Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Informacje o rozbudowie i zmianach na forum. Możecie tu także zgłaszać swoje problemy z tym forum, postaramy się je szybko rozwiązać. Mile widziane pomysły i ciekawe propozycje :)
Awatar użytkownika

Bubo-bubo
100
Posty: 113
Rejestracja: niedziela, 14 cze 2015, 13:08
Krótko o sobie: Abstynent hipokryta.
Ulubiony Alkohol: Etylowy
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Dziupla
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy

Post autor: Bubo-bubo »

Nie wiem czy mi tylko tak się zdaje ale zastanawiam się czy nie wygodniej byłoby gdyby posty po akceptacji były wstawiane z czasem zaakceptowania, a nie napisania przez użytkownika.
Jestem pesymistycznym optymistą z realistycznymi poglądami.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Chlniencie
50
Posty: 74
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2015, 23:15
Krótko o sobie: Adres BitMessage: BM-2cXXZ6g6xhfqMaNwCV68oLeuSZQsRQaVun
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Chlniencie »

Pewnie chodzi o to, żeby uniknąć sytuacji, że ktoś szybko zarejestruje się tylko po to, żeby spamować. Ale wolałbym, żeby w przypadku edycji postu poprzednia treść nie znikała w całości, tylko wyświetlała się aż do zaakceptowania nowej. Kiedyś chciałem zgodnie z regulaminem forum edytować swój poprzedni post (dopisać coś do niego) zamiast pisać kolejny, ale po edycji okazało się, że poprzednia treść zniknęła. Tymczasem np. na Elektrodzie układ graficzny jest tak zaprojektowany, że nie ma problemu, gdy ktoś napisze jednego posta pod drugim - całość jest widoczna w tej samej ramce, a obie części są oddzielone linijką "dopisano o ...." czy coś w tym rodzaju. Najlepiej by było, gdyby utworzyć jakiś menedżer, w którym nowi użytkownicy mogliby np. edytować posty przed przeczytaniem ich przez moderatora czy anulować je.
Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela
Suwerenność nam odbiera!
Awatar użytkownika

zzibii
250
Posty: 295
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 12:48
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: zzibii »

Witam. Mam już 31 postów na forum i nadal posty przechodzą u mnie moderację. O "so chodzi"
Edit. Ponawiam zapytanie odnośnie moderacji po przekroczeniu 30 postów. Czy pkt 10 Regulaminu forum się zmienił?
Awatar użytkownika

JAROCE
20
Posty: 27
Rejestracja: piątek, 30 gru 2016, 10:45
Krótko o sobie: I am who I am
Ulubiony Alkohol: taki co głowa nie boli po nim
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: JAROCE »

Jestem tutaj co prawda jeszcze młody stażem, ale może zamiast 30 akceptowalnych postów wprowadzić 30 postów złej treści i dać odpocząć od forum pacjentowi. Nikt nie daje gwarancji, że po tych 30 postach ktoś będzie się stosował do podstawowych zasad pisowni języka polskiego. Jeżeli taka osoba nagminnie będzie popełniać błędy, to wg. mnie należy jej dać np. 14 dni urlopu od forum. Oczywiście uzasadnić to samemu zainteresowanemu czemu tak a nie inaczej została załatwiona sprawa.

Lento Violento
30
Posty: 34
Rejestracja: niedziela, 20 lis 2016, 11:27
Podziękował: 1 raz
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Lento Violento »

Wg mnie sama zasada nie jest problemem tylko czas oczekiwania na akceptację, gdzie w międzyczasie pojawia się wiele nowych wątków w temacie.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: rastro »

No właśnie jeżeli pacjent jest moderowany, to niestety problematyczne jest to że pisze posta i zanim się to pojawi to czasem mamy już dwie inne odpowiedzi. No i jak postanowi zmienić co nieco post to ten też idzie do moderacji. Fajnie by było jak by post pojawiał się po moderacji na ostatnim miejscu, a w przypadku edycji żeby nadal wisiała niezmieniona wersja do czasu akceptacji. Ale, no właśnie, to nie jest problem naszego administratora tylko tego jak jest napisane oprogramowanie, skoro nie daje takich opcji to możemy sobie tylko ponarzekać.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Będziniak
50
Posty: 61
Rejestracja: środa, 18 lis 2015, 21:26
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Będziniak »

Nie wiem według jakich kryteriów oceniacie czy post powinien znaleźć się na forum, ale miałem kilka razy, że ciężko byłoby się domyślić co tym razem się nie spodobało. Przykładowo, miesiąc temu ( może trochę więcej ) w temacie gdzie kolega pokazywał jak graweruje laserem beczki dębowe, skomentowałem to krótkim ,, Wow, super. ". Post odrzucono, a powodem było rażące naruszenie zasad poprawnej polszczyzny Obrazek czy jak wy to uzasadniacie...
Fakt, że mam już 30 postów i nadal obowiązek akceptacji postów już pomijam.
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Kamal »

