Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Informacje o rozbudowie i zmianach na forum. Możecie tu także zgłaszać swoje problemy z tym forum, postaramy się je szybko rozwiązać. Mile widziane pomysły i ciekawe propozycje :)
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:

Post autor: Zygmunt »

miodzicki pisze:
Zygmunt pisze:Będzie szybciej jak będziesz stawiał spacje po kropkach i przecinkach.
Dlaczego wymagana jest przerwa po , lub . ?Przecież przecinek oddziela wyrazy a kropki kończą zdania .Tylko edytory tekstu tego nie potrafią zrozumieć a w j. polskim (pisanym) nie jest to żaden błąd .

Nie masz racji. Widziałeś kiedyś książkę w środku? Widziałeś list pisany ręcznie, w którym ktoś nie robi przerw po znakach przestankowych?

Podeprę się fachowcem:
http://wszpwn.com.pl/?page=nauczyciel_p ... ti_id=3420
Znaki przestankowe, takie jak kropka, przecinek, dwukropek, średnik, wykrzyknik, pytajnik, piszemy bez spacji po wyrazie, po którym następują, po znaku zaś dajemy spację.
Nie wspominam o netykiecie, czy o zwykłej przyzwoitości- tak źle zredagowany tekst czyta się okropnie.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
koncentraty wina
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przchodzić przez moderatora?

Post autor: rozrywek »

Właśnie sprawdziłem...mam napisanych 539 postów, i założonych własnolawiaturowo 21 tematów.
Z tego drobna część, czyli garstka nie została zaakceptowana.
Nie dziwię się wcale, mój język, stylistyka, niekonwencjonalne metody, sposób opisywania wpływa na to że sam jestem ciekaw czy mój post przeszedł czy nie.
Jednakże byłem jestem i będę za cenzurowaniem treści. Panie i Panowie, to nie jest ACTA, to jest dbałość o język, dbałość o minimum wymagań poprawności.
Kropka, przecinek, spacja, duperel. To naprawdę lepiej, szybciej inaczej się czyta.
Ja wyszedłem z założenia że to ja jestem u kogoś i wypada w przedpokoju zdjąć buty, a na imprezie to sami wiecie...ale przyjdę następnym razem i też zdejmę buty, jestem gościem i szanuję to.
Zrobimy tak:
jeśli ktoś z moderatorów ma czas ochotę i cierpliwość, to niech przeedytuje mój post. Bez spacji, znaków przestankowych. Wszystko w jednej linii. Zobaczymy jak się to czyta..
O lenistwie młodych, szybkich, wcale nie gniewnych wspominać już nie będę raczej.
Parę , czyli dwa drinki i idę spać, jutro 850km do przejechania jednym ciągiem.
Na rozluźnienie atmosfery dodam że pojazd służbowy zagraniczny, ale drink prawdziwy, Polski swojski. Jak zawsze.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przchodzić przez moderatora?

Post autor: Emiel Regis »

Wstyd się przyznać ale dopiero tutaj, z powodu wymogów forum pisząc zacząłem używać polskich znaków ą ę ż itp.
Co najlepsze, przestawiłem się i kontynuuje takie pisanie w innych miejscach.
Jak widać na naukę nigdy nie jest za późno...
@rozrywek zrobiłem od wczoraj prawie 1600km, na szczęście znikomą część po naszych drogach i też się raczę, dla odmiany kasztelan niepasteryzowany- miodzio.
Szerokiej drogi
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM

major
250
Posty: 277
Rejestracja: czwartek, 16 lut 2012, 20:16
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przchodzić przez moderatora?

Post autor: major »

Nie znam innego forum, na którym tak samo dbano by o poprawność językową i to mnie akurat cieszy. Zresztą tutaj chodzi o poprawną pisownię, a nie jakieś nietypowe zagadnienia...

Konto usunięte1
100
Posty: 119
Rejestracja: środa, 22 lut 2012, 18:49
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przchodzić przez moderatora?

Post autor: Konto usunięte1 »

Witam

Jestem tu nowy, ale dużo pisałem na innym forum i wiem z czym to się je.
Moim zdaniem jak nie będzie wolności słowa to to forum nie będzie miało sensu.
Tu piszą ludzie dorośli i nie można kogoś uczyć jak i co ma pisać.

Dziwi mnie to, że nie mogą tematy ani pytania się powtarzać.
Widzieliście gdzieś forum co tylko pisze się o czymś nowym?
Wszędzie magluje się to samo i to jest normalne, bo przychodzą nowi i oni też chcą o tym popisać, a na starych tematach już nikt nie chce się odzywać.
Tak samo i błędy ortograficzne.... Niech się wstydzi ten co je robi.
Moim zdaniem jest niedopuszczalne jest to aby moderator uczył kogoś jak ma pisać.

