Chłodnica miedziana vs szklana

Budowa i eksploatacja chłodnic.
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy

Post autor: Kucyk »

mayor1986 pisze:nie widziałem zacieru w garnku z termometrem przy temperaturze 78,3 która odpowiada wrzeniu etanolu... lecz wydaje mi się że przy tak małym bo tylko 10-15 % stężenia alkoholu w surówce (reszta raczej woda - temp wrzenia 100st) nie powinno wrzeć całą objętością bo wtedy w grę weszła by para wodna...
Ech, najpierw wykres autorstwa Calyx'a. Układy równowagi i roztwory ciągłe miałeś omawiane, zatem pozostawiam grafikę bez komentarza.

moc-temp.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Chłodnica miedziana vs szklana

Post autor: Zygmunt »

mayor1986 pisze:ja boje się że nie cały etanol się skrapla i część możemy tracić w postaci po prostu unoszenia nad chłodnicę...
Skoro ludzie robią obliczenia, które się zgadzają (il. alkoholu w nastawie~il. alkoholu w produkcie) to chyba znaczy, że Twoje obawy sa nieuzasadnione. Dodatkowo, otwarcie takie sprzętu (np. Aabratka) zapewnia większe bezpieczeństwo- w układzie nie wytworzy się ciśnienie.


Nie wiem... przez beczkę nie zobaczę.
Szukaj na forum, gdzieś są zdjęcia z gotowania w szklanych kolbach.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Chłodnica miedziana vs szklana

Post autor: Kucyk »

Wrzenie bimbru ok. 30%
Awatar użytkownika

mayor1986
50
Posty: 66
Rejestracja: czwartek, 28 sty 2010, 18:00
Krótko o sobie: Życiem kieruje równowaga... jak się starasz tak masz... nie idąc pod górę nigdy nie dojdziesz na szczyt!!
Ulubiony Alkohol: PCV - politechnical citrin vodka - zwana cytrynówką!!
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Chłodnica miedziana vs szklana

Post autor: mayor1986 »

No filmik wypas.... wreszcie będę miał co pokazywać dziewczynie żeby zrozumiała o czym mówię!!

Co do tego wrzenia.. no faktycznie wrze nawet bardzo... więc moje przewidywania nie były potwierdzone...SORY..

Odnośnie wykresu już go pobrałem wcześniej i mam nadzieję że przyda mi się przy psoceniu..bo wygląda na pomocny!!

Odnośnie Nixona nie twierdze że to nie działa, bo jest stosowane więc działać musi, twierdze że temu nie ufam bo łatwo się tam pomylić w konstrukcji chłodnicy czy cuś...
Odnośnie zabezpieczenia się przez wzrostem ciśnienia to faktycznie to jest najlepsze rozwiązanie...ale ja też mam swoje które zdać egzamin mogą..
Sory za jakość... aparat i ołówek..
Zasada jest taka: otwarta przestrzeń za skraplaczem (chłodnicą), leci do zbiorniczka z dwoma rurkami z jednej odbieram produkt druga kieruje powrót do lejka do którego wlewa się też luźno grawitacyjnie... czyli w ani za chłodnicą nie spręży się ani w razie cofki z kolumny refluxem, nie zasmrodzi mi produktu..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie ma dzieci w domu.. może napijemy się elgreya?..
Zdzichu nie piernicz tylko wyjmuj tą flache!!

maf1
50
Posty: 52
Rejestracja: sobota, 16 lut 2013, 08:00
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Gdańsk
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: JAKA CHŁODNICA - JEST NAJBARDZIEJ WYDAJNA I KOMPATYBILNA ?

Post autor: maf1 »

wodnik pisze:Ja mam szklana w zamknietym obiegu , pompuje pompka akwarystyczna z baniaka 30 l , na poczatku robiłem podmianke wody ale teraz dodatkowo daje butelki z zamarznieta woda ,dla zaoszczedzenia czasu i wody
To naprawdę nie archeologia. Tak mi wyskoczyło z wyszukiwarki. Pytanie: jaką pompkę zastosowałeś? W sprzedaży jest wiele pompek o różnym wydatku. Podpowiedz jak możesz.
profesjonalne strzyżenie psów www.pudliszon.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chłodzenie”