienić.
autor: clockens
wtorek, 23 lut 2016, 20:14
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsze wino z suszu czarnego bzu – nie pracuje, co zrobić?
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 4458

Re: Pierwsze wino z suszu czarnego bzu – nie pracuje, co zrobić?

Jeszcze temperature w jakiej wino pracuje mogła byś podać, tzn pracowało.
Nie próbowałaś wina przed wyjazdem? Bo może już sie zakonczyła wtedy fermentacja.
autor: clockens
wtorek, 23 lut 2016, 20:05
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Owocowe brandy dla początkujących.
Odpowiedzi: 1371
Odsłony: 566741

Re: Owocowe brandy dla początkujących.

Czy takie orientacyjne zakresy mają sens? Czy próbować gotować wymieszany nastaw razem z drobinami jabłek w tym szybkowarze? Płaszcza nie mam, myślałem żeby podgrzewać mieszając, jak zacznie parować założyć pokrywę i dalej na delikatnym ogniu - tylko czy to się nie przypali? Bo czytałem i nie sposó...
autor: clockens
piątek, 19 lut 2016, 17:37
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Ziarno bez zacierania
Odpowiedzi: 580
Odsłony: 232356

Re: Ziarno bez zacierania

To na kega 50l to ile ziarna i jak zacierać? Niby enzymy mam to można by było spróbować, ale gara 50l to niemam :/ a dlatego się pytałem o większą ilość ziarna a mniej cukru żeby posmak bimbrowy nie wyszedł a bardzie ziarno czuć. Ziarno jest tanie jak cholera, właściwie na wsi mieszkam to za darmo s...
autor: clockens
czwartek, 18 lut 2016, 21:42
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Ziarno bez zacierania
Odpowiedzi: 580
Odsłony: 232356

Re: Ziarno bez zacierania

A próbował ktoś tak? Bo korci mnie na ten przepis, tylko dałbym np 30kg pszenicy, 5kg cukru i 50l wody, tak żeby na kega 50 było.
No i jechać tak jak ŁKZWJ, który jakoś do końca mnie nie zadowala, może musi dłużej odczekać :D

Więcej/mniej cukru?
autor: clockens
poniedziałek, 1 lut 2016, 20:08
Forum: W czym nastawiać?
Temat: Co sądzicie o tym zbiorniku do ferm.? - zapytaj zanim kupisz
Odpowiedzi: 87
Odsłony: 37787

Re: Co sądzicie o tym zbiorniku do ferm.? - zapytaj zanim kupisz

Na allegro są beczki 220l po 50zł plastikowe z atestem na żywność, po papryce :D 120zł z przesyłką 2 beczki.
autor: clockens
poniedziałek, 1 lut 2016, 13:17
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).
Odpowiedzi: 1655
Odsłony: 754696

Re: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).

Zapach zniknął, fermentacja się wczoraj skończyła dziś juz ładnie sklarowane to, aż się zdziwiłem. Jak przepuszcza to napisze o efektach,
autor: clockens
piątek, 29 sty 2016, 13:18
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).
Odpowiedzi: 1655
Odsłony: 754696

Re: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).

Zrobiłem wszystko tak jak w pierwszym poście, blg po 2 dniach, dziś 3ci dzień 7-8, zacier ( jeżeli można to tak nazwać ) pracuje jak głupi, ale zapach przypomina mi jajka :/ nie wiem czy to jakaś infekcja czy to ma tak być. Zacier jest w pomieszczeniu 10 stopni około, ociepliłem beke styropianem, ni...
autor: clockens
wtorek, 26 sty 2016, 00:12
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).
Odpowiedzi: 1655
Odsłony: 754696

Re: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).

A jak tu oddzielać frakcje na ps z refluxem? Czy można w trakcie robienia np 3-4 pokolenia każde po 50l, a chce mieć więcej np 100l dodać po prostu x2 wszystko? Czy mija się to z celem?
autor: clockens
środa, 16 gru 2015, 16:49
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Starzenie zrębkami wędzarniczymi
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4916

Re: Starzenie zrębkami wędzarniczymi

Zawsze możesz wysłać do nich wiadomość z zapytaniem czy są z jakimiś dodatkowymi substancjami.
autor: clockens
poniedziałek, 14 gru 2015, 18:54
Forum: Zdrowie i Bezpieczeństwo
Temat: Opary z gąsiora - CZY SĄ NIEBEZPIECZNE???
Odpowiedzi: 37
Odsłony: 26451

Re: Opary z gąsiora - CZY SĄ NIEBEZPIECZNE???

Tak troche odnośnie tego Co2 sie wypowiem, u mnie w pracy przy roślinkach :D, jest duża 8tonowa beczka z ciekłym Co2, stężenie normalne to 400 ppm, przy roślinach, aby fotosynteza przebiegała prawidłowo w dzień o długości 14-18h, o lato mi chodzi potrzeba 650ppm, rośliny w nocy wyprodukują do 1200 p...
autor: clockens
wtorek, 8 gru 2015, 11:07
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Owocowe brandy dla początkujących.
Odpowiedzi: 1371
Odsłony: 566741

Re: Owocowe brandy dla początkujących.