Tyle chciałem powiedzieć, ale pewnie i tak mój post poleci w kosmos

Pozdrawiam Paweł
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 18 cze 2012, 20:34 przez Agneskate, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: interpunkcja
Posty napisane przez użytkownika koalak. Na prośbę konto zostało usunięte.
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przchodzić przez moderatora?

Post autor: Emiel Regis »

@koalak
Brakuje Ci tu wolności słowa?
Zajrzyj w ten temat;
http://alkohole-domowe.com/forum/nasze- ... 45-10.html
Tutaj grupę kilkudziesięciu tysięcy osób (zawodowi żołnierze, biorący udział w misjach) nazywa się
''sprzedajne szmaty i nieświadomi idioci''
a pisze to koleś z akceptacją postów, są też określenia typu ''mordercy w mundurach''.
Dowodów tych mordów ani sensownych argumentów nie uświadczysz.
Jak widzisz i tu można się chować za anonimowością internetu i dawać się ponosić radosnej twórczości..
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przchodzić przez moderatora?

Post autor: Zygmunt »

Panowie i Pani- akceptacja nie jest kneblem- po prostu nasze rozumienie kultury wypowiedzi jest wyższe niż na innych forach. Tak naprawdę w naszym temacie liczą się dwa fora- i chyba każdy może obiektywnie stwierdzić, na którym poziom językowy jest wyższy. Nie wiem jak dla Was, ale ja większą przyjemność czerpię z czytania tekstu, który nie zawiera byków co dwa zdania.

Jak zaczynaliśmy utarł się podział: na pot-stillowców (forum AD) i kolumniarzy (c2h50h). Parę lat temu te granice się zatarły i mimo tego, że większość z nas posiada konta na obu forach prawie wszyscy przyznają, że nasze czyta się lepiej. Merytoryka merytoryką, ale forma też jest ważna.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przchodzić przez moderatora?

Post autor: lesgo58 »

Ach Ci wieczni malkontenci...
Jakież byłoby piękne życie bez nich.
Mam propozycję ;
może założycie sobie forum tylko dla siebie i będziecie mogli używać sobie do woli - nikt Wam nie będzie truł d..y.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Brzydal
300
Posty: 328
Rejestracja: poniedziałek, 17 paź 2011, 13:51
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przchodzić przez moderatora?

Post autor: Brzydal »

Zygmunt pisze:Panowie i Pani- akceptacja nie jest kneblem- po prostu nasze rozumienie kultury wypowiedzi jest wyższe niż na innych forach. Tak naprawdę w naszym temacie liczą się dwa fora- i chyba każdy może obiektywnie stwierdzić, na którym poziom językowy jest wyższy. Nie wiem jak dla Was, ale ja większą przyjemność czerpię z czytania tekstu, który nie zawiera byków co dwa zdania.
Drogi kolego Zygmuncie nie koloryzujcie i nie ściemniajcie, bo tłumaczycie się jak mały Kazio
(pozdrawiam wszystkich Kazików) To jest forum tematyczne i dbanie tylko o poprawne wypowiedzi językowe, a nie merytoryczne trochę zakrawa na kpinę i pachnie kółkiem wzajemnej adoracji. Znaczy to ni mniej ni więcej tylko tyle że jak będę poprawnie pisał językowo to mogę największe bzdury głosić i będzie ok. Takich przykładów na tym forum jest bez liku wystarczy tylko cofnąć się trochę w czasie.
"Jeżeli w ogóle warto coś robić, to warto to robić dobrze" - Albert Einstein
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przchodzić przez moderatora?

Post autor: Zygmunt »

To jest forum tematyczne i dbanie tylko o poprawne wypowiedzi językowe, a nie merytoryczne trochę zakrawa na kpinę i pachnie kółkiem wzajemnej adoracji. Znaczy to ni mniej ni więcej tylko tyle że jak będę poprawnie pisał językowo to mogę największe bzdury głosić i będzie ok.
Zasadniczo nie można zabronić forumowiczom zabronić pisania- ale jak piszesz bzdury, to zawsze ktoś Ci to przecież wypomni. Kasowanie postu ze względu na "niepoprawne" treści to już byłaby cenzura i łamanie swobody forumowej wypowiedzi.

Wymagasz, żebyśmy każdy post przed "puszczeniem" sprawdzali pod kątem poprawności merytorycznej? Jak? Wpisać w "powód odrzucenia postu": "nie wierzę?", "nie podoba mi się?", "nie mogło tak wyjść"?
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Brzydal
300
Posty: 328
Rejestracja: poniedziałek, 17 paź 2011, 13:51
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przchodzić przez moderatora?

