Bufor do kolumny półkowej

Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy

Post autor: lesgo58 »

kiwitom23 pisze:...No jestem w szoku,... ... a tutaj Guru naszego hobby oznajmia, że nawet przy OLM-ie i buforze charakter surowca zostanie zachowany. Teraz już całkiem jestem w kropce ...
Po pierwsze... Nie jestem żadnym guru... Po prostu jestem bardzo obecny i aktywny na forum. Stad może powstać wrażenie że jestem swego rodzaju guru. No chyba, że taką aktywność nazwiemy "guru" - to tak - jestem guru.
Po drugie. Nie załamuj się. Wszystko jest do zrobienia. Tobie tylko brak doświadczenia. Stąd te ciągłe obawy. I szukanie winnych swoich decyzji. Forum to taka bestia, że tutaj ścierają się opinie i wypowiedzi różnych osób. Opinie czasami tak różne że dla nowicjusza wydają się aż absurdalne. Jednak nie zawsze tak jest.
Napisałem w poście, że bufor jest jak najbardziej możliwy do podpięcia w kolumnie półkowej, tylko trzeba mieć świadomość co się chce uzyskać.
Jeśli chcesz destylat ortodoksyjny to bufor jest beee.
Jeśli chcesz ominąć (z jakiś tam powodów) etap starzenia i długotrwałego przygotowywania destylatu to gadżety typu OLM i Bufor są jak najbardziej na miejscu. Chociaż podobne efekty które uzyskamy przy pomocy tych gadżetów można uzyskać także i bez ich użycia. Możliwości jest multum. Wystarczy cierpliwość i doświadczenia.
Wracając do twojej rozpaczy...
kiwitom23 pisze: Teraz już całkiem jestem w kropce :odlot: jak potraktować moje odpędy smakowe, szkoda mi ich zmarnować, bo roboty i sprzątania :oops: po nich miałem co nie miara.
Nie wiem co chcesz uzyskać? Jeśli destylat ortodoksyjny to wywalasz bufor i OLM i zaprzęgasz do roboty alkoholomierz i regulator mocy.
kiwitom pisze:Bufor bardzo ułatwia proces, ale z drugiej strony prawie eliminuje pogony, gdzie ponoć jest najwięcej smaków i aromatów.
W tym zdaniu potwierdzasz - nie można zjeść ciastko i mieć ciastko...
Ostatnio zmieniony piątek, 15 paź 2021, 09:01 przez lesgo58, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
promocja

kooalla
100
Posty: 111
Rejestracja: poniedziałek, 16 sie 2010, 20:55
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Bufor do kolumny półkowej

Post autor: kooalla »

A więc tak ponieważ zostało mi 75 cm rury 54mm miedź to zrobię dodatkowy katalizator i zasypię sprężynkami ko.
W zależności od oczekiwań będę zakładał bufor plus kolumna i olm lub bufor plus kolumna plus 75 cm katalizator i olm..
Kolega przyniósł mi OLM, ale nie jestem pewien czy on zadziała.
Zobaczcie na foto.
Co sądzicie?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

wolan
750
Posty: 790
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 17:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Lublin/Ostrowiec Św.
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Kontakt:
Re: Bufor do kolumny półkowej

Post autor: wolan »

Pewnie zadziała, tylko podparcie do sprężynek wygnij na, kształt stożka. Wtedy płynąca flegma trafi na ta mała półeczkę.
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Bufor do kolumny półkowej

Post autor: kiwitom23 »

lesgo58 pisze:Po pierwsze... Nie jestem żadnym guru...
Oj jesteś, jesteś, tyle wiedzy zdobyłem dzięki Twoim postom, że do nikogo innego na forum nie daje się tego przyrównać. W tym miejscu naprawdę chciałbym Ci za to serdecznie podziękować, bo odwalasz znakomitą robotę :respect:

A tak na marginesie, to rozpracowałeś proces rektyfikacji na czynniki pierwsze i trudno po lekturze Twoich postów mieć jeszcze wątpliwości. Jest to pełne kompedium wiedzy. A czy byłbyś tak dobry i nie zrobił podobnego opracowania na kolumnę półkową? Wielu osobom by się to z pewnością przydało, bo co rusz widzę jakieś wątpliwości w postach.
Ostatnio zmieniony piątek, 15 paź 2021, 14:33 przez kiwitom23, łącznie zmieniany 2 razy.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bufory stabilizująco-wzmacniające”