Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Informacje o rozbudowie i zmianach na forum. Możecie tu także zgłaszać swoje problemy z tym forum, postaramy się je szybko rozwiązać. Mile widziane pomysły i ciekawe propozycje :)
Awatar użytkownika

Agneskate
200
Posty: 228
Rejestracja: sobota, 11 paź 2008, 21:16
Krótko o sobie: Cicha woda... ;P
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Kontakt:

Post autor: Agneskate »

I nie zostanie taka informacja zamieszczona. :) To nie wyścig szczurów do osiągnięcia 30 postów. :)
Zasada jest prosta nie piszemy by tylko nabić posty. Temat wielokrotnie maglowany i nic się w tym temacie nie zmieni. :)
Pozdrawiam Aga

andrea
200
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 28 lut 2012, 07:13
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: andrea »

Jak mam to rozumieć? Jest zasada, ale nie ma zasad? Gdzieś to już słyszałem. :oops: Nie uważam, aby moje posty były pisane w takim niecnym celu o jaki mnie posądzasz.
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Emiel Regis »

No dobra, troszkę uchylę rąbka tajemnicy- posty, które wchodzą w licznik to te pisane w tematach technicznych, związanych ściśle z linią forum.
Wszelkie luźne dyskusje (często bardzo ważne i interesujące :mrgreen: ), nie służą do powiększania forumowej rangi.

Ps. Mam nadzieję że mi Agneskate niczego nie urwie za to, co tu napisałem :bicz:
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM
Awatar użytkownika

Kułak
30
Posty: 43
Rejestracja: niedziela, 13 sty 2013, 21:17
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Izabelin
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Podziękowanie dla Moderatorów

Post autor: Kułak »

W tym miejscu, bardzo dziękuję Moderatorom, iż nie dopuścili do upublicznienia moich nie przemyślanych wypocin, ergo, postów zredagowanych "w stanie wskazującym".
Jednocześnie, przepraszam za swoje zachowanie "będąc pod wpływem".

Pozdrawiam
Artur
PS.
To nie "wazeliniarstwo". To czego oczekiwałem, już się spełniło. Moderatorzy zaoszczędzili mi wstydu. Mam nadzieję, iż w przyszłości wystarczy Im cierpliwości, i nie "wykopią" mnie z forum.
"Właśnie fak­ty nie is­tnieją, je­dynie interpretacje." - Fryderyk Nietzsche
Awatar użytkownika

polish_soldier
10
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 1 lut 2013, 21:28
Re: "Brawurowa akcja Policji"

Post autor: polish_soldier »

Przeniesione z http://alkohole-domowe.com/forum/viewto ... =30&t=8363

Szanowni Moderatorzy.

To juz kolejny moj post, ktory nie przeszedl prez Wasza cenzure. Nie jestem gowniarzem, ktory nie porafi sie wyslowic, a mimo to znowu moj post nie ujrzal swiatla dziennego.

Ostatni moj post, w ktorym poprosilem o wykazanie Waszych zdaniem slabszych punktow pewnej kolumny z Allegro - nie zostal opublikowany i nie wiedzialem dlaczego.

Teraz juz wiem i Wy rowniez doskonale wiecie, wiec bylo Wam nie na reke, jesli ktos by ja skrytykowal.

Skasujcie moj profil. Pamietam prawdziwa cenzure i jakos mi nie odpowiada, zyc z nia ponownie.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

jurek1978
700
Posty: 713
Rejestracja: wtorek, 17 sty 2012, 16:25
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky, Bimber :)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 232 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy
Re: "Brawurowa akcja Policji"

Post autor: jurek1978 »

No a nie wystarczy zmienić hasło i zapomnieć jakie się dało nowe ?
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: "Brawurowa akcja Policji"

Post autor: Zygmunt »

Z logu aktywności wynika, że post nie przeszedł nie ze względu na treść, ale formę jej przekazania.