Post autor: Brzydal »

W tym tkwi problem skoro wszystkie posty czytacie to najprostszym rozwiązaniem jest taki post puścić, a następnie odpowiednio zrecenzować. Zupełnie inaczej wygląda jak dostaje post w poczcie do poprawienia, a inaczej jak dostaje maila z informacją ze nie przeszedł bo coś tam coś tam nie zawsze zgodnie ze stanem faktycznym. Wtedy wiem, że była czysta cenzura, a wiem bo drzewiej tego doznałem.
"Jeżeli w ogóle warto coś robić, to warto to robić dobrze" - Albert Einstein

Szymonl
20
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek, 9 kwie 2012, 17:38
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przchodzić przez moderatora?

Post autor: Szymonl »

Ja, jako szary użytkownik mogę powiedzieć, że o wiele lepiej się czyta posty napisane prawidłowo, ładnie, z akapitami jeśli są dłuższe i tak dalej.
Nie przeszkadza mi pojedynczy brak przecinka, kropki lub błąd (chyba, że jest to coś w stylu 'wonsz' ;) ), poza sytuacją, że przecinek wpływa na znaczenie wypowiedzi - wtedy jest wymagany i tu nie ma wątpliwości co do tego.
Osobiście mam opere, mam włączone sprawdzanie pisowni, i po napisaniu posta patrzę gdzie mnie podkreśla i poprawiam z automatu, dla mnie to jest parę sekund a dla moda mniej pracy.

Można powiedzieć, że racja leży pośrodku - niekoniecznie trzeba się czepiać jakiejś pierdoły, bo nie zawsze wpływa znacząco na odbiór, ale już rażące niechlujstwo trzeba jednak tępić.
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przchodzić przez moderatora?

Post autor: Emiel Regis »

Sugeruję przejrzeć posty z początków forum, kilka razy zdarzało mi się trafić na wiadomości, które wydały mi się co najmniej dziwne.
Dopiero potem zauważyłem że niektóre były pisane nawet 3,4 lata temu i się lekko zdezaktualizowały, mogą wprowadzać w błąd.

Autocenzura to nic złego, sam często poprawiałem swoje posty przed wysłaniem, szczególnie przy okazji gorących ostatnio dyskusji.
Wiadro zimnej wody na głowę i wiedziałem od razu co trzeba poprawić, żeby nie okazać 'braku szacunku'

Przyjrzał się ktoś uważnie tytułowi tematu..? Jednak przeszedł.
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przchodzić przez moderatora?

Post autor: JanOkowita »

Emiel Regis ! Brawa za spostrzegawczość ! Ewidentna literówka w temacie :D

Wyrażę moje zdanie ( i jest to wyłącznie moje zdanie, którego z nikim nie podzielam):

Kultura języka jest podobna do tej, którą wnosimy wchodząc do czyjegoś domu. Czasami gospodarze proszą nas o założenie kapci (wiadomo -drewniany polakierowany na wysoki połysk parkiet ), czasami proszą o nie zdejmowanie butów (tak jak u mnie - terakota na parterze i 12 psich łap), a znowu innym razem nic nie mówią w temacie "wnoszenia brudów z ulicy na własnych nogach".

I tak jest na tym Forum. Po prostu warto zachować kulturę i szacunek w stosunku do innych użytkowników - w jakimś sensie gospodarzy. Nie umiesz pisać po polsku - sięgnij po pomoc w postaci translatorów, itp. Warto pielęgnować wartości, nie tylko w temacie uzyskania super destylatu.

Pozdrawiam :poklon;

Jan Okowita
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

pogezan
100
Posty: 103
Rejestracja: wtorek, 1 maja 2012, 20:20
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: pogezan »

Możliwy jest kompromis? Dyskusję tu prowadzą dorośli mężczyźni i jedna dorosła kobieta, to chyba można dojść do konsensusu między zwolennikami, a przeciwnikami akceptacji postów.
Dlatego że................. albo nic nie napiszę, nie podgrzeję atmosfery. :)
Czemu po prostu się nie dogadać. Przecież nie musi, wzorem wielu forów (for) dojść do banalnej sytuacji okopania się na swoich stanowiskach. :) Bądźmy tym razem ponad to.
Ostatnio zmieniony wtorek, 19 cze 2012, 22:57 przez Agneskate, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: kosmetyka
http://www.youtube.com/watch?v=tDTQQWSmo8s&feature=related

Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Agneskate
200
Posty: 228
Rejestracja: sobota, 11 paź 2008, 21:16
Krótko o sobie: Cicha woda... ;P
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Kontakt:
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Agneskate »

Kompromis? Kompromis zawsze jest. :) Niestety zawsze pojawi się osoba, która chce się wykazać. Interpunkcja jest najczęściej poprawiana po "cichu" plus informacja do osoby piszącej by zwróciła uwagę na ową interpunkcję (jeżeli za każdym razem trzeba poprawić post). W momencie gdy to nie działa, a głupi przecinek okazuje się wyjątkowo potrzebny to post nie przechodzi akceptacji.

