Brak wody w rurce fermentacyjnej

Fermentacja, otrzymywanie moszczu, filtracja, butelkowanie, przechowywanie, choroby i wady wina, pasteryzacja, szczepienie drożdżami, itp...

Autor tematu
Solipp
2
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 28 wrz 2021, 17:33

Post autor: Solipp »

Cześć,
Nastawiłem wczoraj wino z jabłek (12l) w baniaku 15l. Dzisiaj piana wykipiała i kilka godzin nie było wody w rurce, jakieś 2-3 h max.
Wino bardzo intensywnie pracuje. Bąbluje co 1-2 sekundy.
Czy mogło coś się stać z powodu chwilowego braku wody w rurce fermentacyjnej? Nie była całkowicie pusta, było tam trochę piany :D
Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc.
promocja
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2875
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 549 razy
Re: Brak wody w rurce fermentacyjnej

Post autor: Góral bagienny »

Nic się nie stanie gaz chroni nastaw :ok:
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D

makar
20
Posty: 26
Rejestracja: niedziela, 17 sty 2016, 17:39
Podziękował: 9 razy
Re: Brak wody w rurce fermentacyjnej

Post autor: makar »

Dokładnie jak pisał Góral bagienny, w początkowej burzliwej fermentacji wydziela się bardzo dużo gazów i one same w sobie tworzą taką poduszkę ochronną.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Brak wody w rurce fermentacyjnej

Post autor: jakis1234 »

Dopiero jak przestanie pracować i już nie będzie zabezpieczenia dwutlenkiem węgla, to trzeba pilnować, żeby dostępu tlenu nie było.
Jak mi raz wyparowała woda z rurki z winem z akacji, to miałem 25 litrów octu z akacji, ale dobry był :)
Pozdrawiam z opolskiego.

użytkownik usunięty
Re: Brak wody w rurce fermentacyjnej

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus
Nawet jak odfermentuje i przestanie pracować, wydaje mi się, że nic się nie stanie, o ile go stamtąd nie usuniesz - nie będziesz do niego zaglądał, mieszał etc. Dwutlenek węgla jako cięższy od powietrza, zawsze pokryje młode wino od góry. Wynika to z jego właściwości.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Brak wody w rurce fermentacyjnej

Post autor: jakis1234 »

Tak defacto, tyle że wino zlewa się znad osadu i w ten sposób usuwa dwutlenek węgla.
Dlatego po zlaniu trzeba balon wypełnić maksymalnie, żeby powietrza było jak najmniej.
Pozdrawiam z opolskiego.

użytkownik usunięty
Re: Brak wody w rurce fermentacyjnej

Post autor: użytkownik usunięty »

Oczywiście, pelna zgoda :ok:
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Brak wody w rurce fermentacyjnej

Post autor: kiwitom23 »

Zanim wino przestanie pracować, to kolega zapewne wymyje rurkę i napełni ją wodą, przynajmniej ja tak robiłem w podobnych przypadkach. Prawdopodobieństwo ponownego pienienia jest prawie równe zeru, więc nie ma problemu.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

Autor tematu
Solipp
2
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 28 wrz 2021, 17:33
Re: Brak wody w rurce fermentacyjnej

Post autor: Solipp »

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Rurka wyczyszczona i winko pracuje dalej :)
Po tym jak piana opadła na ściankach gąsiorka został dość gruby osad . Zostawić czy przelać do innego balona ?
Wygląda to w ten sposób.
http://foto.mkwe.pl/image/received-416243616597808.v20n
Ostatnio zmieniony czwartek, 30 wrz 2021, 07:18 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Brak wody w rurce fermentacyjnej

Post autor: jakis1234 »

Zostaw, im mniej ingerencji, tym lepiej. Zlejesz jak się skończy fermentacja burzliwa.
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Brak wody w rurce fermentacyjnej

Post autor: kiwitom23 »

Solipp pisze:Wygląda to w ten sposób.
Po zakończeniu fermentacji, tak jak napisał Ci kolega @jakis1234 zlej z nad osadu i jeżeli masz, to wlej to wino do mniejszego gąsiorka, bo masz trochę za dużo wolnej przestrzeni na górze, gąsior powinien być zalany prawie pod korek. Możesz też, a nawet powinieneś zdegustować wino i możesz ewentualnie do smaku dosłodzić syropem cukrowym (cukier rozpuszczony w wodzie) i tym dopełnić balon. Zlewaj wężykiem najlepiej po ściankach, żeby nie napowietrzać wina.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

użytkownik usunięty
Re: Brak wody w rurce fermentacyjnej

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus
kiwitom23 pisze:..Możesz też, a nawet powinieneś zdegustować wino i możesz ewentualnie do smaku dosłodzić syropem cukrowym (cukier rozpuszczony w wodzie) i tym dopełnić balon.
Po co go jeszcze dodatkowo rozrabiać wodą?Czy nie lepiej dosłodzić syropem ale do rozpuszczenia cukru, nie używać wody tylko nieco winka i w nim rozpuścić ten cukier?
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Brak wody w rurce fermentacyjnej

Post autor: jakis1234 »

I jeżeli dosłodzić, to mając pewność, że drożdże padły. Inaczej nie dosłodzisz, tylko wzmocnisz.
Poczytaj sobie tematy o metodach zatrzymywania fermentacji (maksymalna ilość alkoholu, temperatura, piro, czas, zamrażanie - trochę ich jest).
Pozdrawiam z opolskiego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Wina”