Znaleziono 6 wyników

autor: chlop83
sobota, 23 gru 2017, 18:02
Forum: Destylatory pot-still
Temat: Pierwszy potstill
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 10945

Re: Pierwszy potstill

I pewnie jeszcze cały gdzieś zdegustujesz :pije:
A na poważnie. Pusta rura 60cm z flanszami gotowa. Ulepie jeszcze ok 128 tysięcy pierogów i dostane 15 min od żony na własne zajęcia, wtedy wszystko poskładam i do dzieła.
autor: chlop83
sobota, 23 gru 2017, 13:21
Forum: Destylatory pot-still
Temat: Pierwszy potstill
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 10945

Re: Pierwszy potstill

Drozdze to duble Snake C star. Nastaw 12kg cukru na 50l. Dwie torebki.Temperatura 19-20'C przez cały czas. Piekarnicze i pomidory juz zamówione. Wracając do tematu.na baniak trafiła znów kolumna sle ponawiam zapytanie. Napiszcze proszę swoje parametry PS-ów. Wysokość. Średnica. Moc grzania - używana...
autor: chlop83
sobota, 23 gru 2017, 11:35
Forum: Destylatory pot-still
Temat: Pierwszy potstill
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 10945

Re: Pierwszy potstill

Czy z ta kostka to poważnie? Chodzi o glutaminian monosodowy - ekstrakt z drożdży? Zawód 1/2" przed chlodnica zostal z wygody - chlodnica na codzień pracuje jako OVM. Nie jest on zamontowany celem wytwarzania wysokiego, wręcz rozrywkowego ciśnienia. Dodatkowo w zbiorniku mam wskaźnik poziomu z ...
autor: chlop83
sobota, 23 gru 2017, 09:39
Forum: Destylatory pot-still
Temat: Pierwszy potstill
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 10945

Re: Pierwszy potstill

Dzisiejsza noc przyniosła takie właśnie wnioski :scratch: Chłodnica pozwala mi grzać max 1,3kW, przy większej mocy wylot robi się już ciepły. Wracając do kwestii temperatur, przy pracy na kolumnie wzrost o 0,2-0,5'C w punkcie stabilizacji psuje mi już robotę. Czy temperatura na szczycie dużo wyższa ...
autor: chlop83
sobota, 23 gru 2017, 01:22
Forum: Destylatory pot-still
Temat: Pierwszy potstill
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 10945

Re: Pierwszy potstill

dziękuję. Odnośnie wypełnienia - próbowałem sprężynek, zmywaków, rurek szklanych, kulek szklanych, ceramiki i oczekiwanego bez rezultatu, destylat nie wykazuje żadnych drożdżowych posmaków. Przy grzaniu ok 0,4 kW odbiór jest na poziomie 0,5l/h, po zwiększeniu mocy wydaje mi się wyczuwać delikatne &q...
autor: chlop83
piątek, 22 gru 2017, 23:47
Forum: Destylatory pot-still
Temat: Pierwszy potstill
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 10945

Pierwszy potstill

Witam. Chciałem pochwalić się taką konstrukcją.W skrócie: zbiornik 60l, rura fi 60mm, odcinek z wypełnieniem 26cm, pusta rura 60cm, termometr dół i góra o rozdzielczości 0,01'C, grzanie 2 razy 2kW + regulator PWM 0-100%, papuga. Po kilku cyklach pojawiły się pytania i wątpliwości: 1) Czy w takiej ko...

Wyszukiwanie zaawansowane