Znaleziono 14 wyników

autor: Bullet
poniedziałek, 10 wrz 2012, 15:04
Forum: Miody Pitne
Temat: 2 Tygodnie i staneła fermentacja 4-niaka wiśniowego
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 5530

Re: 2 Tygodnie i staneła fermentacja 4-niaka wiśniowego

Tak też chcę zrobić ale czy przed wyniesieniem mam zlać z nad osadu czy nie???
autor: Bullet
poniedziałek, 10 wrz 2012, 11:57
Forum: Miody Pitne
Temat: 2 Tygodnie i staneła fermentacja 4-niaka wiśniowego
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 5530

Re: 2 Tygodnie i staneła fermentacja 4-niaka wiśniowego

Dosłodziłem 4 dni temu. Pytałem się czy zlać z nad osadu i wynieść do piwnicy czy wynieść z tym osadem ale mam obawy czy się przez ten osad i martwe drożdże nastaw się nie spierniczy bo robiąc wina z nad 1 osadu zlewa się od razu po zatrzymaniu burzliwej fermentacji. Wiec pytam się zlać i wynieść? P...
autor: Bullet
niedziela, 9 wrz 2012, 19:46
Forum: Miody Pitne
Temat: 2 Tygodnie i staneła fermentacja 4-niaka wiśniowego
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 5530

Re: 2 Tygodnie i staneła fermentacja 4-niaka wiśniowego

-1BLG dosłodziłem ale miód nie ruszył-dodać drożdży czy zlać znad osadu i zanieść do piwnicy?
autor: Bullet
poniedziałek, 3 wrz 2012, 18:14
Forum: Miody Pitne
Temat: 2 Tygodnie i staneła fermentacja 4-niaka wiśniowego
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 5530

Re: 2 Tygodnie i staneła fermentacja 4-niaka wiśniowego

Chodzi mi po prostu o to by miał zbliżony smak do takiego czwórniaka ze sklepu. Ten ze sklepu jest słodko kwaśny, jeśli jego smak jest podobny to nic nie będę dosładzał. Robiłeś już taki czwórniak? Jeśli tak to czy jest smakowo podobny do tego sklepowego? Jeśli tak to go zostawiam w spokoju. Jeśli c...
autor: Bullet
poniedziałek, 3 wrz 2012, 14:34
Forum: Miody Pitne
Temat: 2 Tygodnie i staneła fermentacja 4-niaka wiśniowego
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 5530

Re: 2 Tygodnie i staneła fermentacja 4-niaka wiśniowego

Zostawiam czwórniaka jak jest, okryłem go wczoraj ciepłym ręcznikiem i dzisiaj robi 1 bąbel na 2-3 minuty. Wczoraj,r ównież pobrałem próbkę do spróbowania-stwierdzam, że gdzieś w oddali czuć posmak wiśni przebijający się przez bardzo mocny smak alkoholu. Co tydzień będę sprawdzał ją. Często bąbli je...
autor: Bullet
poniedziałek, 3 wrz 2012, 00:28
Forum: Miody Pitne
Temat: 2 Tygodnie i staneła fermentacja 4-niaka wiśniowego
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 5530

Re: 2 Tygodnie i staneła fermentacja 4-niaka wiśniowego

Wiem,że dał by odpowiedź ale mi się pobił,w mojej miejscowości nie kupię a z allegro jeszcze nie przyszedł. Gdybym dodał miodu (mam jeszcze litr w piwnicy) to powinno ruszyć tylko kwestia jest tego czy zlewać z nad osadu i dodać świeżych drożdży,zlać i nie dodać drożdży tylko sam miód oraz czy nie z...
autor: Bullet
sobota, 1 wrz 2012, 21:22
Forum: Miody Pitne
Temat: 2 Tygodnie i staneła fermentacja 4-niaka wiśniowego
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 5530