12 dni dziś mija po zaprzestaniu fermentacji i dalej mi sie nie sklarowało a dawałem beltonit, przecedziłem 2 tyg temu do płynu. Wy też macie z tym nastawem problem z klarowaniem?
autor: clockens
sobota, 5 gru 2015, 18:00
Forum: Nastawy owocowe
Temat: JABŁKO GRUSZKA
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 7247

Re: JABŁKO GRUSZKA

greg89 pisze:.
Na beczkę dam 3 x turbo fruit i zobaczymy pod koniec nastepnego tygodnia co to wyjdzie.
Jestem dobrej myśli :)
na 110l dałeś 3 paczki drożdzy? Za dużo troche jak dla mnie, ja bym jedna dał, ewentualnie dwie, ale nie trzy!
autor: clockens
czwartek, 3 gru 2015, 17:03
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).
Odpowiedzi: 1655
Odsłony: 754696

Re: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).

Jakie będą lepsze drożdze, bo mam do wyboru typu turbo bądź te co w spożywczaku :D, które lepsze? Zmiekczać tą wode? Na PS jak ciągnąć?
Tak jak koledzy pisali że do 30% a od 80-70% zostawic jako odpowiedni trunek a reszta poniżej drugi raz gonić?
autor: clockens
środa, 2 gru 2015, 18:55
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).
Odpowiedzi: 1655
Odsłony: 754696

Re: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).

Jakie ph powinna mieć ta woda zmiękczona? Bo u mnie w kranie jest 7.5. Moge zmiękczyć kwasem azotowym? Dodawać enzym scukrzający do tego? Jak tak to kiedy? Kukurydza jadalna, czyli może być taka jak pasza dla kur tylko ją zmiele w mikserze? Lepiej bardziej zmielić czy tak ja pisze w 1 poście 6-8 kaw...
autor: clockens
piątek, 27 lis 2015, 18:04
Forum: Alembiki
Temat: Alembik 25l a grzalka 2kW
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 5709

Re: Alembik 25l a grzalka 2kW

Zawsze możesz mniej nalać.
autor: clockens
wtorek, 27 paź 2015, 21:25
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Owocowe brandy dla początkujących.
Odpowiedzi: 1371
Odsłony: 566741

Re: Owocowe brandy dla początkujących.

Jeszcze mam jedno pytanie, jak zmiele to maszynką do mięsa to wyjdzie pulpa, na początku będzie ją wywalać do góry pod koniec fermentacji opada na dno. Przed dodaniem drożdży dodam pektopol co ułatwi rozkład owoców, a przy klarowaniu jak ja mam to brać jeżeli cała reszta pulpy osiądzie na dnie? Mart...
autor: clockens
środa, 21 paź 2015, 20:45
Forum: Oczyszczanie nastawu przed destylacją
Temat: Klarowanie nastawu Bentonitem.
Odpowiedzi: 44
Odsłony: 47613

Re: Klarowanie nastawu Bentonitem.

Witam!

Czy to http://allegro.pl/zwirek-bentonit-dla-k ... 17831.html nadaje sie do klarowania? Nie mogę linku odczytać z pierwszego postu, czy lepiej np zamówić to http://allegro.pl/bentonit-lafabent-gra ... 40089.html
autor: clockens
środa, 21 paź 2015, 19:23
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Owocowe brandy dla początkujących.
Odpowiedzi: 1371
Odsłony: 566741

Re: Owocowe brandy dla początkujących.

A drożdże typu turbo do nastawów owocowych będą się nadawały? Jak mam dać G995 to jedna paczka starczy na 100l nastawu czy jak? Pożywka jakaś musi być? Jak w pierwszym poście autora pisze ze drugi raz destylować, to z przedgonami i pogonami czy jak? Odbierać do 30-35% czy po 40% juz nie obierać? Jak...
autor: clockens
wtorek, 20 paź 2015, 23:47
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Owocowe brandy dla początkujących.
Odpowiedzi: 1371
Odsłony: 566741

Re: Owocowe brandy dla początkujących.

Ja mam jeszcze parę pytań, przeczytałem sporo stron lecz jest dużo sprzecznych ze sobą informacji to zapytam jeszcze raz: - cukier mam wymieszać z wodą czy z miąszem? - jeżeli zastosuje t48 to druga partie cukru wsypać jak blg pokaże 50% wartości początkowej, czy później? -coś do klarowanie dawać cz...
autor: clockens
czwartek, 8 paź 2015, 17:34
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Owocowe brandy dla początkujących.
Odpowiedzi: 1371
Odsłony: 566741

Re: Owocowe brandy dla początkujących.

A co z tym sokiem, nada się?
autor: clockens
środa, 7 paź 2015, 22:03
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Owocowe brandy dla początkujących.
Odpowiedzi: 1371
Odsłony: 566741

Re: Owocowe brandy dla początkujących.

Witam!

Mam 100 l soku od szwagra, z tłoczarni, miał to wywalać to wziąłem, w workach 5l. W nie których zrobił sie taki delikatny biały kożuch, nada sie to? Jak dam drożdże t48 to też może być? Czy muszą być tak jak w przepisie? Są jakieś dorżdże do niskiej temperatury 8-15 stopni?
autor: clockens
środa, 27 lut 2013, 01:16
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Owocowe brandy dla początkujących.
Odpowiedzi: 1371
Odsłony: 566741

Re: Owocowe brandy dla początkujących.

Witam!

U mnie w okolicy nie mogę nigdzie dostać drożdży winiarskich. Czy jak dam drożdże piekarnicze a nastaw będzie siedział w 22-30 stopniach jest jakaś szansa na zrobienie jakiegoś trunku?

pozdrawiam!!

Wyszukiwanie zaawansowane