Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Informacje o rozbudowie i zmianach na forum. Możecie tu także zgłaszać swoje problemy z tym forum, postaramy się je szybko rozwiązać. Mile widziane pomysły i ciekawe propozycje :)

Rusin
200
Posty: 249
Rejestracja: sobota, 31 sie 2013, 18:55
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Kalisz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy

Post autor: Rusin »

Jak kilkanaście razy odpadnie czyjś post to wkońcu pomyśli dlaczego i może podziała. Ja cały czas piszę z telefonu i to nie problem.
In vino veritas, in aqua sanitas
promocja
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: JanOkowita »

Zawsze byłem wyczulony na dbałość o czystość języka. O ile tego języka "mówionego" nie da się szczególnie zmienić, czy też raczej nie mamy zbyt wielkiego wpływu na to co się dzieje (zewsząd słychać - "zajebiście, kurwa, pierdolony", itp.) to posty na Forum mają szanse wywołać w nas refleksje na temat mowy, która nas otacza. Tutaj akurat w formie pisanej, ale ona też ma wpływ na nasze samopoczucie. Myli się ten, który myśli że tylko alkohol może być czysty :)

Dlatego też wkrótce poproszę Admina o pomysł na forumową zabawę, w której upominkami będą wspaniałe książki o nalewkach i destylatach. Jeśli ktoś ma pomysł na zasady takiej zabawy - poproszę o założenie nowego tematu.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

tomeks
50
Posty: 57
Rejestracja: wtorek, 17 wrz 2013, 21:13
Krótko o sobie: Jestem
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: DZL
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: tomeks »

Mój pomysł na tytuł: Walka z wiatrakami.

[MOD - Dokładnie...]
Awatar użytkownika

ta_moko
500
Posty: 535
Rejestracja: piątek, 7 gru 2012, 21:23
Lokalizacja: Południe kraju
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 107 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: ta_moko »

Nie rozumiem oporów przed dostosowaniem się do wymogów forum, w tym, przede wszystkim, wymogu poprawności językowej. Każdy z nas jest na tym forum gościem i jest u siebie zarazem. Goszcząc u kogoś, jak i sami goszcząc kogoś stawiamy wymagania zachowania i sami tym wymaganiom u innych podlegamy. Idąc w gości nie burzymy zasad gospodarzy, bo stajemy się niemile widziani. I tak jest też na tym forum. To jego wielka zaleta i siła. Świetnie, że ta cecha nas łączy, bo daje, prócz pasji domowych wyrobów wszelkich, większe poczucie wspólnotowości ludzi o podobnym stylu życia. Łączy nas też chęć niesienia pomocy innym, dzielenia się wiedzą i doświadczeniami itd. Nasze forum nabiera cech klubu i warto o to dbać, bo wyróżnia nas to na tle innych forów bardzo wyraźnie. I ten klub jest otwarty dla wszystkich, ale przy uszanowaniu minimum wymagań.
Alkoholu tak naprawdę boją się tylko ludzie, którzy mają coś złego do ukrycia... Ludziom pięknym od wewnątrz alkohol nie szkodzi... - Piotr Skrzynecki

nojeks
5
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 27 lip 2014, 12:24
Krótko o sobie: Nie jestem człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Dobry tuptuś :):)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Świeciechów
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Kontakt:
Re: Nowy zwyczaj?

Post autor: nojeks »