Mhm... Pewnie modowi chodziło o nie polskie słowa.
K.
Obrazek

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: rastro »

Będziniak pisze:Fakt, że mam już 30 postów i nadal obowiązek akceptacji postów już pomijam.
Hm... a lewej strony informacja: "Posty: 18". Chyba że kolega liczy również te odrzucone przez moda ;)
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Będziniak
50
Posty: 61
Rejestracja: środa, 18 lis 2015, 21:26
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Będziniak »

To wejdź w mój profil i je policz :)
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Kamal »

Liczba postów - 18. Nie licz postów z "po godzinach". One nie wpływają na statystykę napisanych postów.
K.
Obrazek
Awatar użytkownika

Będziniak
50
Posty: 61
Rejestracja: środa, 18 lis 2015, 21:26
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Będziniak »

A to przepraszam, tego nie wiedziałem :)
Awatar użytkownika

nike21
100
Posty: 125
Rejestracja: poniedziałek, 25 sty 2016, 21:05
Ulubiony Alkohol: Każdy swój
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: nike21 »

Wiedziałem, że znajdę taki wątek :)

Na różnych forach spędziłem już z dobre 20 lat, ale jeszcze nigdzie nie spotkałem się żeby była moderacja zatwierdzająca posty po ich napisaniu, a przed publikacją. Nigdzie też się nie spotkałem żeby z takim naciskiem zwracano uwagę na każdą kropkę, przecinek czy wielką literę... Sam osobiście lubię czytać poprawną polszczyznę, lubię jak w treści całego zdania są choćby przecinki rozdzielające poszczególne myśli, a nie jeden wielki słowotok, bo wtedy to trzeba sie domyślać "co autor miał na myśli", ależ na litość boską -bez zboczenia :)

Przyznaję, że ładnie się czyta to forum i chyba piękniejszej polszczyzny nie ma na żadnym innym, ale czy to ma jakieś głębszy sens?. Te wszystkie ą i ę, wielkie litery na początku zdania i po kropce, przecinki, średniki i Bóg wie co jeszcze. Bralczyk byłby zachwycony :)
"Czas to pieniądz, pieniądz to piwo, więc pijmy piwo bo szkoda czasu" -->https://www.piwo.org/forums/topic/17149-browar-domowy-ambrosia
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: kmarian »

nike21 pisze:... Przyznaję, że ładnie się czyta to forum i chyba piękniejszej polszczyzny nie ma na żadnym innym, ale czy to ma jakieś głębszy sens?. ...
Moim zdaniem TAK. Właśnie, sam napisałeś "Sam osobiście lubię czytać poprawną polszczyznę, ...". Może właśnie dlatego watro o to dbać, o tą polszczyznę.
Trzeba jednak wybaczyć korzystającym z wszelkiego rodzaju "fonów" - taki mamy klimat.

dibi
100
Posty: 102
Rejestracja: środa, 17 sie 2016, 18:32
Krótko o sobie: Zawsze w ruchu
Ulubiony Alkohol: Koniak
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Ślōnsk
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: dibi »

