Ciekawe miejsca, które warto odwiedzić

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:

Post autor: JanOkowita »

Z okazji n-tej rocznicy pożycia małżeńskiego w prezencie od córki dostaliśmy z żonką voucher do restauracji. Wyjątkowość tego miejsca polega na tym, że spożywanie posiłku odbywa się w kompletnej ciemności. Do stolika zaprowadziła nas niewidoma kelnerka, gęsiego, trzymające ręce na ramieniu osoby poprzedzającej. Ciemność kompletna, czyli zbliżając dłoń do oczu na 1 cm nie widać nic.
Potem krótka instrukcja "obmacania" stolika, sztućców, dzbanka, szklanek i kieliszków. W sali słychać było rozmowy innych gości, ale trudno było ocenić odległość.
Na początek przystawka, oczywiście zjedliśmy rękoma, nalewanie wody ze dzbanka do szklanki też przetrenowałem przy użyciu jednego palucha w szklance jako czujnik poziomu :)
Po przystawce przed daniem głównym dostaliśmy do rysowania piórnik z kredkami i kartki, potem ze śmiechem obejrzeliśmy swoją twórczość.
Danie główne też trafiało do buzi głównie przy pomocy palców, trochę sobie pomagałem widelcem ale używając palców lewej dłoni jak nagarniaczka na widelec. Deser trzeba było zjeść łyżeczką ze względu na konsystencję. Ale powiem, że na tym etapie ( po ponad godzinie siedzenia w ciemności) radziliśmy już sobie w miarę nieźle.

Po wyjściu z sali restauracyjnej w recepcji otrzymaliśmy menu i mogliśmy zapoznać się z tym co dostaliśmy na talerzach. Bo oczywiście cała zabawa polega na odgadywaniu smaków bez użycia zmysłu wzroku.

Jeśli macie ochotę odwiedzić to miejsce, to na pewno warto zdobyć takie kulinarne i ludzkie doświadczenie. Więcej informacji na stronie restauracji: https://restauracjadifferent.pl/o-nas
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7338
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: Ciekawe miejsca, które warto odwiedzić

Post autor: radius »

W Katowicach również można przeżyć podobną przygodę w restauracji Zaklęty Czardasz - https://www.nawidelcu.pl/wydarzenia-i-m ... -czardasz/. Polecam bo dania smaczne i... z resztą poczytajcie sami :)
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

kamilasta
450
Posty: 452
Rejestracja: poniedziałek, 30 sie 2021, 15:09
Krótko o sobie: Robię to, co sprawia mi radość, staram uczyć się na błędach i odpuszczać sprawy, na które nie mam wpływu, często się uśmiecham i śmieję do utraty tchu. Żyję.
Ulubiony Alkohol: wszystko co owocowe
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 56 razy
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Ciekawe miejsca, które warto odwiedzić

Post autor: kamilasta »

Dla pływających czymkolwiek po Mazurach - smażalnia na środku jeziora: https://zeglarskasmazalnia.pl/
Najlepsza ryba, jaką jadłam w swoim życiu. A na pewno najlepsza na Mazurach. Niesamowicie świeża i rozpływająca się w ustach. A miętus jest poematem kulinarnym z najwyższej półki.
Co roku potwierdzam tę opinię.
Jeśli macie cokolwiek, co unosi się na wodzie i czym można dopłynąć do tego miejsca - polecam z całego serducha. Z lądu miejscówka niedostępna ;)
Wszystko, co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.
Awatar użytkownika

kamilasta
450
Posty: 452
Rejestracja: poniedziałek, 30 sie 2021, 15:09
Krótko o sobie: Robię to, co sprawia mi radość, staram uczyć się na błędach i odpuszczać sprawy, na które nie mam wpływu, często się uśmiecham i śmieję do utraty tchu. Żyję.
Ulubiony Alkohol: wszystko co owocowe
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 56 razy
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Ciekawe miejsca, które warto odwiedzić

Post autor: kamilasta »

Pozostając w mazurskim klimacie, polecam swoistego rodzaju skansen: https://www.galindia.com.pl/
Bardzo fajne miejsce pełne rzeźb, totemów i zachowujące ducha historycznej osady. Mieszkańcy ubrani w odpowiednie stroje i zajmujący się tym, czym zajmowali się mieszkańcy takich wiosek w zamierzchłych czasach. Warto zobaczyć.
I warto skosztować miejscowych nalewek z Bóg jeden wie czego :D Naprawdę ciekawe smaki :D
Wszystko, co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Ciekawe miejsca, które warto odwiedzić

Post autor: JanOkowita »

Galindia! Byłem tam w 1999 roku razem z ekipą. Najpierw nas napadli na drodze dojazdowej, związali, potem zawlekli i spoili "wściekłymi psami".
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

Marian_jl
150
Posty: 193
Rejestracja: czwartek, 19 lis 2015, 18:00
Krótko o sobie: Piję okazyjnie ..a że okazje się trafiają codziennie , tak bywa
Ulubiony Alkohol: Próbuję wszystkiego , może trafię na to ulubione.
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 43 razy
Re: Ciekawe miejsca, które warto odwiedzić

Post autor: Marian_jl »

JanOkowita pisze:... Wyjątkowość tego miejsca polega na tym, że spożywanie posiłku odbywa się w kompletnej ciemności. Do stolika zaprowadziła nas niewidoma kelnerka...Ciemność kompletna, czyli zbliżając dłoń do oczu na 1 cm nie widać nic....Po wyjściu z sali restauracyjnej w recepcji otrzymaliśmy menu i mogliśmy zapoznać się z tym co dostaliśmy na talerzach. https://restauracjadifferent.pl/o-nas
No Janie może i ciekawe miejsce dla ciebie, mnie to jakoś nie przekonuje i nie mam najmniejszej ochoty na odwiedzenie takiego lokalu . Może nasz kolega o zapędach literackich znalzłby tam wenę na kolejna książkę .. ja tam się nie odnajduję :scratch:
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Ciekawe miejsca, które warto odwiedzić

Post autor: rozrywek »

@Marjan jl, niestety, nie dam się sprowokować, przykro mi.


Polecam w moim rodzinnym Chełmie Galerię smaku, pieczoną kaczkę.

A z innych to pierogarnia ' Pod beczką' w Chorzowie.
Rewelacyjna kuchnia, domowa, prawdziwa, skwareczki jak marzenie, a pierogi się w ustach same rozpływają.
Pozdrawiam. RW.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Marian_jl
150
Posty: 193
Rejestracja: czwartek, 19 lis 2015, 18:00
Krótko o sobie: Piję okazyjnie ..a że okazje się trafiają codziennie , tak bywa
Ulubiony Alkohol: Próbuję wszystkiego , może trafię na to ulubione.
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 43 razy
Re: Ciekawe miejsca, które warto odwiedzić

Post autor: Marian_jl »

rozrywek pisze:@Marjan jl, niestety, nie dam się sprowokować, przykro mi....
Rozrywku wcale nie miałem na myśli ciebie . Co ty sobie myślisz ... że tylko ty w tym gronie piszesz książki ? :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”