Kod: Zaznacz cały

Post narusza zasady poprawnej polszczyzny. Popraw post pamiętając o zachowaniu zasad pisowni, interpunkcji i poprawnym stylu wypowiedzi. Zdania zaczynamy wielką literą, nie stosujemy podwójnych spacji ani zbyt wielu "ozdobników". Po poprawieniu post zostanie zaakceptowany.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: "Brawurowa akcja Policji"

Post autor: Emiel Regis »

polish_soldier pisze:Szanowni Moderatorzy.

Nie jestem gowniarzem, ktory nie porafi sie wyslowic
Poprawiłem Twój poprzedni post, zajęło mi to chwilę, którą mogłem sensowniej wykorzystać. Zrobiłem to po to, żeby Ci pokazać gdzie tkwią błędy. Możesz to jeszcze edytować.
polish_soldier pisze:To juz kolejny moj post, ktory nie przeszedl prez Wasza cenzure.
To ja odrzuciłem Twój post z tego tematu i zrobię to za każdym razem, kiedy nie będziesz respektował zasad pisowni.
Skoro rzuciłeś oskarżenie, to pokażę Tobie i przy okazji innym użytkownikom, którzy przeczytali Twoją skargę treść odrzuconego postu, którą przesłałem Ci od razu w całości na mail-a do poprawki z adnotacją, że kiedy to zrobisz post pojawi się na łamach forum.
Nie mam takiego obowiązku i mogłem wysłać tekst w kosmos.
Odrzucono post “Re: "Brawurowa akcja Policji"” z powodu
» Post narusza zasady poprawnej polszczyzny. Popraw post pamiętając o zachowaniu zasad pisowni, interpunkcji i poprawnym stylu wypowiedzi. Zdania zaczynamy wielką literą, nie stosujemy podwójnych spacji ani zbyt wielu "ozdobników". Po poprawieniu post zostanie zaakceptowany.

Polskie znaki.

I z niby niewinnego linku o problemach pewnego psotnika, dostajemy trzy strony chwilami nerwowych informacji o Konstytucji, Sądach, ustroju politycznym, zarobkach, ludobojstwie, esesmanach, o "psach" i ich "wygorowanych" emeryturach :) Rzad kiedys skutecznie zmanipulowaf fakty, aby Narod zapalal nienawiscia do sluzb mundurowych, wiec prodsze nie skaczcie po nich, skoro nie znacie ani jednej faktycznej liczby...

Szkoda mi chlopa, bo zapewne ta akcja bedzie miala glebszy oddzwiek. Po prawomocnym wyroku mozna stracic prace ;/
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM
Awatar użytkownika

polish_soldier
10
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 1 lut 2013, 21:28
Re: "Brawurowa akcja Policji"

Post autor: polish_soldier »

Drogi Emiel Regis.

Bardzo sie ciesze, ze pokazales moj post wszystkim. Ja tam widze wielkie litery po kropce. Ba, widze nawet przecinki. Jedyne, czego nie ma i nie bedzie, to polskie znaki.

Moglbym do rana wskazywac Ci setki postow, w ktorych brak stylistyki, bledy ortograficzne, brak interpunkcji itd., lecz jestem ostatnia osoba, ktora ma zamiar wprowadzac zamet i generowac klotnie.

Ostatni raz Wam powtarzam: nie zainstaluje dla Ciebie polskich znaczkow i jesli Tobie to przeszkadza, to usun mnie z tego forum i skonczmy ta bezsensowna przepychanke.

"Nie mam takiego obowiązku i mogłem wysłać tekst w kosmos." - to po jaka cholere jest to forum?! Dla kogo? Tak głupiego tekstu jeszcze nie czytalem na tym forum, ale zawsze musi byc ten pierwszy raz.
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: "Brawurowa akcja Policji"