newcomer pisze:Dla mnie te wyjaśnienia nic nie znaczą, a to dlatego że nie żyjemy w ChRL. Mam wrażenie jak bym miał DjVu z z powracającą "komuną" i jej cenzurą. Żadne społeczeństwo nie powinno tego akceptować, cenzura przed wysłaniem to jakieś jaja Doprawdy powiadam wam przeżyłem szok przy wysyłaniu pierwszego posta, a wysyłając ostatniego 14 godzin temu, notabene który do tej pory nie otrzymał akceptacji, ani odrzucenia, uważam że w tej formie forum przestanie istnieć do końca lutego 2011 Po raz pierwszy spotkałem się w necie z taką dyskryminacją. Są podobne fora tzn. ustanawiające limity postów , których zadaniem jest ograniczający wstęp do różnych działów forum czy do downloadu, i co się z nimi dzieje ? Na większość forum które próbuje się dostać po kilku miesiącach okazuje się że przestały istnieć. Żeby ograniczać wolność wypowiadania się, to się w pale nie mieści, żeby ludziom narzucać własny styl pisania, toś to nie jest forum literackie czy ortograficzne, żeby ludzie musieli zatracać własną osobowość, dla widzi mi się administratorów. Czy ma to być forum dla snobów w białych kołnierzykach, a nie dla bimbrowników. Pozwólcie ludziom pisać jak chcą i co chcą , byle pisali na temat, a ewentualną cenzurę przeprowadzajcie po ukazaniu się postu, może treść takiego postu komuś pomoże, może taki post rozluźni atmosferę na forum, nie będzie taka "sterydalna"(właśnie chyba wymyśliłem nowe słówko na sztuczność :shock: ) Pozwólcie innym ocenić danego osobnika po jego wypowiedziach, to oni zdecydują czy chcą mu odpisać i czy go zaakceptują z jego formą i osobowością. Nikt z was(decydentów) nie pomyślał że ktoś oczekuje szybkiej pomocy, lub chce pomóc innym ? W między czasie pisania tego postu przyszła akceptacja na mój poprzedni post po 14 godzinach :shock: Ciekawe czy i jak długo będzie oczekiwał akceptacji ten post.
W 100% się zgadzam. Wiadomo, że zdanie powinno mieć sens, jakąś składnie, być wolne od literówek i z polskimi "ogonkami" oraz podstawową interpunkcję (przed: że, które, wyliczanie, itd.) Jednak jeśli gdzieś w zdaniu wtrąconym ten przecinek umknie to chyba "Świat się nie zawali". Co do "czystości" forum to tak czy inaczej nowe tematy powstają i będą powstawać mimo, że dany problem był już poruszany. Takie forum jest "Żywe". No ale większość z Was pewnie się ze mną nie zgodzi, newcomer ja jestem z Tobą :punk:
Cały czas się czegoś uczę i wiem, że nic nie wiem.......
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 967
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 212 razy
Kontakt:
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: manowar »

Żeś się dokopał - cytując post z 2010 roku... i jeszcze ta przepowiednia - luty 2011 koniec forum :D
Gdzie to mój kalendarz - połowa sierpnia 2014 i forum ma się dobrze.

Nie siedzicie "po drugiej stronie lustra" i nie wiecie jak ludzie piszą - naprawdę nie interpunkcja jest problemem. Posty bez wielkich liter i znaków przystankowych - i nie wiadomo o co chodzi, bez polskich fontów, z kardynalnymi błędami ortograficznymi - 3 linie tekstu 6 błędów to nie jest rzadki przypadek.

Druga sprawa - wszyscy nowi się skarżą, że nic nie mogą znaleźć. A no nie mogą bo nikomu nie chce się użyć wyszukiwarki i pytania powtarzają się setki razy. Te same pytania. Jak zaczniecie sami szanować forum i nie zaśmiecać zakładając nowe tematy wałkowane na okrągło wszystkim będzie łatwiej.

Trzecia sprawa - moderatorów jest 7, każdy z nich ma swoje życie poza forum. Działania na forum to rzecz dodatkowa i dająca wyłącznie satysfakcję.

Na uwagi, że trzeba by robić jakieś zbiorcze tematy z podstawową wiedzą, żeby nowi mieli gdzie szukać itp. Śmiało, zbierzcie informacje i napiszcie zbiorcze info - myślę, że cały team jest na to otwarty. Z Waldem zrobiliśmy podsumowanie jak robić wino i co... i nic. Cały czas to samo.