Pamiętajmy, że osoby posiadające więcej niż 30 postów nie mają akceptacji, co powoduje, że nie zawsze moderatorzy wyłapią błąd. Pisałam niedawno, że w przypadku znalezienia błędu (błędów) proszę o pw.
Pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: rozrywek »

A o czym tu w kółko trąbić?
Przepraszam kochani ale nie zdzierżam!!!
Zastanowiła się szanowna "młodzież" co jest tak faktycznie cenzurowane?
Ano pisownia, styl, interpunkcja, a doooopiero w dalszej kolejności treść, typu idiotyczne pytania......dzień dobry jestem Michał pochodzę z Kobylan i chciałbym zrobić bimber a nie wiem jak, albo... dzień dobry jestem nowy chcę zrobić wino, pomożecie???? Hmm, wino? A jak, z czego? Masz jakieś owoce?

I czy nie trafia was szlag???
Mnie trafia.
W drugim przypadku cenzura dosięgła i mnie, pojechałem po bandzie pisząc odp po pijaku.
Moderator nie zaakceptował.
I bardzo dobrze....bo miło nie było.
Temat cenzury, który moim zdaniem idiotyczny jest, bezapelacyjnie zamknął bym sam. Gdybym mógł.
Szanujmy się nawzajem, nikt nam nie broni wolności słowa, tylko...w jakie słowa, swe myśli ubierzesz.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przchodzić przez moderatora?

Post autor: lesgo58 »

lesgo58 pisze:Dajcie spokój.
Będziemy łapać się za słówka ???
Zasada jest jedna - szanujmy się nawzajem i basta...
Nie trzeba od razu się irytować.
Jak wchodzisz jako nowy na forum przeczytaj regulamin.Jak Ci nie pasuje - zostaw w spokoju to forum.
Jak ci nie pasuje Moderator - też daj spokój temu forum.
Przymusu zapisywać się nie ma.
Jak Ci nie pasuje Moderator bo za dużo mąci - zgłoś to - może go wymienią...
Jeśli uważasz, że zadania, prawa i obowiązki moderatora są w Twoim zasięgu - zgłoś akces i będziesz miał możliwość się wykazać i być może wniesiesz trochę "świeżej krwi" i lepszego porządku na forum.
Powtórzę jeszcze raz poprzedni mój post...
Cenzura?
Jak cenzura?
O czym tu się pisze?
To jest prywatne forum.
I są jeszcze ludzie, którym zależy na poprawności językowej i na utrzymaniu porządku na forum.
W innym przypadku - jestem w stanie się założyć - dyskusje kończyłyby się jak pod budką z piwem. I nikt by nie rozumiał o co chodzi.
Co do nowicjuszy, którzy zadają oklepane pytania, na które można od razu znaleźć odpowiedzi - to trzeba wziąć pod uwagę, że nie wszyscy posiadają odpowiednio wysoki poziom obsługi przeglądarki i nawet wyszukanie podstawowych tematów sprawia na początku problem.
Wystarczy ignorować takie pytania, a nie się irytować.
A co gorsza dopieprzać takiemu delikwentowi - że nie czyta, czy nie szuka...i odsyłać go do diabła...
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: radius »

I tak właśnie jako moderator postępuję. Rzadko odrzucam posty, bardzo często poprawiam nawet nie wpisując powodu edycji, zwłaszcza jak jest to kilka przecinków czy brak spacji, ale niechlujstwo językowe a do tego brak przestrzegania regulaminu, będę tępił bez litości. To, że internet jest anonimowy (prawie), że rzadko przestrzega się zasad dobrego wychowania i kultury osobistej na innych forach (wystarczy zajrzeć na sąsiednie co i w jakiej formie nie raz tam się wypisuje) nie oznacza, że na tym będzie podobnie. To forum stara się trzymać wysoki poziom i będę robił wszystko, żeby taki pozostawał jak najdłużej, czy to się komuś podoba czy nie.
A wszystkim malkontentom i oburzonym przypominam, że istnieje także takie coś jak NETYKIETA :czytaj:
Wszystkich niezadowolonych pozdrawiam - Radius
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Czajkus
50
Posty: 57
Rejestracja: piątek, 24 sie 2012, 09:56
Ulubiony Alkohol: różne różności
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Gród Kraka
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Kontakt:
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Czajkus »