Post autor: Emiel Regis »

polish_soldier pisze:Drogi Emiel Regis.
[...]
Moglbym do rana wskazywac Ci setki postow, w ktorych brak stylistyki, bledy ortograficzne, brak interpunkcji itd.
Drogi polish_soldier
Sprawdzeniu podlega jedynie pierwszych trzydzieści postów i jeśli komuś zdarzy się ''walnąć byka'', a ta osoba ma więcej niż 30 postów na koncie, wtedy taki post przechodzi automatycznie na forum. Mod- ów jest tylko kilku, zobacz ile przybyło postów w ostatnim tygodniu. Nikt nie sprawdza każdego, który się ukazuje.
polish_soldier pisze:Ostatni raz Wam powtarzam: nie zainstaluje dla Ciebie polskich znaczkow i jesli Tobie to przeszkadza, to usun mnie z tego forum i skonczmy ta bezsensowna przepychanke.
To Twój wybór, jednak zaręczam Ci że nie będę ślęczał nad każdym Twoim postem.
Nie stosowanie polskich znaków oznacza olewanie wszystkich czytających, jak i tych, którym zależy na czytelnej formie forum i poświęcają na to swój prywatny czas.
Takie posty nie będą się ukazywać.
Pisanie z błędami nie jest przesłanką do usuwania kogokolwiek z forum.
polish_soldier pisze:"Nie mam takiego obowiązku i mogłem wysłać tekst w kosmos." - to po jaka cholere jest to forum?! Dla kogo? Tak głupiego tekstu jeszcze nie czytalem na tym forum, ale zawsze musi byc ten pierwszy raz.
Cieszę się że udało mi się Ciebie rozbawić. Chciałem pokazać Tobie, jak i czytającym Twoje żale, że mimo Twojego lenistwa w poprawnym, wymaganym od wszystkich pisaniu, dostałeś szansę na poprawienie już raz napisanego postu i wzięcie udziału w dyskusji.
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM

major
250
Posty: 277
Rejestracja: czwartek, 16 lut 2012, 20:16
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: "Brawurowa akcja Policji"

Post autor: major »

polish_soldier pisze:Tak głupiego tekstu jeszcze nie [...]
Jednak się da!
Mam nadzieję, że to nie była zasługa moderatora - przypadkowo bez zaznaczenia...

Już chyba kilka razy to pisałem, ale się powtórzę: nie znam żadnego innego forum, które czyta się tak przyjemnie. Nie ma tutaj żadnego "grammar-gestapo", tylko zwyczajnie dbamy o język. Naprawdę warto!
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: "Brawurowa akcja Policji"

Post autor: Emiel Regis »

major pisze: Mam nadzieję, że to nie była zasługa moderatora - przypadkowo bez zaznaczenia.
Nie, to oryginalna pisownia, też zwróciłem na to uwagę zakreślając błędy na czerwono.
Kolega chciał dalej prowadzić w dyskusję ('swoim' stylem), m.in. zarzucając mi kiepską pisownię,
Niestety, będąc konsekwentny zwróciłem mu post do poprawek, po ich uwzględnieniu wpis przejdzie w niezmienionej formie (jakoś przełknę tę gorzką pigułkę :) ).
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: "Brawurowa akcja Policji"

Post autor: Wald »

polish_soldier pisze:Ostatni raz Wam powtarzam: nie zainstaluje dla Ciebie polskich znaczkow
Nie musisz. Już masz.
Emiel Regis pisze:jakoś przełknę tę gorzką pigułkę.
Nie musisz, bo ma możliwość i obowiązek stosowania polskich liter: http://alkohole-domowe.com/forum/post70935.html#p70935
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Emiel Regis »

Chodziło mi o to, że jeśli poprawi błędy to post w niezmienionej wersji wejdzie na forum, a niestety nie będzie on dla mnie miły :)
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM
Awatar użytkownika

AN-KA
150
Posty: 153
Rejestracja: środa, 12 wrz 2012, 15:48
Krótko o sobie: Siedzę w domu, więc mam duuuużo czasu......
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: RADOM
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: AN-KA »

Witam, szczególnie osoby odpowiadające za regulamin forum...... :):)
...hmm, post pt: "cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora", być może zrozumiałe, ale dlaczego mój post napisany kilka godzin temu w temacie : alkohole-domowe.com/forum/o-tempora-o-mores-o-allegro-t7588.html, do chwili obecnej nie ukazał się??, ba nawet nie mam wiadomości, czy został zaakceptowany, czy też nie......
Czy mamy "tutaj" (na AD) jakiś związek z czasem urlopowym ????
Proponuję, by w okresie wakacji (lipiec, sierpień, może i wrzesień) wprowadzić DYSPENSĘ na cezurę... :)
Pozdrawiam
AN-KA

