budowa aabratka, wypełenienie, co i jak, kilka pytań

Budowa kolumn rektyfikujących.
Awatar użytkownika

Autor tematu
maniek2939
150
Posty: 174
Rejestracja: niedziela, 30 gru 2018, 10:57
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy

Post autor: maniek2939 »

Witam.
Chciałbym się przesiąść z prostego potstilla na kolumnę z głowicą aabratek, mam plan na złożenie aparatury tylko potrzebuję kilku uwag i rad. Kolumna KO 60,3 120cm mogłaby być 150, ale obecnie mam kega 30l i planuję zmienić na 50l i wtedy nie zmieści mi się kolumna pod sufitem, dlatego już teraz celuję w 120cm kolumnę żeby później nie kuć posadzki :D. Głowica aabratek chyba ze sklepu psocimy.pl u nich od razu mam plan zamówić 120cm rure 60,3x ze złączami sms i fitingiem do kega żeby od razu to zespawali do kupy.
Teraz pytania:
1) Jakie wypełnienie zastosować, gdzieś wyczytałem że dobrym rozwiązaniem byłoby Cu i KO, tak więc zmywak KO jako podparcie, 20cm sprężynek Cu, zmywak KO żeby oddzielić wypełnienie i później aż do złącza sms sprężynki KO
2) Chcę uzyskać dobry spirytus do nalewek, ale także smakówki w lato, czy do smakówek trzeba jakoś modernizować wypełnienie, długość kolumny czy można spirytus i smakówki robić na tej samej kolumny
3) Ewentualnie myślałem żeby do smakówek zrobić osobną rurke 60,3 ze złączami sms i wypełnić ją tylko sprężynkami Cu, na to głowica aabratek i używać tego wyłącznie do smakówek, miedź wiąże siarkę z czego wyczytałem.
4) Zasilanie do chłodzenia pompka zanurzeniowa z castoramy za 100zł chyba 6500\h nie jest to za dużo, nigdy się na tym nie zastanawiałem ale w potstillu to działało, woda w obiegu zamkniętym w baniaku 1000L stoi na ogrodzie.
Grzanie na taborecie gazowym 3 palniki regulacja każdego z osobna, według producenta moc 9KW
Obrazek

Dzięki za pomoc, w złożeniu kombajnu :poklon;
Ostatnio zmieniony niedziela, 30 gru 2018, 13:52 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
promocja

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: budowa aabratka, wypełenienie, co i jak, kilka pytań

Post autor: PETER29 »

Ad1) Dobrze wyczytałeś możesz kupić sprężynki HENITOM lub PLIPEK.
Ad2) Podziel kolumnę na katalizator 20 cm ( miedź ) i 120 cm sprężynki KO.
Ad3) Do smakówek przykręcasz głowicę na katalizator miedziany i jazda.
Ad4) I tutaj powinno dać radę.
Zamiast 30 kega i taboretu weż 50l z grzałkami. Oszczędność $$ i BEZPIECZEŃSTWO.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF
Awatar użytkownika

Autor tematu
maniek2939
150
Posty: 174
Rejestracja: niedziela, 30 gru 2018, 10:57
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: budowa aabratka, wypełenienie, co i jak, kilka pytań

Post autor: maniek2939 »

PETER29 pisze:Zamiast 30 kega i taboretu weż 50l z grzałkami. Oszczędność $$ i BEZPIECZEŃSTWO.
mam już taboret i kega, na razie muszę zostać na tym co mam. Napisałem że mam plan zmienić kega na 50l ale powoli do przodu nie wszystko na raz bo mnie kobita udusi :)
Co do zakupu grzałki do 50l kega i mojej kolumny to grzałka 2x2000w wystarczy ? jedna z tego przez regulator podłączona a druga bezpośrednio do sieci, po zalaniu kolumny jedna odłączyć a drugą sterować przez regulator tak gdzieś wyczytałem.
PETER29 pisze:Ad2) Podziel kolumnę na katalizator 20 cm ( miedź ) i 120 cm sprężynki KO.
ewentualnie mogę podzielić kolumnę na 20cm Cu + 100cm KO jak już wcześniej napisałem nie zmieszczę się pod sufitem barierą dla mnie jest wysokość, obecnie mógłbym zrobić 20cu+120ko+20głowica, ale przy zmianie na 50l kega zabraknie mi miejsca.

wkg_1
800
Posty: 849
Rejestracja: niedziela, 23 wrz 2018, 13:26
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: budowa aabratka, wypełenienie, co i jak, kilka pytań

Post autor: wkg_1 »

maniek2939 pisze:Co do zakupu grzałki do 50l kega i mojej kolumny to grzałka 2x2000w wystarczy ? jedna z tego przez regulator podłączona a druga bezpośrednio do sieci, po zalaniu kolumny jedna odłączyć a drugą sterować przez regulator tak gdzieś wyczytałem.
A dlaczego nie 1,5+2+2,5 ? Różnica w cenie prawie żadna a do rozgrzewania nigdy mocy za wiele.
Ostatnio zmieniony niedziela, 6 sty 2019, 15:47 przez wkg_1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

zzibii
250
Posty: 295
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 12:48
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Re: budowa aabratka, wypełenienie, co i jak, kilka pytań

Post autor: zzibii »

Jeśli planujesz w przyszłości kega 50l, to można kega ustawić w pozycji leżącej. Zyskasz trochę cm na moduł OLM czy bufor.

johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy
Re: budowa aabratka, wypełenienie, co i jak, kilka pytań

Post autor: johnex »

Keg 50l ma podobną wysokość co 30 postawiona na taborecie gazowym.
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!

wkg_1
800
Posty: 849
Rejestracja: niedziela, 23 wrz 2018, 13:26
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: budowa aabratka, wypełenienie, co i jak, kilka pytań

Post autor: wkg_1 »

Wiem, oczywiście koszta ale możesz też pomyśleć nad głowicą Thor czy UFO. Tak OLM jak i bufor jednak bardzo dużo dają.
Przy drugim pędzeniu wyjmiesz moduł miedzi - zauważ.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolumny destylacyjne”