Pozdrawiam malkontentów :D
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe

michal278
1850
Posty: 1867
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Odp: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderato

Post autor: michal278 »

Kol. Manowar jeśli mi pomożesz to napiszę takie kompendium wiedzy. Mogę zająć się kolumnami, niech ktoś napisze o nastawach i pot still' ach, drożdżach. Zbieramy zatem chętnych!! Może z czasem się z tego wspólna publikacja zrobi. Mam nawet nazwę na to coś: Pierwsza wizyta Stasia na forum. Pzdr
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: lesgo58 »

Kompendium tak naprawdę niewiele da. gdyż z czasem się dezaktualizuje
Ja raczej widzę to jak pewnego rodzaju FAQ z odnośnikami do pożytecznych na dany temat postów bądź tematów.
FAQ można aktualizować w prosty sposób wyrzucając zdezaktualizowane tematy bądź posty a uzupełniając nowymi - aktualnymi.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

michal278
1850
Posty: 1867
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Odp: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderato

Post autor: michal278 »

Dokładnie o tym myślałem. I podwieszenie na każdym subforum.
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: aronia »

Dopóki nie zmieni się mentalność to żadne działania nic nie dadzą. Prosty przykład: znajomy "działa" coś ze wspólnikiem - przyjechali podglądnąć, zapytać itp. później rewizyta i mówię im co i jak można zmienić, żeby wychodziło im jeszcze lepsze, ale... Znajomy chce się rozwijać(czyta, pyta), ale wspólnik uważa, że już robi najlepsze i nic nie będzie zmieniał. Nawet zrobione badanie na chromatografie go nie przekonało - badanie kłamie, on robi super.
Awatar użytkownika

K-Zaq
50
Posty: 58
Rejestracja: środa, 9 lip 2014, 19:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Mamrot :D
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Pogranicze Świętokrzysko-Lubelskie :)
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 18 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: K-Zaq »

Odeszliście trochę od głównego wątku, ja wrócę do tych zarzutów, że ChRL, komuna etc. Byłem kilka lat właścicielem pewnego forum ze średnią liczbą ~~500 użytkowników i zazwyczaj problem był z tymi, którzy się rejestrowali, nie przeczytali podstawowych informacji, faq, czy regulaminu i spamowali bezsensownymi postami. Miałem 2 modów, z którymi w miarę ogarnialiśmy wszystko, nie wprowadzając dodatkowych restrykcji. Jednakże przy takiej ilości userów jak tutaj, ciężko to podejrzewam ogarnąć bez dodatkowej pomocy skryptu. W czym widzicie problem? Jest limit 30 postów, jeśli napiszecie je z sensem i szacunkiem do języka polskiego, to potem nikt Was nie będzie moderował. Problemu nie ma... Jeśli natomiast nie potraficie sklecić kilku słów w poprawne gramatycznie, ortograficznie i interpunkcyjnie zdania, a do tego bez zadania sobie trudu sprawdzenia, powtarzacie pytanie, które setki razy już tu zadawano, to z Wami jest coś nie tak, nie z "komuną". Nikt tu nie jest Miodkiem ani Doogie Howserem ale podejrzewam, że na drobne błędy moderacja przymyka oko, a usuwa to, co naprawdę przekracza jakiekolwiek granice...
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: lesgo58 »

K-Zaq pisze: W czym widzicie problem? Jest limit 30 postów, jeśli napiszecie je z sensem i szacunkiem do języka polskiego, to potem nikt Was nie będzie moderował.
Dodałbym jeszcze jedną ważną rzecz... i z szacunkiem dla tych co będą czytali... :respect:
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

Chlniencie
50
Posty: 74
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2015, 23:15
Krótko o sobie: Adres BitMessage: BM-2cXXZ6g6xhfqMaNwCV68oLeuSZQsRQaVun
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Chlniencie »

Jeśli jako ostatni napisałem jakiś post w danym wątku, a później piszę nowy, zanim ktoś inny napisze, to czy liczy się wtedy jako 2 posty czy 1? Czasem moderacja trwa kilka godzin, a drożdże tego nie zrozumieją :P
Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela
Suwerenność nam odbiera!
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Wald »

To nie o liczenie tutaj chodzi, ale w ten sposób dyskutujesz sam ze sobą. Jeśli chcesz coś dopisać dodać,, poprawić, zamiast pisać nowego, użyj opcji "edycja". Punkt ósmy regulaminu forum http://alkohole-domowe.com/strony-infor ... lamin.html , który zaakceptowałeś rejestrując się tutaj.

