Znaleziono 22 wyniki

autor: Ciemiernik
poniedziałek, 4 wrz 2017, 13:53
Forum: Grzanie
Temat: Pytanie o grzałke
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 7317

Re: Pytanie o grzałke

Myślałem że uda mi się bez spawania w tej co podałem wystarczyłoby przewiercic wiertlem otwory :) czemu te w mufe są lepsze?

Owszem mam jedną fazę jednak instalacja ma 2 lata i jest tam dużo grubszy kabel niż w reszcie domu ale 3500w też będzie ok :)
autor: Ciemiernik
poniedziałek, 4 wrz 2017, 09:20
Forum: Grzanie
Temat: Pytanie o grzałke
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 7317

Pytanie o grzałke

Cześć, potrzebuję przejść z gazu na prąd. Mam kolumnę fi 60. 3. Keg 30l myślę nad grzałka firmy selfa 2x 2000w ale sprawdźcie proszę czy na pewno pasuje nim zamówię, żeby nie wdupic :) Rozumiem że ta się nada jeśli nie chce spawac? http://www.selfa.pl/katalog/produkt/podgrzewacze-wody/element-grzejn...
autor: Ciemiernik
piątek, 28 kwie 2017, 09:11
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Ostry zapach destylatu
Odpowiedzi: 38
Odsłony: 17313

Re: Ostry zapach destylatu

Witam, z nastawem nic nie robiłem po przefermentowaniu. Spróbuje z odgazowaniem i wyklarowaniem w najbliższym czasie może to o to chodzi :) Wydajność mierzyłem zaraz jak miałem gotową kolumnę. Generalnie czytałem wszystkie najważniejsze wątki być może właśnie to moje mało rygorystyczne podejście jes...
autor: Ciemiernik
środa, 26 kwie 2017, 23:52
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Ostry zapach destylatu
Odpowiedzi: 38
Odsłony: 17313

Re: Ostry zapach destylatu

Dzięki, za takie zainteresowanie tematem, wrzucę jutro zdjęcia. Grzeje na maxa, jak temp. na głowicy wejdzie to odlewam ze 100ml zakrecam zawór i stabilizuje. Później odbieram kropelkowo przedgon ze 200ml i zaczynam serce z ovm po wolutku jeszcze z nim przedgon jednocześnie, kilkanaście minut. Grzej...
autor: Ciemiernik
środa, 26 kwie 2017, 17:38
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Ostry zapach destylatu
Odpowiedzi: 38
Odsłony: 17313

Re: Ostry zapach destylatu

Rozcieńczam na oko zazwyczaj okolice 50% jak już robię trzecia to okolice 20%. Czasem odwrotnie. Czysty spirytusu potrzebuje do nalewek, wódek smakowych. Ograniczam odbiór kierując się termometrem na 10 półce. Nastaw - nie przywiązuje do niego wagi - w temp. otoczenia to jest okolice 20 stopni ferme...
autor: Ciemiernik
środa, 26 kwie 2017, 12:16
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Ostry zapach destylatu
Odpowiedzi: 38
Odsłony: 17313

Re: Ostry zapach destylatu

Destylat po rozcie n czeniu nie m e tnieje (przydarzyło mi się to kilka razy, ale rzadko bardzo a po dodaniu palonego cukru- kryształ ) nie ma ostrosci po rozrobieniu, ale nie jest to też idealna bezwonna w o dka nie zależnie ile bym tego nie przepu s ci l . Odbieram zazwyczaj max 25ml/min jak około...
autor: Ciemiernik
środa, 26 kwie 2017, 09:09
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Ostry zapach destylatu
Odpowiedzi: 38
Odsłony: 17313

