Brak fermentacji brzeczki piwnej

Znajdziecie wszystko o metodach warzenia piwa, jak uzyskać najlepszą warkę oraz odpowiedni smak domowego piwka.

Zając
30
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 19 sie 2012, 17:02

Post autor: Zając »

Ruszyły, zaczęło pracować jednak bardzo bardzo leniwie widać to jedynie po mikro-bąbelkach w środku jedne opadają inne idą do góry, natomiast w rurce nie bulgotanie jak to wcześniej bywało. Jest dużo piany w najwyższym jego punkcie sięga około 8 - 9 cm. Blg jak było 10 - 11 tak jest, zapewne jutro to się zmieni jednak przy tak małej pracy to pewnie niewiele. Osad na dole pojemnika (drożdże).
Zamierzam czekać i kontrolować jak będą robić i blg będzie spadało to nie będę im przeszkadzał, nie wiem tylko co zrobić jak w połowie praca zaprzestanie (możliwe część drożdży padło) czy wtedy dodać drożdży i czy cała paczkę czy np.pół? Czy może coś doradzicie innego?

To już tak pytam na przyszłość jak by przestały pracować.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Brak fermentacji brzeczki piwnej

Post autor: Zygmunt »

Fermentory nie są szczelne- po kilku otwarciach pokrywy tym bardziej. Zostaw, niech pracują- jak zaczęły, to skończą. Piana na kilka centymetrów nie zwiastuje śmierci drożdży, więc więcej optymizmu:)
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Zając
30
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 19 sie 2012, 17:02
Re: Brak fermentacji brzeczki piwnej

Post autor: Zając »

Ok. Dzięki już się trochę uspokoiłem i uzbroiłem w cierpliwość, poinformuję szanowne grono o efektach i przebiegu fermentacji.:)

Zając
30
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 19 sie 2012, 17:02
Re: Brak fermentacji brzeczki piwnej

Post autor: Zając »

Przez dobę spadło 2 blg. Słaba praca?
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Brak fermentacji brzeczki piwnej

Post autor: gr000by »

Słaba, ale nie na tyle, żeby się martwić - pracują to dobrze, zostaw je teraz w spokoju na kilka dni i zmierz znów BLG, by wiedzieć czy spada dalej.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.

Zając
30
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 19 sie 2012, 17:02
Re: Brak fermentacji brzeczki piwnej

Post autor: Zając »

Zmierzone dzisiaj blg wynosi 8. Wydawało się że już przestały robić bo nie było widać żadnych ruchów w środku. Otworzyłem wieko na pianie było zgromadzonych dużo drożdży lekko wymieszałem samą górę i po około3-4 godzinach ruszyło tak że aż co powiedzmy pół minuty w rurce fermentacyjnej zabulgocze. Najwidoczniej tak na dobre to ruszyły po trzech dniach. Zobaczymy co dalej.
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 967
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 212 razy
Kontakt:
Re: Brak fermentacji brzeczki piwnej

Post autor: manowar »

Zając - siądź na miejscu gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę i daj drożdżom w spokoju robić swoją robotę. A jak się ręce świerzbią to się weź za sprzątanie...
Już czuję, że za tydzień będzie pytanie czy to nie infekcja...
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe

Zając
30
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 19 sie 2012, 17:02
Re: Brak fermentacji brzeczki piwnej

Post autor: Zając »

Nie takiego pytania zapewne nie będzie spokojnie. Pytam bo jestem początkujący w tym temacie jeżeli chodzi o piwo. A moje spostrzeżenia zapewne przydadzą się kolejnym użytkownikom, którym przytrafi się podobna sytuacja. Dzisiaj blg wynosi 4 i już wiem, że moje wcześniejsze posty wynikały jedynie z nerwów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warzenie Piwa”