Jeśli potrzebujesz szybkiej odpowiedzi, zadaj pytanie na czacie. Tam nie ma akceptacji i rekcje uczestników forum są szybsze.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!

piroman
5
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 5 wrz 2016, 11:40
Podziękował: 6 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: piroman »

Wybaczcie że odgrzewam kotleta, ale na żadnym z forum na jakim byłem nie spotkałem sie aż z takim moderowaniem postów.
Ktoś wspominał o kilku godzinach od napisania do pojawienia się posta, hmmm może tak było kiedyś.... Fakt jestem nowy, ale pisząc posta jednego dnia i czekając na opublikowanie, po 24h pisze kolejnego posta o takiej samej lub podobnej treści gdyż poprzedni nie został opublikowany. I za jakiś czas mam wiadomość iż dubluje posty i po tym pojawia sie mój pietwszy post... No to jest już chamstwo proszę dziadostwa :-P może trzrba więcej modów powołać by czytali i akceptowali treści ? Wiem że to dla dobra ogółu. Jednak gdy świeżak trafi tu na forum zada pytanie w trakcie prowadzonej przez niego destylacji, to odpowiedź na nie xobaczy dopiero na następny lub za dwa dni... Ot tyle chciałem napisać nie obrażając modów bo wiem że każdy ma swoje życie/swoją destylacje i nie siedzi na forum 24h :-)
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: radius »

piroman pisze: wiem że każdy ma swoje życie/swoją destylacje i nie siedzi na forum 24h
No i sam odpowiedziałeś sobie na pytanie ;)
piroman pisze:gdy świeżak trafi tu na forum zada pytanie w trakcie prowadzonej przez niego destylacji, to odpowiedź na nie xobaczy dopiero na następny lub za dwa dni...
Jest jeszcze coś takiego jak czat, gdzie możesz zadawać pytania bez akceptacji i natychmiastowo.
piroman pisze:No to jest już chamstwo proszę dziadostwa
Troszkę pokory i kultury proszę kolegi ;)
SPIRITUS FLAT UBI VULT

boxer1981228
1000
Posty: 1029
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 256 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: boxer1981228 »

Zawsze można zmienić forum ;) Jest jeszcze kilka o tej samej tematyce:

http://www.bimber.info/forum/index.php - brak akceptacji
http://aabratek.com.pl - również z akceptacją
http://siedestyluje.pl/index.php - tutaj to juz piszesz co ci ślina na język przyniesie

Jest pewnie jeszcze kilka innych ;)

Box
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: radius »

Np. to - http://moje-alkohole.pl/ ;)
SPIRITUS FLAT UBI VULT

piroman
5
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 5 wrz 2016, 11:40
Podziękował: 6 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: piroman »

radius pisze:
piroman pisze:No to jest już chamstwo proszę dziadostwa
Troszkę pokory i kultury proszę kolegi ;)
No przecież dałem na końcu zdania buźke z językiem więc to pisane było półżartem :P jeśli obraziłem kogoś to przepraszam :)

Wiem że są inne fora ale na tym znalazłem wszystko co mnie interesuje, to co mnie nie interesowało też znalazłem i mnie zainteresowało, więc nie zamierzam szukać innych for tylko zostać na tym :lol:
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: radius »

Jak widzisz, ja również dałem buźkę z przymrużeniem oka :)
A poza tym, wybrałeś dobre forum, więc czerp z krynicy wiedzy pełnymi garściami :lol:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Bubo-bubo
100
Posty: 113
Rejestracja: niedziela, 14 cze 2015, 13:08
Krótko o sobie: Abstynent hipokryta.
Ulubiony Alkohol: Etylowy
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Dziupla
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Bubo-bubo »

Nie wiem czy mi tylko tak się zdaje ale zastanawiam się czy nie wygodniej byłoby gdyby posty po akceptacji były wstawiane z czasem zaakceptowania, a nie napisania przez użytkownika.
Jestem pesymistycznym optymistą z realistycznymi poglądami.
Awatar użytkownika

Chlniencie
50
Posty: 74
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2015, 23:15
Krótko o sobie: Adres BitMessage: BM-2cXXZ6g6xhfqMaNwCV68oLeuSZQsRQaVun
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Chlniencie »