Ciekawa koncepcja z akceptacją postów przez moderatora. Zarejestrowany jestem na kilku forach o tematyce alkoholowej i jednym z przypadku - pankowym ale z tym się jeszcze nie spotkałem. Na tym forum pankowych w regulaminie jest zapis "Jeżeli nie podoba Ci się sposób zarządzania forum (...) zachowaj swoje przemyślenia dla siebie.", co jest słuszną koncepcja, ale sam jestem administratorem i też spotykałem się z problemem ortografii u siebie. Moje stanowisko jest takie, że ortografię należy stosować i jej przestrzegać, a błędy tępić, lecz moi forumowicze prezentują zróżnicowany poziom ogólnej kultury. Nas jest mało i jakbym dyslektyków tępił tobym stracił. Raz mi się dostało od opozycji, że jestem "chamski" jak zwróciłem uwagę, że pisze się "strzał" a nie "szczał" no ale cóż :)
Ja na macierzystym forum za to kasuję wszelki konta bez aktywności (za aktywność uważam co najmniej przedstawienie się) utrzymując stały poziom 400 forumowiczów. Ogół forumowiczów też raczej od razu znajduje powielane konta - więc nie ma specjalnie problemu, że np. zbanowani wrócą. Różne pyskówki wewnątrz forum dla łagodzenia nastrojów też są po fakcie kasowane - także ogólnie nie jest źle i czasem poza ortografią, jest kulturalnie.
Opozycja posądzająca o krwiopijstwo i cenzurę "władz" forum zawsze się znajdzie - moja opozycja ostatnimi czasy ma fazę bojkotu i postów nie pisze.

Tyle tytułem przemyśleń w tym temacie, do wolności zostało mi chyba jeszcze 27 postów i ciekawy jestem czy podołam.
"Vistula: nie kosi, nie młóci, a chłopa obróci" Lucjan Pyzik
Obrazek
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: JanOkowita »

Ano dlatego...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: lesgo58 »

Smutne Pokolenie SMS'ów...
Ot i wszystko na ten temat...
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Pawellos999
50
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 2 paź 2012, 20:10
Ulubiony Alkohol: Jack Daniel's Gentleman i inne odmiany Whisky poza domowymi oczywiście tego się nie da podrobić :D
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Pawellos999 »

Co racja, to racja.
Sam u siebie zauważyłem, że im częściej pisałem sms-y tym częściej łapałem się na "błądzeniu".
Przestawiłem się na rozmowy nawet w najkrótszej sprawie :mrgreen: .
Na szczęście można temu zapobiegać ;) :!:
Jestem za poprawną polszczyzną :mrgreen:
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Emiel Regis »

Poniżej przykład postu z akceptacji, który poprawiłem tracąc sporo czasu, ale w międzyczasie któryś z 'zielonych' kolegów z mniejszą cierpliwością wysłał w kosmos.
Sami oceńcie, czy chcielibyście żeby forum składało się z postów napisanych w ten sposób.
Poniżej obie wersje, mam nadzieję że tłumaczą one o co chodzi z forumową 'cenzurą'.

Witam szanowną brać psotników.Jest to moje pierwsze pisanie na tym forum ,ale całą wiedzę i doświadczenie tutaj zdobyłem.Wracając do meritum sprawy mam bardzo poważny problem polegający. Na wstępie opisze destylatorek według projektu ogólnie dostępnego na forum według jarosława (mojego immienika) ;zbiornik 40 l stal 316w płaszczu wodnym (oczywiście kiedy jest potrzebny)połączenie zbiornika z kolumną złączka DN 100 z przewężeniem na rurkę 80 . Trzy jednakowej długości odcinki po 80 centymetrów w miejscu gdzie jest złączka DN 80 na każdej z nich jest pierścień centrujący z zachowaniem odpowiednich przestrzeni pod i nad.Wziernik typu cylinder długość samego szkła 40 cm ,oczywiście rozmiaru rury.SKRAPLACZ puszkowo-spiralny z miedzi. do tego regulator Pamel PRD3+ sonda w zbiorniku ,sonda w płaszczu , sonda w pierwszym odcinku rury na wysokości 70 cm , sonda w głowicy ,sonda na wyjściu wody ze skraplacza . oczywiście wszystko ocieplone , zaizolowane.Wypełnienie miedziane (prawie spiralki )sprężynki w pierwszym odcinku oraz we wzierniku ,w pozostałych odcinkach wióry ss 316 pocięte na kawałki. Także destylatorek prawie tip top oprócz oczywiście wypełnienia ale i na to przyjdzie kiedyś czas może. Mój problem polega na tym iż na tej kolumnie spirytus na VM osiągam super lecz nie mogę dojść do ładu z LM na destylaty smakowe .Ponieważ moja kolumna ewaluowała tak jak to forum na początku miałem CM na której bazie rur zbiornika wziernika skraplacza powstał Dual według Jarosława jakże zachwalany.Problem polega na tym iż na CM u stawiałem tylko moc grzałek oraz przepływ wody przez skraplacz i na termometrze znajdującym się w głowicy utrzymywałem tylko temperaturę około 87-88 st C i kapał sobie destylat smakowy o stężeniu 75 % przy zachowaniu poprzedzającej chwilowej stabilizacji oraz odebraniu przedgonów . Na tym polegała zasada regulacji tylko przepływem wody przez skraplacz od początku do końca nieważne czy 1 raz czy drugi raz czy kolejne czy stężenie takie czy inne po prostu pary prawie z jednakową prędkością opuszczały przez cały proces o jednakowym stężeniu (do kilku procent ) .A na LM po prostu nie-mogę u stlić jakiegoś schematu bo albo muszę regulować grzałkami ażeby dążyły do takiej temperatury ale odbiór na poziomie takim a zanim to osiągnie dużo -za dużo płynie destylatu o dużo większym stężeniu.Jak grzałki osiągną już to odbiór spada i ledwo cieknie.Bardzo proszę o pomoc zacne forum .Pozdrawiam z nowym rokiem 2013 ażebyśmy nie mieli żadnych problemów i cukier był po 1zł