Nie będzie dyspensy. Jak nie widać tzn., że czeka - ale już niedługo ;)
Awatar użytkownika

szeyker89
200
Posty: 244
Rejestracja: niedziela, 30 paź 2011, 18:45
Ulubiony Alkohol: WW - Wyprodukowany Własnoręcznie
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: szeyker89 »

Witam. Mam pytanie do Administratorów i Moderatorów. Dlaczego nadal mam nałożoną cenzurę postów? Pisałem do Administratora w tej sprawie, ale nie otrzymałem nawet odpowiedzi. To nie jest profesjonalne. Jeśli cenzurę się nakłada to chyba na jakiś określony czas a ja mam ją nałożoną już kilka miesięcy i w końcu zaczyna mnie to drażnić... Muszę czekać jakiś czas żeby moje posty zostały zaakceptowane. Czy długo jeszcze będzie trwała ta sytuacja czy mam zmienić forum lub założyć sobie nowe konto na obecnym ??? Czekam na odpowiedz.
Pozdrawiam szeyker89
Awatar użytkownika

Agneskate
200
Posty: 228
Rejestracja: sobota, 11 paź 2008, 21:16
Krótko o sobie: Cicha woda... ;P
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Kontakt:
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Agneskate »

Z tego co widzę to do mnie nie pisałeś. Akceptacja zostanie zdjęta 1.XII. Posty akceptowane są w ciągu kilku godzin - najczęściej w ciągu 2 godzin (chyba, że post jest do poprawy lub jest podejrzenie, że post jest reklamą) także nie jest to długi czas oczekiwania. Jeśli pytanie wymaga szybkiej odpowiedzi to zawsze można je zadać na czacie.
Pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika

szeyker89
200
Posty: 244
Rejestracja: niedziela, 30 paź 2011, 18:45
Ulubiony Alkohol: WW - Wyprodukowany Własnoręcznie
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: szeyker89 »

Dziękuje bardzo.
Pozdrawiam szeyker89
Awatar użytkownika

Trener
900
Posty: 914
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 21:19
Krótko o sobie: Taki sobie ze mnie psotnik ;)
Ulubiony Alkohol: Benedyktynka
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 152 razy
Otrzymał podziękowanie: 150 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Trener »

Zdaję sobie sprawę, że nie każdy jest "mistrzem pióra", nie każdy wygrywał konkursy ortograficzne (na pewno nie byłem to ja), ani nie każdy potrafi w sposób jednoznaczny przelewać swoich myśli na papier. Rozumiem, że czasami zabraknie w wyrazie jakiejś literki, bo przypadkowo się nie wbiła, ani że edytor tekstu nie wychwycił wszystkich błędów, bo wyraz źle użyty w jednym zdaniu, jest prawidłowy w innym. Niestety czytając niektóre posty, krew mnie zalewa :bardzo_zly: Nie dość, że nie potrafię ich zrozumieć ze względu na składnię i interpunkcję (a właściwie ich brak), to co chwila rozpraszają mnie kolorowe (głównie czerwone i niebieskie) litery, a często i całe wyrazy.
Część z Was powie pewnie, że się czepiam, ale trochę (a ostatnio coraz bardziej) już mnie to irytuje.

Podam osobisty przykład. Pisząc na forum jeden z pierwszych postów, byłem akurat na wakacjach, bez dostępu do komputera. Mogłem liczyć tylko na "starą" komórkę. Długo "dziergałem" tego posta, zmieniałem go, by był składny i logiczny. Zabrakło w nim tylko polskich znaków diakrytycznych, czyli wszystkich tych ą, ę, ć, ź, ż, ó, ł i jakie tam jeszcze są. I co się okazało? Ze względu na brak "ogonków" mój post został odrzucony.
Nauczyło mnie to dwóch rzeczy:
- że czas na nową komórkę z polskim słownikiem
- że te znaczki mają jednak na tym forum znaczenie!