Pewnie chodzi o to, żeby uniknąć sytuacji, że ktoś szybko zarejestruje się tylko po to, żeby spamować. Ale wolałbym, żeby w przypadku edycji postu poprzednia treść nie znikała w całości, tylko wyświetlała się aż do zaakceptowania nowej. Kiedyś chciałem zgodnie z regulaminem forum edytować swój poprzedni post (dopisać coś do niego) zamiast pisać kolejny, ale po edycji okazało się, że poprzednia treść zniknęła. Tymczasem np. na Elektrodzie układ graficzny jest tak zaprojektowany, że nie ma problemu, gdy ktoś napisze jednego posta pod drugim - całość jest widoczna w tej samej ramce, a obie części są oddzielone linijką "dopisano o ...." czy coś w tym rodzaju. Najlepiej by było, gdyby utworzyć jakiś menedżer, w którym nowi użytkownicy mogliby np. edytować posty przed przeczytaniem ich przez moderatora czy anulować je.
Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela
Suwerenność nam odbiera!
Awatar użytkownika

zzibii
250
Posty: 295
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 12:48
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: zzibii »

Witam. Mam już 31 postów na forum i nadal posty przechodzą u mnie moderację. O "so chodzi"
Edit. Ponawiam zapytanie odnośnie moderacji po przekroczeniu 30 postów. Czy pkt 10 Regulaminu forum się zmienił?
Awatar użytkownika

JAROCE
20
Posty: 27
Rejestracja: piątek, 30 gru 2016, 10:45
Krótko o sobie: I am who I am
Ulubiony Alkohol: taki co głowa nie boli po nim
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: JAROCE »

Jestem tutaj co prawda jeszcze młody stażem, ale może zamiast 30 akceptowalnych postów wprowadzić 30 postów złej treści i dać odpocząć od forum pacjentowi. Nikt nie daje gwarancji, że po tych 30 postach ktoś będzie się stosował do podstawowych zasad pisowni języka polskiego. Jeżeli taka osoba nagminnie będzie popełniać błędy, to wg. mnie należy jej dać np. 14 dni urlopu od forum. Oczywiście uzasadnić to samemu zainteresowanemu czemu tak a nie inaczej została załatwiona sprawa.

Lento Violento
30
Posty: 34
Rejestracja: niedziela, 20 lis 2016, 11:27
Podziękował: 1 raz
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Lento Violento »

Wg mnie sama zasada nie jest problemem tylko czas oczekiwania na akceptację, gdzie w międzyczasie pojawia się wiele nowych wątków w temacie.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: rastro »

No właśnie jeżeli pacjent jest moderowany, to niestety problematyczne jest to że pisze posta i zanim się to pojawi to czasem mamy już dwie inne odpowiedzi. No i jak postanowi zmienić co nieco post to ten też idzie do moderacji. Fajnie by było jak by post pojawiał się po moderacji na ostatnim miejscu, a w przypadku edycji żeby nadal wisiała niezmieniona wersja do czasu akceptacji. Ale, no właśnie, to nie jest problem naszego administratora tylko tego jak jest napisane oprogramowanie, skoro nie daje takich opcji to możemy sobie tylko ponarzekać.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Będziniak
50
Posty: 61
Rejestracja: środa, 18 lis 2015, 21:26
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Będziniak »

Nie wiem według jakich kryteriów oceniacie czy post powinien znaleźć się na forum, ale miałem kilka razy, że ciężko byłoby się domyślić co tym razem się nie spodobało. Przykładowo, miesiąc temu ( może trochę więcej ) w temacie gdzie kolega pokazywał jak graweruje laserem beczki dębowe, skomentowałem to krótkim ,, Wow, super. ". Post odrzucono, a powodem było rażące naruszenie zasad poprawnej polszczyzny Obrazek czy jak wy to uzasadniacie...
Fakt, że mam już 30 postów i nadal obowiązek akceptacji postów już pomijam.
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Kamal »

Mhm... Pewnie modowi chodziło o nie polskie słowa.
K.
Obrazek

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: rastro »

Będziniak pisze:Fakt, że mam już 30 postów i nadal obowiązek akceptacji postów już pomijam.
Hm... a lewej strony informacja: "Posty: 18". Chyba że kolega liczy również te odrzucone przez moda ;)
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Będziniak
50
Posty: 61
Rejestracja: środa, 18 lis 2015, 21:26
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Będziniak »

To wejdź w mój profil i je policz :)
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Kamal »

