Ceny melasy

Gdzie zakupić najlepszy sprzęt do produkcji domowej? Linki do stron, które warto odwiedzić w poszukiwaniu sprzętu.
Regulamin forum
1. Każdy producent/sklep powinien znajdować się w osobnym temacie.
2. Jeżeli chcesz pokazać swój sklep/firmę/produkt zrób to opisując czym się zajmujesz/produkujesz. Temat może mieć jeden aktywny odnośnik do twojej strony www.
3. Poszukiwaczy sprzętów i towarów odsyłamy do działu Targowisko

Autor tematu
patrzal
250
Posty: 280
Rejestracja: środa, 25 gru 2019, 21:38
Krótko o sobie: Γνῶθι σεαυτόν
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy

Post autor: patrzal »

Temat bardziej filozoficzno-gdybologiczny, więc postanowiłem zamieścić go tutaj, gdyby jednak jakiś mod miał inne zdanie, nie będę się gniewał za przeniesienie do stosownego działu.

Znajoma osoba wybiera się w przyszłym miesiącu do Meksyku i pomyślałem, czy nie poprosić jej o nabycie dla mnie trochę melasy trzcinowej - tam cieplej, powinna być tańsza, prawda? No to się okazuje, że chyba niekoniecznie.
Sprawdziłem sobie pobieżnie ceny melasy na meksykańskim rynku tu: https://listado.mercadolibre.com.mx/ven ... -ca%C3%B1a. Peso meksykańskie kosztuje ok. 21gr, czyli wychodzi, że konfekcjonowana melasa trzcinowa wynosi ok. 30-40zł/litr. Na alledrogo za tyle można dostać melasę "bio" (że niby niepryskana, czy inna zaraza) w ilości właśnie litra.

I tu nasuwa mi się pytanie - czy melasy na polskim rynku są "chrzczone" czymś tańszym; czy te meksykańskie są zwyczajnie lepsze, bardziej aromatyczne, a do nas wysyła się gatunki gorsze; czy może zachodzi jakiś nieznany mi mechanizm rynkowy, że można melasę wieźć na drugi koniec świata i sprzedać taniej niż za miedzą?
Rozważania podjęte nad kieliszkiem cata regia, także mogą być mało przytomne, jałowe i bez wartości :D
Zapraszam do wyżywania się :bicz:
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2368
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Ceny melasy

Post autor: Kamal »

Jak ta osoba zna w miarę hiszpański, to bez problemu kupi gdzieś na bazarze za kilka peso. Kwestia tylko przewozu tego. Do samolotu dużo tego nie zabierze, więc jak chcesz konkretną ilość to przewóz trzeba zlecić firmie kurierskiej, a to już koszty...
Niech Ci wyślę, albo zrobi starter na dzikusach - to chętnie przygarnę. :)
Sam mam w planach z Dominikany ściągnąć melasę, jestem ciekaw jak to pójdzie.... :)
K.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...”