2 Tygodnie i staneła fermentacja 4-niaka wiśniowego

Nastawiałem czwórniaka i na drożdżach bayamusach z dodatkiem soku z wiśni domowej roboty zastąpiłem 1l wody 1l soku (miód sycony). Miód robił jak zwariowany po 10 min bite 2 tygodnie pracował jak szalony. Dzisiaj zupełnie stanął. Na dnie znajduje się centymetrowa warstwa osadu i w połowie butli też ...
autor: Bullet
środa, 1 sie 2012, 21:39
Forum: Wina Różne
Temat: Prawdziwe SAKE
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 36476

Prawdziwe SAKE

Sake Na początek uwaga: produkcja sake to proces złożony, związany z hodowlą grzybów, co wymaga absolutnej czystości, higieny i dokładności. Nawet niewielkie zaniedbanie lub pomyłka może prowadzić do rozwoju grzybów innych niż pożądane, szkodliwych, a nawet trujących lub bakterii groźnych dla zdrowi...
autor: Bullet
środa, 1 sie 2012, 03:35
Forum: Sprawy Techniczne
Temat: alkohole-domowe.com na Facebooku
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5043

Re: alkohole-domowe.com na Facebooku

Ponieważ Polska to nie jest już chory kraj......
Polska to ostatnie stadium raka zwana Tuskolandią :mrgreen:
autor: Bullet
wtorek, 31 lip 2012, 23:57
Forum: Po Godzinach
Temat: Nasze 4 koła,czyli...
Odpowiedzi: 59
Odsłony: 23574

Re: Nasze 4 koła,czyli...

Hej, Co masz pod maską? Nic nie piszesz o silniku i osiągach, czyżby chodziło tylko o wygląd? Pod maską silnik 1,6GADE seria 102KM. Obecnie wymienione wtryski i pompa o większej wydajności,zmieniony kolektor dolotowy oraz wylotowy zwiększona średnica wydechu (układ ulter pro sport) ,akumulator prze...
autor: Bullet
poniedziałek, 30 lip 2012, 14:13
Forum: Po Godzinach
Temat: Nasze 4 koła,czyli...
Odpowiedzi: 59
Odsłony: 23574

Nasze 4 koła,czyli...

Witam jestem nowym użytkownikiem. Czytając dział "Po Godzinach" zauważyłem, że nie ma w nim kategorii o naszych 4 kółkach którymi się poruszamy, gdy nie degustujemy oraz czym się poruszamy, gdy zbieramy materiały do naszych cudownych trunków. :D :D :D Jako, że zacząłem ten temat to zaprez...
autor: Bullet
sobota, 21 lip 2012, 02:08
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Bullet
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 1825

Re: Bullet

Pal licho z tym,że w niej nic nie zrobię tylko nie potrzebny wydatek jest bo jak wspomniałem butla nie była moja tylko znajomej ;/ Muszę ją odkupić w mojej okolicy kosztuję ok 130zł Gdyby była moja to jeszcze bym jakoś strawił. Ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem,co się stało to się nie odstan...
autor: Bullet
czwartek, 19 lip 2012, 09:06
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Bullet
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 1825

Re: Bullet

Pożyczyłem od znajomej butlę 50L bo stała dwa lata u niej w komórce i się marnowała, chciałem zrobić miód pitny (dziadzia pszczelarz) :D Wracam wczoraj z garażu a moja druga połówka stwierdziła,że musi mi się do czegoś przyznać "chciałam umyć butlę i mi się pobiła"-myślałem,że wyjdę z sieb...
autor: Bullet
wtorek, 17 lip 2012, 21:13
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Bullet
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 1825

Bullet

Witam mam na imię Oskar i mieszkam w Bojanowie między Lesznem a Rawiczem. Właśnie jestem na etapie produkcji swojego pierwszego winka z ryżu i rodzynek z dodatkiem około 1,5 litra jagód. Wszystko w 5l gąsiorze,widząc jak ładnie pracuję mam apetyt na zwiększenie produkcji ;) Chyba odkryłem w sobie no...

Wyszukiwanie zaawansowane