Cechy dobrego alkomatu

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

Autor tematu
sokółSR
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: niedziela, 16 gru 2018, 20:41

Post autor: sokółSR »

Jakie cechy powinien mieć dobry alkomat?? Macie jakieś sprawdzone modele które możecie polecić??
promocja

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Cechy dobrego alkomatu

Post autor: chprzemo »

Alkomat powinien mieć czujnik elektrochemiczny i możliwość kalibracji w serwisie.

Niestety ceny z dobrymi czujnikami elektrochemicznymi tez są odpowiednie.

Wejdź na ‚ilewekrwi.pl’ zadzwoń do nich i porozmawiaj, podpowiedzą co kupić jak określisz budżet i podpowiedzą jak używać żeby nie uszkodzić sprzętu.
Ja mam już drugi alkomat i drugi z tej firmy, mój kupowany ponad rok temu wiec możliwe, ze coś się zmieniło w topowych modelach. Musisz zastanowić się czy chcesz coś co pokaże poziom w wydychanym i na tym kończy się rola tego urządzenia czy chcesz pamięć pomiarów, zegarki i inne wodotryski.

I jeszcze moja rada- to baaardzo zaawansowane urządzenia, nie są to zabawki i trzeba uważać jak się używa, zero dmuchania w trakcie picia ‚na sprawdzenie’, jeśli czujesz po sobie, ze masz w wydychanym tez nie dmuchaj bo szkoda nadwyrężać sprzętu. Przechowywanie w warunkach pokojowych, unikać mrozu, zbyt wysokiej temperatury (czasami się nie da ale trzeba unikać), dobre baterie są ważne, lepiej nie używać akumulatorów, dmuchanie tylko w odstępach jak sugeruje instrukcja- mój pierwszy sprzet kolega mi zamordował bo dmuchał co 5 minut, kalibracje na czas itp. I ja stosuje metodę- jak sprzet pokaże cokolwiek np. 0.10 to i tak nie siadam za fajere, siadam tylko jak jest 0.00.

Oczywiście nie mam nic wspólnego z tym sklepem, polecam bo przetestowałem u nich zakupy, serwis i ogólne doradztwo- wszystko na 5+.


Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony niedziela, 16 gru 2018, 22:20 przez chprzemo, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)
Awatar użytkownika

9kaczor6
150
Posty: 157
Rejestracja: środa, 14 paź 2015, 15:14
Ulubiony Alkohol: Bimber
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 60 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Cechy dobrego alkomatu

Post autor: 9kaczor6 »

Najtańsza opcją będzie kupno Alcoblow. Co prawda nie pokazuje on wyniki w mg/l , a jedynie czy w wydychanym powietrzu jest alkohol - ale do jeżdżenia w zupełności wystarczy.
W te wynalazki za 300/500 zł czy nawet więcej moim zdaniem nie ma co się bawić. Porządne urządzenie kosztuje kilka tysięcy , pomiar powietrza spektrofotometryczny w podczerwieni , bodajże takie urządzenia jak Alcosensor IV , Drager różne modele , Alkometr w ten sposób działają .

Ja bym wybrał zwykłego alkoblowa.
Ostatnio zmieniony niedziela, 16 gru 2018, 22:39 przez 9kaczor6, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Cechy dobrego alkomatu

Post autor: masterpaw2 »

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6511819769
Dobre i sprawdzone alkomaty na czujniku elektrochemicznym.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Cechy dobrego alkomatu

Post autor: Drupi »

Ja mam alkomat AF - 35 Premium. Bardzo dokładny, bo ma policyjny sensor. Długą gwarancję, ale i tak żadnego alkomatu to nie zwalnia z corocznej kalibracji.
Szwagier nie kalibruje taki, tylko raz w roku po niewielkiej ilości alkoholu bada się na policji, i bada swoim i porównuje wyniki, kilka lat prawie się nie różnią. Zaoszczędzi 80 zł. To może nie być dobre ale tak robi.
Ps.
Tylko koniecznie co roku muszą być NOWE baterie, bo pomiar może być błędny.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 gru 2018, 10:12 przez Drupi, łącznie zmieniany 2 razy.
I like noble drinks.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”