Od tej pory pisząc każdego posta, przed umieszczeniem go na forum, wklejam "drania" do Worda, czy innego edytora i sprawdzam, czy nie wyskoczą mi słówka podkreślone na czerwono.
Co z tego, że moderatorzy "kolorują" posty, skoro ich autorzy nic z tym przeważnie nie robią? Nie byłoby łatwiej i skuteczniej po prostu je odrzucać, a autorom zostawiać informację zwrotną "dlaczego"? Skoro mnie to czegoś nauczyło, to może ich jednak też nauczy?...
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: gr000by »

Trener pisze:Co z tego, że moderatorzy "kolorują" posty, skoro ich autorzy nic z tym przeważnie nie robią? Nie byłoby łatwiej i skuteczniej po prostu je odrzucać, a autorom zostawiać informację zwrotną "dlaczego"? Skoro mnie to czegoś nauczyło, to może ich jednak też nauczy?...
To też nie zawsze działa :(.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.

Rusin
200
Posty: 249
Rejestracja: sobota, 31 sie 2013, 18:55
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Kalisz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Rusin »

Jak kilkanaście razy odpadnie czyjś post to wkońcu pomyśli dlaczego i może podziała. Ja cały czas piszę z telefonu i to nie problem.
In vino veritas, in aqua sanitas
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: JanOkowita »

Zawsze byłem wyczulony na dbałość o czystość języka. O ile tego języka "mówionego" nie da się szczególnie zmienić, czy też raczej nie mamy zbyt wielkiego wpływu na to co się dzieje (zewsząd słychać - "zajebiście, kurwa, pierdolony", itp.) to posty na Forum mają szanse wywołać w nas refleksje na temat mowy, która nas otacza. Tutaj akurat w formie pisanej, ale ona też ma wpływ na nasze samopoczucie. Myli się ten, który myśli że tylko alkohol może być czysty :)

Dlatego też wkrótce poproszę Admina o pomysł na forumową zabawę, w której upominkami będą wspaniałe książki o nalewkach i destylatach. Jeśli ktoś ma pomysł na zasady takiej zabawy - poproszę o założenie nowego tematu.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

tomeks
50
Posty: 57
Rejestracja: wtorek, 17 wrz 2013, 21:13
Krótko o sobie: Jestem
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: DZL
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: tomeks »

Mój pomysł na tytuł: Walka z wiatrakami.

[MOD - Dokładnie...]
Awatar użytkownika

ta_moko
500
Posty: 535
Rejestracja: piątek, 7 gru 2012, 21:23
Lokalizacja: Południe kraju
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 107 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: ta_moko »

Nie rozumiem oporów przed dostosowaniem się do wymogów forum, w tym, przede wszystkim, wymogu poprawności językowej. Każdy z nas jest na tym forum gościem i jest u siebie zarazem. Goszcząc u kogoś, jak i sami goszcząc kogoś stawiamy wymagania zachowania i sami tym wymaganiom u innych podlegamy. Idąc w gości nie burzymy zasad gospodarzy, bo stajemy się niemile widziani. I tak jest też na tym forum. To jego wielka zaleta i siła. Świetnie, że ta cecha nas łączy, bo daje, prócz pasji domowych wyrobów wszelkich, większe poczucie wspólnotowości ludzi o podobnym stylu życia. Łączy nas też chęć niesienia pomocy innym, dzielenia się wiedzą i doświadczeniami itd. Nasze forum nabiera cech klubu i warto o to dbać, bo wyróżnia nas to na tle innych forów bardzo wyraźnie. I ten klub jest otwarty dla wszystkich, ale przy uszanowaniu minimum wymagań.
Alkoholu tak naprawdę boją się tylko ludzie, którzy mają coś złego do ukrycia... Ludziom pięknym od wewnątrz alkohol nie szkodzi... - Piotr Skrzynecki

nojeks
5
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 27 lip 2014, 12:24
Krótko o sobie: Nie jestem człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Dobry tuptuś :):)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Świeciechów
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Kontakt:
Re: Nowy zwyczaj?