Wersja poprawiona;

Witam szanowną brać psotników.
Jest to moje pierwsze pisanie na tym forum, ale całą wiedzę i doświadczenie tutaj zdobyłem.

Wracając do meritum sprawy mam bardzo poważny problem.
Na wstępie opisze destylatorek według projektu Jarosława (mojego immienika);
zbiornik 40 l stal 316w płaszczu wodnym (oczywiście kiedy jest potrzebny),
połączenie zbiornika z kolumną złączka DN 100 z przewężeniem na rurkę 80.
Trzy jednakowej długości odcinki po 80 centymetrów w miejscu gdzie jest złączka DN 80 na każdej z nich jest pierścień centrujący z zachowaniem odpowiednich przestrzeni pod i nad.
Wziernik typu cylinder długość samego szkła 40 cm, oczywiście rozmiaru rury.
Skraplacz puszkowo-spiralny z miedzi.
Do tego regulator Pamel PRD3+, sonda w zbiorniku, płaszczu, pierwszym odcinku rury na wysokości 70 cm, w głowicy i na wyjściu wody ze skraplacza.
Oczywiście wszystko ocieplone i zaizolowane.
Wypełnienie miedziane (prawie spiralki), sprężynki w pierwszym odcinku oraz we wzierniku, w pozostałych odcinkach wióry ss 316 pocięte na kawałki.
Tak że destylatorek prawie tip top oprócz oczywiście wypełnienia ale i na to przyjdzie kiedyś czas może.

Mój problem polega na tym iż na tej kolumnie spirytus na VM osiągam super lecz nie mogę dojść do ładu z LM na destylaty smakowe.
Moja kolumna ewoluowała tak jak to forum, na początku miałem CM, na bazie której powstał Dual według Jarosława, jakże zachwalany.
Problem polega na tym iż na CM ustawiałem tylko moc grzałek oraz przepływ wody przez skraplacz, na termometrze znajdującym się w głowicy utrzymywałem tylko temperaturę około 87-88 st C i kapał sobie destylat smakowy o stężeniu 75 % przy zachowaniu poprzedzającej chwilowej stabilizacji oraz odebraniu przedgonów.
Na tym polegała zasada regulacji tylko przepływem wody przez skraplacz od początku do końca nieważne czy 1 raz czy drugi raz czy kolejne czy stężenie takie czy inne po prostu pary prawie z jednakową prędkością opuszczały przez cały proces o podobnym stężeniu (różnicy do kilku procent).
A na LM po prostu nie mogę ustalić jakiegoś schematu, bo albo muszę regulować grzałkami ażeby dążyły do takiej temperatury ale odbiór na poziomie takim a zanim to osiągnie dużo- za dużo płynie destylatu o dużo większym stężeniu.
Jak grzałki osiągną już to odbiór spada i ledwo cieknie.
Bardzo proszę o pomoc zacne forum.

Pozdrawiam z nowym rokiem 2013, żebyśmy nie mieli żadnych problemów i cukier był po 1zł.
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: pokrec »

Emiel, to ja go odesłałem mu privem do poprawki. Masz cierpliwość... Ja tez w pierwszym odruchu chciałem się brać za poprawianie, ale przecież nie na tym polega rola moderatora! Można poprawić literówkę, ale nie przeredagowywać post napisany jak nowa matura esemesem. Litości...
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

panta_rei
550
Posty: 566
Rejestracja: sobota, 6 paź 2012, 19:33
Krótko o sobie: Robię najlepszą pieprzówkę po tej stronie Wisły ;-)
Ulubiony Alkohol: Moja osobista nalewka agrestowa ;-)
Lokalizacja: Braniewo
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: panta_rei »

Pokrec, popieram w pełnej rozciągłości! Jako zwykły użyszkodnik powiem tylko, że ingerencja w treść jest dalece przesadzonym działaniem, wręcz odrażającym, chyba że poprawiacz podpisze się jako autor. IMHO jeśli ktoś nie potrafi się wypowiedzieć to niech czyta, a jak zdobędzie się na ten ciężki wysiłek i nauczy się składania kilku zdań po polsku, wtedy dać mu głos ;-)

Pomyślności na ten Nowy Rok!
Pozdrawiam, Sławomir
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: JanOkowita »

Podam drobny przykład moderacji, która może zmienić całkowicie sens wypowiedzi. Przepraszam za użycie brzydkiego słowa, ale akurat w tym przykładzie pełni ono kluczową rolę.