Re: Ostry zapach destylatu

Grzeje gazem więc nie wiem jaka mocą grzeje, ale to nie zalanie. Słyszę jak przyloze ucho na dole kolumny czy zalalo. Drozdze mam nowe teraz jestem po 1wszej destacji na nich i na razie efekt taki sam. Generalnie mam np zrobiony "koniak" lezakujacy już z 5 miesięcy i też jak się mocno wwac...
autor: Ciemiernik
wtorek, 25 kwie 2017, 23:43
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Ostry zapach destylatu
Odpowiedzi: 38
Odsłony: 17313

Ostry zapach destylatu

Witajcie, mam problem z uzyskaniem destylatu bez ostrego zapachu. Przypuszczam że chodzi o przedgony.. Mam kolumnę aabratek już prawie rok, zbudowana samodzielnie, ukepszam coraz to o nowe bajery licząc że to mi pomoże pozbyć się tego zapachu ale dalej kicha. Kuje w nos i smak też na pewno moglby że...
autor: Ciemiernik
poniedziałek, 12 wrz 2016, 20:56
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Aktualne ceny cukru
Odpowiedzi: 2948
Odsłony: 936658

Re: Aktualne ceny cukru

U mnie na Dolnym Śląsku to samo, byłem nad morzem ostatnio - też. Sezon na przetwarzanie owoców, więc jak ktoś ma kupić to i tak kupi :)
autor: Ciemiernik
poniedziałek, 4 lip 2016, 23:01
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Aktualne ceny cukru
Odpowiedzi: 2948
Odsłony: 936658

Re: Aktualne ceny cukru

Panowie a czy ktoś się orientuje jak wyglądaja ceny w Niemczech? Gorlitz/Zittau, bd niedługo w okolicy i może warto zajechać :)
autor: Ciemiernik
środa, 15 cze 2016, 20:54
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Kompletna kolumna czy warto?
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 4273

Re: Kompletna kolumna czy warto?

Przemyślałem i jednak poczekam jeszcze "chwilę" i kupię kolumne od Zygmunta, bez kega(mam + taboret) wyjdzie ~1100 zł a z czasem jak już popadnę w rutynę to dokupie chłodnice po OVM. Ale dziękuję za opinie wszystim ;)
autor: Ciemiernik
wtorek, 14 cze 2016, 13:44
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Kompletna kolumna czy warto?
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 4273

Re: Kompletna kolumna czy warto?

A triclampy będę mógł założyć z czasem na obecne kołnierze czy to wymaga przeróbek?
Generalnie to się waham cały czas.. chciałbym mieć już coś nowego bo mnie już męczy pot still, ale w sierpniu biorę ślub i pewnie mógłbym zwiększyć budżet.. Jeszcze parę dni pooglądam oferty i zobacze.
autor: Ciemiernik
poniedziałek, 13 cze 2016, 19:21
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Kompletna kolumna czy warto?
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 4273

Kompletna kolumna czy warto?

Witajcie, chce przejść z pot-stilla na kolumnę rektyfikacyjna i znalazłem coś takiego http://allegro.pl/destylator-bimber-keg ... 67534.html czy warto? Ma ktoś doświadczenie z tym allegrowiczem?
autor: Ciemiernik
piątek, 13 maja 2016, 19:24
Forum: Bimbrownia
Temat: Jakość wódki, a naszego wyrobu
Odpowiedzi: 99
Odsłony: 52335

Re: Jakość wódki, a naszego wyrobu

Coś subiektywnie musisz podchodzić do tej wódki weselnej, klimat etc, wódka to wódka. Nie dobra jak zawsze :) Myślę że w tych czasach nie możliwością jest aby w sklepie sprzedawali jedna jakość a na wesela inna. Nikomu by się nie chciało w to bawić.
autor: Ciemiernik
piątek, 13 maja 2016, 19:18
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Jakich korków do wina używacie ?
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 16096

Re: Jakich korków do wina używacie ?

A jeśli chodzi o metalowe nakrętki i butelki po wódce to okres przydatności wina jest niezmiennie 2 lata nawet jak stoi pionowo?