Ja zawsze twierdzę, że staż liczony latami niewiele znaczy.
Jeżeli w 20 lat nie spotkałeś się z zatwierdzaniem postów, to po prostu znaczy, że nie korzystałeś z Internetu zbyt intensywnie, albo z wystarczającym urozmaiceniem. Nawet te 20 lat temu, gdy Internet w Polsce był praktycznie dziewiczy, tu i ówdzie w usenecie takie były zasady.
Pozdrawiam,
~~~~~ dibi ~~~~~

Kawo
100
Posty: 103
Rejestracja: niedziela, 13 lis 2016, 11:17
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Kawo »

Napisałem post i za 0,5 h zniknął, nie wiadomo dlaczego, nie wiadoma za co, nie wiadomo kto, wkurzające. Człowiek stary, a czuje się jak w przedszkolu, PANI ma rację a ty możesz sobie pogwizdać.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: masterpaw2 »

Kawo, też bym się wkurzył na Twoim miejscu :evil:
Napisz do administracji zapytowywanie z jakiego to powodu tak się stało, może jakaś pomyłka?
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Kawo
100
Posty: 103
Rejestracja: niedziela, 13 lis 2016, 11:17
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Kawo »

Sprawa wyjaśniona, mea culpa, przepraszam za zamieszanie.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: masterpaw2 »

Kawo, to może opisz problem. Inni unikną podobnych, wątpliwej przyjemności sytuacji.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Kawo
100
Posty: 103
Rejestracja: niedziela, 13 lis 2016, 11:17
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Kawo »

Co tu opisywać, napisałem, kliknąłem wyślij, i maszyna nie wysłała...a byłe przekonany, że poleciało, no i zdziwko i niepotrzebne nerwy.
Awatar użytkownika

Lord Pagon
200
Posty: 215
Rejestracja: sobota, 1 lip 2017, 17:08
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Lord Pagon »

Przepraszam że wtrące ale mam cały czas problem z publikacją postów raz , że czekam około godziny na ta cenzurę to publikowany jest co 5 mój post . Może mam limit dzienny na 2 posty tylko ale jak to ma tak być to mi życia braknie na dojście do tej magicznej cyferki 30. Nie wiem, jednego dnia pisze post i nic następnego wstawiam ponownie ten sam i jest opublikowany . Dostaje tylko potwierdzenia o publikacji a może powinienem dostawać też wiadomości o odrzuceniu posta wtedy można by coś poprawić zmienić i wysłać ponownie . Jestem załamany tą procedurą, choć staram się jak mogę to i tak nic z tego . Napiszcie choć tylko to , że posty zamieszczane przezemnie się nie nadają dla tego forum i są odrzucane z automatu bez powiadomienia o odrzuceniu.

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: wawaldek11 »

Nie panikuj ;)
Posty sa zatwierdzane (lub nie) przez moderatorów, którzy nie mają całodobowych dyżurów na forum i może się zdarzyć, że post długo czeka na akceptację, a ty w tym czasie piszesz dubla - jednego się kasuje. Jeśli piszesz po polsku i z sensem, to raczej nie odrzucamy. Ten limit jest potrzebny po to, żeby ewentualnie wskazać piszącemu błędy i trochę zdyscyplinować. Chyba sam przyznasz, że przyjemnie się czyta teksty pisane w miarę poprawną polszczyzną.
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: masterpaw2 »

Lordzie Gonie, przywitaj cieplutko kilku/nastu nowych członków ;) w dziale "przedstaw się" i życie stanie się łatwiejsze :D
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Zygmunt »

Posty w tym dziale nie są liczone do tej 30stki;)
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Lord Pagon
200
Posty: 215
Rejestracja: sobota, 1 lip 2017, 17:08
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Lord Pagon »

Kilka spraw już wiem, moje posty potrafią zalegać kilkanaście godzin w oczekiwaniu na cenzurę, tylko czy dostane wiadomość o każdym odrzuconym poście?
Ja stwierdziłem, że moje posty nie docierają na to forum, bo nigdzie nie było napisane, że procedura może się wydłużyć do 12h. Wydaję mi się, że jeszcze przed rokiem kiedy kompletowałem części do budowy psotnicy tego problemu nie było i na forum panowało większe zainteresowanie niż teraz. Takie moje odczucia :/
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: masterpaw2 »

Jako, że temat ściśle związany z Modami, mam do w/w pytanie odnośnie żywotności nowego posta w "nowych postach". Konkretnie chodzi o to, że post pisany przykładowo o godz 6-tej rano w nowych postach potrafi być zaledwie kilkanaście minut, i wędruje do działu "aktywne tematy". Domyślam się jak się to odbywa (rano któryś z Was siada do kompa, robi klik i wszystko co było napisane do chwili tego klik trafia do aktywnych tematów), ale czy nie byłoby lepiej, gdyby nowe posty miały określoną żywotność w swoim dziale np. 24h, i po tym czasie (jeśli temat nie jest oczywiście kontynuowany)z automatu trafiały dalej?
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Zygmunt »

Nowe posty to posty, które pojawiły się od Twojej ostatniej wizyty na forum, nikt ich nigdzie ręcznie nie przenosi, nie maja też związku z godziną powstania.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: masterpaw2 »

Dzięki Zygmuncie za wyjaśnienie, po prostu nie znałem mechanizmu który tym zarządza :ok:
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

yacequ
100
Posty: 139
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2018, 11:37
Podziękował: 42 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: yacequ »

Najpierw w sposób bezmyślny i bezkrytyczny piętnuje się post napisany poprawną polszczyzną, pozbawiony błędów, tak go opisując i kasując:
"Powód: Tragiczna ortografia i styl - Post narusza zasady poprawnej polszczyzny. Popraw post pamiętając o zachowaniu zasad pisowni, interpunkcji i poprawnym stylu wypowiedzi."
Po czym, na moją krytykę moderowania, uzyskują odpowiedź:
"Powód: Powtórzenie lub Dubel - Post lub temat zawiera pytanie lub treści które już znajdują się na forum. Nie możemy zaakceptować twojego postu lub tematu gdyż chcemy uniknąć zdublowania tematów i zagadnień. Skorzystaj z wyszukiwarki aby odnaleźć poszukiwane zagadnienie.", co jest kolejną bzdurą, bo taki fakt NIE miał miejsca.
A nadto sam nie stosuje się do własnych rad - "Jeśli masz uwagi proszę pisz w tym temacie."
Nie kwestionuję zasad moderowania, bo są one potrzebne, kwestionuję natomiast poziom umiejętności moderowania i etykę niektórych. Nie podam do publicznej wiadomości autora moich "moderacji", bo nie jest to moim zamiarem - na szczęście nie był to radius, którego cenię za wiedzę, życzliwość i dowcip. Nie zamierzam dalej polemizować w tym temacie, bowiem już doświadczony wiem, że jest to bezcelowe, szczególnie gdy ktoś używa argumentów siły, a nie odwrotnie.
I to by było na tyle (JTS)
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 967
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 212 razy
Kontakt:
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: manowar »

Nie wiem, kto odrzucił pierwsze, ale drugie odrzuciłem ja i już ci tłumaczę o co chodzi. Założyłeś nowy temat z uwagami dotyczącymi sposobu moderowania - taki temat już istnieje - dostałeś link do niego z prośbą żebyś uwagi pisał w tym temacie - co uczyniłeś i jest ok.
Naprawdę nie bardzo rozumiem, gdzie tkwi twój problem? W tym, że system generuje tak odpowiedź a nie inaczej - racja mało składnie, ale nic na to nie mogę poradzić.
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe

yacequ
100
Posty: 139
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2018, 11:37
Podziękował: 42 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: yacequ »

PT manowar - dzięki za poświecenie mi czasu, Twoje wytłumaczenie przemawia do mnie i niweluje mój "problem" - rozumiem, iż łatwiej posługiwać się systemem przy moderacji, niż tworzyć własne epistoły. Popełniłem błąd, Mod wykasował, system opisał - Roma locuta, causa finita.
Pozdrawiam z wyrazami szacunku,
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3803
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Doody »

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur :-)
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: masterpaw2 »

@Doody, i zabrzmiało, jak powinno :D
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

JISKRA59
100
Posty: 100
Rejestracja: środa, 6 sty 2016, 19:09
Krótko o sobie: Staram się być fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Oczywiście swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Opolskie
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: JISKRA59 »

A nie lepiej zastosować się do cytatu z Reja" A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają". Brzmi bardziej swojsko i jest zrozumiałe dla wszystkich bez pomocy ciotki Wiki i wujka Googla :D .
Teoria nie poparta praktyką zakrawa na abstrakcję
Awatar użytkownika

bgdancu
20
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 29 mar 2015, 16:34
Podziękował: 35 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: bgdancu »

„Chłodnica do Miedzianego Thor’a 54mm”

Powód: Tragiczna ortografia i styl - Post narusza zasady poprawnej polszczyzny. Popraw post pamiętając o zachowaniu zasad pisowni, interpunkcji i poprawnym stylu wypowiedzi. Zdania zaczynamy wielką literą, nie stosujemy podwójnych spacji ani zbyt wielu "ozdobników". Po poprawieniu post zostanie zaakceptowany..
Wow nikt mnie tak nie zjechał od podstawówki !
Szacun dla wszystkich tych którzy opanowali ortografię języka polskiego

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: rastro »

W obecnych czasach żeby napisać jako tako poprawnie ortograficznie... nie trzeba być polonistą - wystarczy obserwować czy pole odpowiedzi nie nabiera za dużo czerwonych podkreśleń... no i warto przeczytać czy to co jest napisane ma sens ;).
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

bgdancu
20
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 29 mar 2015, 16:34
Podziękował: 35 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: bgdancu »

Mój myślę wypasiony tel uzupełnia moje braki! Co do reszty ok. Nie jestem poetą ani pisarzem.Ale przerwa przed kropką czy po to przesada! Szkoda że go nie zapisałem, wkleił bym do oceny
Czytałem dużo gorsze!
Może umknęły uwadze cenzora

KRWI
30
Posty: 41
Rejestracja: sobota, 4 lip 2020, 10:24
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: KRWI »

Jestem na forum już ponad rok, staram się wypowiadać merytorycznie i rzeczowo, mam ponad 30 postów a mimo to ciągle jestem na cenzurowanym...
Oczekuję zmiany w podejściu moderatorów do mojej skromnej osoby, ponieważ czuję że jestem co najmniej dyskryminowany
Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: seneka »

Każdy z nas to przechodził. To taki chrzest :D . A tak poważnie już z górki.Jescze parę wpisów.
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: rastro »

Czyżby coś się zmieniło i teraz trzeba mieć 40 a nie 30 jak dawniej?
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Techniczne”