Przeczytajcie na głos dwa poniższe zdania, kładąc akcent na podkreślone słowo i kończąc intonację twierdząco w 1 zdaniu i z podziwem na końcu w 2 zdaniu:

1. Ty to kurwa jesteś !

2. Ty to kurwa jesteś !

Zdanie pierwsze oznacza, że wypowiadający się jest marnych obyczajów. Zdanie drugie oznacza podziw dla rozmówcy, wysoką ocenę jego zasług, pracy, itp.

Jeśli ktoś zna podobne przykłady to poproszę :)

Na forum ważna jest dbałość o czystość języka, ale ważne też jest aby moderować nie poczuwając się do roli boga.

Szczęśliwego i Ortograficznego Nowego Roku 2013 !
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

Andrzej77
50
Posty: 73
Rejestracja: piątek, 3 cze 2011, 08:04
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Andrzej77 »

JanOkowita pisze:Jeśli ktoś zna podobne przykłady to poproszę :)
Przecinek ma znaczenie:

Do kwatery głównej wpłynęło zapytanie odnośnie postępowania z jeńcami.
Dowódca kazał szyfrantowi wysłać odpowiedź:
- Rozstrzelać nie wolno, wypuścić!
Do obozu wpłynął rozkaz:
"Rozstrzelać, nie wolno wypuścić."


Umarł producent broni i poszedł do nieba. Bóg pyta:
- Witaj, czy robiłeś w życiu coś złego?
- Broń, Boże!
Dobrze i tanio nie będzie szybko.
Dobrze i szybko nie będzie tanio.
Szybko i tanio nie będzie dobrze.
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Wald »

Kiedyś tu, na tym forum, dostałem wiadomość od Partyzanta, że zmieniłem treść jego postu. Wtedy jeszcze przecinków nie używał wcale, a ja wstawiając nie wiedziałem gdzie autor chciał go umieścić. Oczywiście wszystko dało się jeszcze poprawić, a nasz kolega zrozumiał po co żądamy poprawności w pisaniu.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: pokrec »

Intonacja zdania i jego szyk choć formalnie w języku polskim dowolna - zmienia znaczenie.

Np.
Ala ma kota - neutralne.
Ma kota Ala. - Ala to ma z tym kotem...
Kota ma Ala. - co to za kot...

I tak dalej, i tak dalej. Można się w każdym języku doszukać cienia cech typowych dla innych języków, której nawet zawodowi językoznawcy nie "wyłapali".

To, co podałem, to jest przykład tonalności - cechy powszechnej w języku chińskim - znaczenie słowa zależy od jego intonacji (zmora dla uczących się takiego języka, dlatego początkujący najczęściej "olewają" tony a Chińczycy słuchają ich na zasadzie trochę takiej, jak my czytamy polski tekst bez polskich liter, spacji i interpunkcji.

Janku, zmieniając intonację Twojego drugiego przykładu można wyrazić również pretensję...
W ogóle słowo k***a (a także inne brzydkie, np. pie****ić) w polszczyźnie, że tak powiem, nieoficjalnej jest przedziwne, bo podlega mutacjom oraz intonacji wszelakiego rodzaju i może oznaczać i wyrażać wszystko - od skrajnej dezaprobaty i irytacji po bezbrzeżny podziw, uznanie i zadowolenie.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1410
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 516 razy
Otrzymał podziękowanie: 123 razy
Kontakt:
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: mtx »

pokrec pisze:W ogóle słowo k***a (a także inne brzydkie, np. pie****ić) w polszczyźnie, że tak powiem, nieoficjalnej jest przedziwne, bo podlega mutacjom oraz intonacji wszelakiego rodzaju i może oznaczać i wyrażać wszystko - od skrajnej dezaprobaty i irytacji po bezbrzeżny podziw, uznanie i zadowolenie.
http://ulub.pl/download/7tOAdnOqOW/wyklad-o-kurwa - :hahaha:
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Emiel Regis »

Jeśli Wasze posty Panowie są odpowiedzią na przykład, który podałem, to cóż.. Vox populi, vox Dei, dla mnie łatwiej wywalić źle napisany post niż poprawiać próbując doszukiwać się w nim sensu.
Miejcie jednak świadomość, że z każdym odrzuconym postem będzie rosła liczba osób niezadowolonych z ingerencji 'cenzury' w ich poczynania.
Moja dotychczasowa zasada przy akceptacji:
Pierwsze posty poprawiam bez adnotacji, chyba że są tragicznie napisane.
Następne źle napisane podpisuję z podaniem powodów edycji.
Kiedy dany użytkownik wciąż popełnia te same błędy, wtedy zakreślam je na czerwono, licząc że autor poprawi używając opcji 'edycja' i nie powtórzy tego w przyszłości.