Liczba postów - 18. Nie licz postów z "po godzinach". One nie wpływają na statystykę napisanych postów.
K.
Obrazek
Awatar użytkownika

Będziniak
50
Posty: 61
Rejestracja: środa, 18 lis 2015, 21:26
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Będziniak »

A to przepraszam, tego nie wiedziałem :)
Awatar użytkownika

nike21
100
Posty: 125
Rejestracja: poniedziałek, 25 sty 2016, 21:05
Ulubiony Alkohol: Każdy swój
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: nike21 »

Wiedziałem, że znajdę taki wątek :)

Na różnych forach spędziłem już z dobre 20 lat, ale jeszcze nigdzie nie spotkałem się żeby była moderacja zatwierdzająca posty po ich napisaniu, a przed publikacją. Nigdzie też się nie spotkałem żeby z takim naciskiem zwracano uwagę na każdą kropkę, przecinek czy wielką literę... Sam osobiście lubię czytać poprawną polszczyznę, lubię jak w treści całego zdania są choćby przecinki rozdzielające poszczególne myśli, a nie jeden wielki słowotok, bo wtedy to trzeba sie domyślać "co autor miał na myśli", ależ na litość boską -bez zboczenia :)

Przyznaję, że ładnie się czyta to forum i chyba piękniejszej polszczyzny nie ma na żadnym innym, ale czy to ma jakieś głębszy sens?. Te wszystkie ą i ę, wielkie litery na początku zdania i po kropce, przecinki, średniki i Bóg wie co jeszcze. Bralczyk byłby zachwycony :)
"Czas to pieniądz, pieniądz to piwo, więc pijmy piwo bo szkoda czasu" -->https://www.piwo.org/forums/topic/17149-browar-domowy-ambrosia
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: kmarian »

nike21 pisze:... Przyznaję, że ładnie się czyta to forum i chyba piękniejszej polszczyzny nie ma na żadnym innym, ale czy to ma jakieś głębszy sens?. ...
Moim zdaniem TAK. Właśnie, sam napisałeś "Sam osobiście lubię czytać poprawną polszczyznę, ...". Może właśnie dlatego watro o to dbać, o tą polszczyznę.
Trzeba jednak wybaczyć korzystającym z wszelkiego rodzaju "fonów" - taki mamy klimat.

dibi
100
Posty: 102
Rejestracja: środa, 17 sie 2016, 18:32
Krótko o sobie: Zawsze w ruchu
Ulubiony Alkohol: Koniak
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Ślōnsk
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: dibi »

Ja zawsze twierdzę, że staż liczony latami niewiele znaczy.
Jeżeli w 20 lat nie spotkałeś się z zatwierdzaniem postów, to po prostu znaczy, że nie korzystałeś z Internetu zbyt intensywnie, albo z wystarczającym urozmaiceniem. Nawet te 20 lat temu, gdy Internet w Polsce był praktycznie dziewiczy, tu i ówdzie w usenecie takie były zasady.
Pozdrawiam,
~~~~~ dibi ~~~~~

Kawo
100
Posty: 103
Rejestracja: niedziela, 13 lis 2016, 11:17
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Kawo »

Napisałem post i za 0,5 h zniknął, nie wiadomo dlaczego, nie wiadoma za co, nie wiadomo kto, wkurzające. Człowiek stary, a czuje się jak w przedszkolu, PANI ma rację a ty możesz sobie pogwizdać.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: masterpaw2 »

Kawo, też bym się wkurzył na Twoim miejscu :evil:
Napisz do administracji zapytowywanie z jakiego to powodu tak się stało, może jakaś pomyłka?
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Kawo
100
Posty: 103
Rejestracja: niedziela, 13 lis 2016, 11:17
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Kawo »

Sprawa wyjaśniona, mea culpa, przepraszam za zamieszanie.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: masterpaw2 »

Kawo, to może opisz problem. Inni unikną podobnych, wątpliwej przyjemności sytuacji.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Kawo
100
Posty: 103
Rejestracja: niedziela, 13 lis 2016, 11:17
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Kawo »

Co tu opisywać, napisałem, kliknąłem wyślij, i maszyna nie wysłała...a byłe przekonany, że poleciało, no i zdziwko i niepotrzebne nerwy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Techniczne”