BTW jak zdecyduje się kiedyś na korkowanie prawdziwymi kółkami to butelki gwintowane bez problemu pasują?
autor: Ciemiernik
piątek, 13 maja 2016, 19:12
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: O moich wyrobach i poszukiwaniu inspiracji.
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3921

Re: O moich wyrobach i poszukiwaniu inspiracji.

Babcia mojej dziewczyny robi od zawsze wina bez drożdży winiarskich - zawsze dzikie z owoców - wieloowocowe , co nazbierało z działki to do balonu, całe owoce bez pitolenia wszystko na oko. Po miesiącu zlewa owoce i leży aż się wyklaruje i przestanie pracować. I wbrew temu co większość z was pomyśli...
autor: Ciemiernik
wtorek, 3 maja 2016, 20:08
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: Destylator do oceny, Pot still z chlodzeniem
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 13546

Re: Destylator do oceny, Pot still z chlodzeniem

Proszę bardzo.
WP_20160430_09_02_24_Pro_LI.jpg
autor: Ciemiernik
poniedziałek, 2 maja 2016, 16:23
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: Destylator do oceny, Pot still z chlodzeniem
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 13546

Re: Destylator do oceny, Pot still z chlodzeniem

@scrabie Tak jak mówią trójnik musi być. U siebie jeszcze przed bateria podpiąlem się z trojnikiem do węża, potem następny z rozdzieleniem na chłodnice i oplot zaczynające się po trójniku zaworem. Do chłodnicy kulowy, oplot z grzybkowym.
autor: Ciemiernik
sobota, 30 kwie 2016, 09:21
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: Destylator do oceny, Pot still z chlodzeniem
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 13546

Re: Destylator do oceny, Pot still z chlodzeniem

Węgiel był priorytetem bo moja Pani nie chce pić psoty bo jej śmierdzi, po węglu mam nadzieje że posmakuje :) Za tydzień będzie skrapklacz. @scrabie, podpiąłem się pod wężyk doprowadzający wodę do baterii, 2 trojniki -> zaworki -> koncówki na wąż, jeszcze szybkozłączki by się przydały ale w Leroy ni...
autor: Ciemiernik
czwartek, 28 kwie 2016, 17:44
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: Destylator do oceny, Pot still z chlodzeniem
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 13546

Re: Destylator do oceny, Pot still z chlodzeniem

Wszystko gotuje :) na początku wina, ale miałem raz cukrowe, nastaw z pszenicy a teraz czekam na zacier zbożowy. Ok chłopaki, podłączenie wody już mam kozak. Oddzielilem chłodnice z oplotem, osobna regulacja. Po wypłacie pokminie miedziane rurki na skraplacz i połączenie deflegmator->chłodnica. A pr...
autor: Ciemiernik
poniedziałek, 25 kwie 2016, 20:46
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: Destylator do oceny, Pot still z chlodzeniem
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 13546

Re: Destylator do oceny, Pot still z chlodzeniem

Dzięki za odpowiedzi, płaszcz wodny ciężko bo mam Fi 54 więc za drogi biznes. @jeżosław Jak obecny strumień wody nie wystarczał to zwiększałem po prostu żeby oplot na deflegmatorze był nadal zimny :) Ale masz racje, to dobry pomysł. Na razie kombinuje, żeby w ogóle zrobić jakieś normalne podłączenie...
autor: Ciemiernik
poniedziałek, 18 kwie 2016, 21:09
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: Destylator do oceny, Pot still z chlodzeniem
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 13546

Destylator do oceny, Pot still z chlodzeniem

Witajcie, prosze was o ocene i słowa krytyki które pozwolą mi ulepszyć sprzęt. Kilka razy już destylowałem ale z każdym procesem cos zmieniam. Obecnie wygląda to tak, że przedłużyłem węzyk odprowadzający wode z chlodnicy i owinełem go w okół deflegmatra - wypełnony ~20 zmywakami i 0,25l spreżynek mi...

Wyszukiwanie zaawansowane