To tyle, aha kiedy ktoś pisze coś niejasnego w tematach technicznych to zwracam uwagę na pv, nie chcąc przekręcić sensu wypowiedzi poprawiając.
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM

andrea
200
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 28 lut 2012, 07:13
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: andrea »

Jak to jest z tą cenzurą? Mam napisane, że na tym forum stworzyłem 21 postów. Otwierając profil zobacz swoje posty naliczyłem 36, ten 37.
Co z tą cenzurą?
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Wald »

Cenzury nie było, nie ma i nie będzie. Jest dbałość o język i formę wypowiedzi. Kto się na to nie godzi, nie musi. A co do liczby postów, to nie wszystkie działy liczą się do dorobku uczestnika forum. Poczytaj wcześniejsze wypowiedzi, było już o tym.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
Awatar użytkownika

Bimbel
50
Posty: 84
Rejestracja: sobota, 2 lut 2013, 09:14
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Bimbel »

Mam taką propozycję do rozważenia przez moderatorów:
Może zrobić tak by użytkownicy, którzy nie popełniają żadnych błędów i mają już określoną liczbę napisanych postów byli zwolnieni z akceptowania ich postów?
Ułatwiłoby to pracę moderatorom, przyspieszyło ukazywanie się postów i dało do myślenia tym, co piszą trochę gorzej;) A w razie popełnienia jakiegoś strasznego babola wrócili by do systemu akceptacji postów.
Pamiętajmy też, że jest coś takiego jak dysortografia.
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Wald »

Ależ to tak działa. Nie czytałeś tego tematu od początku, to nie wiesz. Ta określona liczba to 30. I są tacy co przekroczyli tą liczbę, a nawet 200 i dalej czekają w kolejce. Oczywiście na to wątpliwe wyróżnienie trzeba zasłużyć, niekoniecznie ortografią.
Pamiętajmy też, że jest coś takiego jak sprawdzanie tekstu. Moja przeglądarka na bieżąco pomaga.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
Awatar użytkownika

panta_rei
550
Posty: 566
Rejestracja: sobota, 6 paź 2012, 19:33
Krótko o sobie: Robię najlepszą pieprzówkę po tej stronie Wisły ;-)
Ulubiony Alkohol: Moja osobista nalewka agrestowa ;-)
Lokalizacja: Braniewo
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: panta_rei »

Przepraszam, że się tak wciskam, ale do jasnej cholery nóż się w kieszeni otwiera. Dysortografią to się może wykręcać samotny człowiek z kartką i długopisem w szczerym polu. Mając do dyspozycji komputer to sorry Winnetou, czas wydorośleć i zacząć szanować innych a nie wykręcać się czymkolwiek, jak dla mnie, w takiej sytuacji, to jest śmierdzące lenistwo a nie żadne dysXXXXX
Pozdrawiam, Sławomir
Awatar użytkownika

Bimbel
50
Posty: 84
Rejestracja: sobota, 2 lut 2013, 09:14
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Bimbel »

Od wielu lat jestem użytkownikiem wielu for. Mam 54 lata i jestem obeznany z zasadami uczestnictwa na forum. Są jednak użytkownicy starszej daty, którzy nie wiedzą i nie najpewniej nie dowiedzą się jak korzystać z możliwości uczestnictwa na forum. Jeśli po kilku postach go zgnojimy to już nic nie napisze a mógłby się podzielić swoim doświadczeniem lub z niechęcią odejdzie bo nikt go poważnie nie potraktował.
Dysosrtografia to problem, który dopiero niedawno został odkryty i uznany w szkolnictwie.
Komputer jest narzędziem ale nie każdy potrafi z niego korzystać w wystarczającym stopniu.
Na portalach aukcyjnych spotkałem się z ofertami tutejszych użytkowników, którzy popełniają takie byki w swoich ofertach, że dostaki by pałę z ortografii. Inni potrafią nawet swoich konkurentów tam wyzwać a tutaj są mili jak baranki.
Jesteśmy tymi, jakimi jesteśmy. Potrzeba też trochę zrozumienia.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Zygmunt »

Toteż dlatego nie akceptowane są posty wybitnie uczulonych na polszczyznę użytkowników, drobne błędy wyłapywane są przez moderatorów i po porostu poprawiane.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

andrea
200
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 28 lut 2012, 07:13
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: andrea »

Mam pytanie. W jakich działach trzeba pisać posty, aby zostały zaliczone do limitowanej trzydziestki? Szkoda, że taka informacja nie została umieszczona w informacjach ogólnych. Szukałem, ale jakoś na taką informację nie trafiłem.?
Może kotoś mi wskaże gdzie szukać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Techniczne”