Post autor: nojeks »

newcomer pisze:Dla mnie te wyjaśnienia nic nie znaczą, a to dlatego że nie żyjemy w ChRL. Mam wrażenie jak bym miał DjVu z z powracającą "komuną" i jej cenzurą. Żadne społeczeństwo nie powinno tego akceptować, cenzura przed wysłaniem to jakieś jaja Doprawdy powiadam wam przeżyłem szok przy wysyłaniu pierwszego posta, a wysyłając ostatniego 14 godzin temu, notabene który do tej pory nie otrzymał akceptacji, ani odrzucenia, uważam że w tej formie forum przestanie istnieć do końca lutego 2011 Po raz pierwszy spotkałem się w necie z taką dyskryminacją. Są podobne fora tzn. ustanawiające limity postów , których zadaniem jest ograniczający wstęp do różnych działów forum czy do downloadu, i co się z nimi dzieje ? Na większość forum które próbuje się dostać po kilku miesiącach okazuje się że przestały istnieć. Żeby ograniczać wolność wypowiadania się, to się w pale nie mieści, żeby ludziom narzucać własny styl pisania, toś to nie jest forum literackie czy ortograficzne, żeby ludzie musieli zatracać własną osobowość, dla widzi mi się administratorów. Czy ma to być forum dla snobów w białych kołnierzykach, a nie dla bimbrowników. Pozwólcie ludziom pisać jak chcą i co chcą , byle pisali na temat, a ewentualną cenzurę przeprowadzajcie po ukazaniu się postu, może treść takiego postu komuś pomoże, może taki post rozluźni atmosferę na forum, nie będzie taka "sterydalna"(właśnie chyba wymyśliłem nowe słówko na sztuczność :shock: ) Pozwólcie innym ocenić danego osobnika po jego wypowiedziach, to oni zdecydują czy chcą mu odpisać i czy go zaakceptują z jego formą i osobowością. Nikt z was(decydentów) nie pomyślał że ktoś oczekuje szybkiej pomocy, lub chce pomóc innym ? W między czasie pisania tego postu przyszła akceptacja na mój poprzedni post po 14 godzinach :shock: Ciekawe czy i jak długo będzie oczekiwał akceptacji ten post.
W 100% się zgadzam. Wiadomo, że zdanie powinno mieć sens, jakąś składnie, być wolne od literówek i z polskimi "ogonkami" oraz podstawową interpunkcję (przed: że, które, wyliczanie, itd.) Jednak jeśli gdzieś w zdaniu wtrąconym ten przecinek umknie to chyba "Świat się nie zawali". Co do "czystości" forum to tak czy inaczej nowe tematy powstają i będą powstawać mimo, że dany problem był już poruszany. Takie forum jest "Żywe". No ale większość z Was pewnie się ze mną nie zgodzi, newcomer ja jestem z Tobą :punk:
Cały czas się czegoś uczę i wiem, że nic nie wiem.......
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 967
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 212 razy
Kontakt:
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: manowar »

Żeś się dokopał - cytując post z 2010 roku... i jeszcze ta przepowiednia - luty 2011 koniec forum :D
Gdzie to mój kalendarz - połowa sierpnia 2014 i forum ma się dobrze.

Nie siedzicie "po drugiej stronie lustra" i nie wiecie jak ludzie piszą - naprawdę nie interpunkcja jest problemem. Posty bez wielkich liter i znaków przystankowych - i nie wiadomo o co chodzi, bez polskich fontów, z kardynalnymi błędami ortograficznymi - 3 linie tekstu 6 błędów to nie jest rzadki przypadek.

Druga sprawa - wszyscy nowi się skarżą, że nic nie mogą znaleźć. A no nie mogą bo nikomu nie chce się użyć wyszukiwarki i pytania powtarzają się setki razy. Te same pytania. Jak zaczniecie sami szanować forum i nie zaśmiecać zakładając nowe tematy wałkowane na okrągło wszystkim będzie łatwiej.

Trzecia sprawa - moderatorów jest 7, każdy z nich ma swoje życie poza forum. Działania na forum to rzecz dodatkowa i dająca wyłącznie satysfakcję.

Na uwagi, że trzeba by robić jakieś zbiorcze tematy z podstawową wiedzą, żeby nowi mieli gdzie szukać itp. Śmiało, zbierzcie informacje i napiszcie zbiorcze info - myślę, że cały team jest na to otwarty. Z Waldem zrobiliśmy podsumowanie jak robić wino i co... i nic. Cały czas to samo.

Pozdrawiam malkontentów :D
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe

michal278
1850
Posty: 1868
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Odp: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderato

Post autor: michal278 »

Kol. Manowar jeśli mi pomożesz to napiszę takie kompendium wiedzy. Mogę zająć się kolumnami, niech ktoś napisze o nastawach i pot still' ach, drożdżach. Zbieramy zatem chętnych!! Może z czasem się z tego wspólna publikacja zrobi. Mam nawet nazwę na to coś: Pierwsza wizyta Stasia na forum. Pzdr
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: lesgo58 »

Kompendium tak naprawdę niewiele da. gdyż z czasem się dezaktualizuje
Ja raczej widzę to jak pewnego rodzaju FAQ z odnośnikami do pożytecznych na dany temat postów bądź tematów.
FAQ można aktualizować w prosty sposób wyrzucając zdezaktualizowane tematy bądź posty a uzupełniając nowymi - aktualnymi.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

michal278
1850
Posty: 1868
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Odp: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderato

Post autor: michal278 »

Dokładnie o tym myślałem. I podwieszenie na każdym subforum.
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: aronia »

Dopóki nie zmieni się mentalność to żadne działania nic nie dadzą. Prosty przykład: znajomy "działa" coś ze wspólnikiem - przyjechali podglądnąć, zapytać itp. później rewizyta i mówię im co i jak można zmienić, żeby wychodziło im jeszcze lepsze, ale... Znajomy chce się rozwijać(czyta, pyta), ale wspólnik uważa, że już robi najlepsze i nic nie będzie zmieniał. Nawet zrobione badanie na chromatografie go nie przekonało - badanie kłamie, on robi super.
Awatar użytkownika

K-Zaq
50
Posty: 58
Rejestracja: środa, 9 lip 2014, 19:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Mamrot :D
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Pogranicze Świętokrzysko-Lubelskie :)
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 18 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: K-Zaq »

Odeszliście trochę od głównego wątku, ja wrócę do tych zarzutów, że ChRL, komuna etc. Byłem kilka lat właścicielem pewnego forum ze średnią liczbą ~~500 użytkowników i zazwyczaj problem był z tymi, którzy się rejestrowali, nie przeczytali podstawowych informacji, faq, czy regulaminu i spamowali bezsensownymi postami. Miałem 2 modów, z którymi w miarę ogarnialiśmy wszystko, nie wprowadzając dodatkowych restrykcji. Jednakże przy takiej ilości userów jak tutaj, ciężko to podejrzewam ogarnąć bez dodatkowej pomocy skryptu. W czym widzicie problem? Jest limit 30 postów, jeśli napiszecie je z sensem i szacunkiem do języka polskiego, to potem nikt Was nie będzie moderował. Problemu nie ma... Jeśli natomiast nie potraficie sklecić kilku słów w poprawne gramatycznie, ortograficznie i interpunkcyjnie zdania, a do tego bez zadania sobie trudu sprawdzenia, powtarzacie pytanie, które setki razy już tu zadawano, to z Wami jest coś nie tak, nie z "komuną". Nikt tu nie jest Miodkiem ani Doogie Howserem ale podejrzewam, że na drobne błędy moderacja przymyka oko, a usuwa to, co naprawdę przekracza jakiekolwiek granice...
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: lesgo58 »

K-Zaq pisze: W czym widzicie problem? Jest limit 30 postów, jeśli napiszecie je z sensem i szacunkiem do języka polskiego, to potem nikt Was nie będzie moderował.
Dodałbym jeszcze jedną ważną rzecz... i z szacunkiem dla tych co będą czytali... :respect:
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

Chlniencie
50
Posty: 74
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2015, 23:15
Krótko o sobie: Adres BitMessage: BM-2cXXZ6g6xhfqMaNwCV68oLeuSZQsRQaVun
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Chlniencie »

Jeśli jako ostatni napisałem jakiś post w danym wątku, a później piszę nowy, zanim ktoś inny napisze, to czy liczy się wtedy jako 2 posty czy 1? Czasem moderacja trwa kilka godzin, a drożdże tego nie zrozumieją :P
Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela
Suwerenność nam odbiera!
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Wald »

To nie o liczenie tutaj chodzi, ale w ten sposób dyskutujesz sam ze sobą. Jeśli chcesz coś dopisać dodać,, poprawić, zamiast pisać nowego, użyj opcji "edycja". Punkt ósmy regulaminu forum http://alkohole-domowe.com/strony-infor ... lamin.html , który zaakceptowałeś rejestrując się tutaj.

Jeśli potrzebujesz szybkiej odpowiedzi, zadaj pytanie na czacie. Tam nie ma akceptacji i rekcje uczestników forum są szybsze.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!

piroman
5
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 5 wrz 2016, 11:40
Podziękował: 6 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: piroman »

Wybaczcie że odgrzewam kotleta, ale na żadnym z forum na jakim byłem nie spotkałem sie aż z takim moderowaniem postów.
Ktoś wspominał o kilku godzinach od napisania do pojawienia się posta, hmmm może tak było kiedyś.... Fakt jestem nowy, ale pisząc posta jednego dnia i czekając na opublikowanie, po 24h pisze kolejnego posta o takiej samej lub podobnej treści gdyż poprzedni nie został opublikowany. I za jakiś czas mam wiadomość iż dubluje posty i po tym pojawia sie mój pietwszy post... No to jest już chamstwo proszę dziadostwa :-P może trzrba więcej modów powołać by czytali i akceptowali treści ? Wiem że to dla dobra ogółu. Jednak gdy świeżak trafi tu na forum zada pytanie w trakcie prowadzonej przez niego destylacji, to odpowiedź na nie xobaczy dopiero na następny lub za dwa dni... Ot tyle chciałem napisać nie obrażając modów bo wiem że każdy ma swoje życie/swoją destylacje i nie siedzi na forum 24h :-)
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: radius »

piroman pisze: wiem że każdy ma swoje życie/swoją destylacje i nie siedzi na forum 24h
No i sam odpowiedziałeś sobie na pytanie ;)
piroman pisze:gdy świeżak trafi tu na forum zada pytanie w trakcie prowadzonej przez niego destylacji, to odpowiedź na nie xobaczy dopiero na następny lub za dwa dni...
Jest jeszcze coś takiego jak czat, gdzie możesz zadawać pytania bez akceptacji i natychmiastowo.
piroman pisze:No to jest już chamstwo proszę dziadostwa
Troszkę pokory i kultury proszę kolegi ;)
SPIRITUS FLAT UBI VULT

boxer1981228
1000
Posty: 1029
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 256 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: boxer1981228 »

Zawsze można zmienić forum ;) Jest jeszcze kilka o tej samej tematyce:

http://www.bimber.info/forum/index.php - brak akceptacji
http://aabratek.com.pl - również z akceptacją
http://siedestyluje.pl/index.php - tutaj to juz piszesz co ci ślina na język przyniesie

Jest pewnie jeszcze kilka innych ;)

Box
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: radius »

Np. to - http://moje-alkohole.pl/ ;)
SPIRITUS FLAT UBI VULT

piroman
5
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 5 wrz 2016, 11:40
Podziękował: 6 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: piroman »

radius pisze:
piroman pisze:No to jest już chamstwo proszę dziadostwa
Troszkę pokory i kultury proszę kolegi ;)
No przecież dałem na końcu zdania buźke z językiem więc to pisane było półżartem :P jeśli obraziłem kogoś to przepraszam :)

Wiem że są inne fora ale na tym znalazłem wszystko co mnie interesuje, to co mnie nie interesowało też znalazłem i mnie zainteresowało, więc nie zamierzam szukać innych for tylko zostać na tym :lol:
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: radius »

Jak widzisz, ja również dałem buźkę z przymrużeniem oka :)
A poza tym, wybrałeś dobre forum, więc czerp z krynicy wiedzy pełnymi garściami :lol:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Techniczne”