Znaleziono 83 wyniki

autor: borova19
środa, 1 cze 2022, 21:24
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Przechowywanie wina dosłodzonego ksylitolem.
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 1646

Przechowywanie wina dosłodzonego ksylitolem.

Witam, mam trochę niezbyt wybitnego wina, jakieś 10 litrów. Szału nie ma, ale jakoś szkoda wylać, czy przerabiać na coś. I tu pojawia się pytanie, jeżeli dosłodzę to wino ksylitolem, zabutelkuje i odstawie to nic się z tym nie stanie? Zawsze byłby jakiś sikacz na cieplejsze dni do wypicia z lodem. P...
autor: borova19
sobota, 28 maja 2022, 14:15
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: Shotgun
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 8644

Re: Shotgun

Generalnie idee rozumiem i się z nią zgadzam. To na 100% poprawi wydajność. Pewnie bardziej przy położeniu skośnym niż pionowym, ale poprawi. Pytanie o ile i czy jest o co walczyć. Zwłaszcza dla takiego zastosowania raz na ruski rok. Tak czy inaczej wszystko polutowane na sztywno, zmian raczej nie b...
autor: borova19
sobota, 28 maja 2022, 01:28
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: Shotgun
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 8644

Re: Shotgun

Jeszcze jedno pytanko na koniec! Testy na rurze w pionie, czy pod jakimś kątem?
autor: borova19
sobota, 28 maja 2022, 00:53
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: Shotgun
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 8644

Re: Shotgun

A robiłeś testy bez przegród? Na tym samym odcinku?
autor: borova19
sobota, 28 maja 2022, 00:17
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: Shotgun
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 8644

Re: Shotgun

W chłodnicy pojedyncza rura z płaszczem.
Jakby dalej to do mnie nie przemawia. Osobiście uważam, że korzyści pójdą w minimalne wartości.
A co jakby chłodnica była pionowo w dół? Po co przegrody? :P
Wierzę! Będę się uczył na własnych błędach w najgorszym przypadku!
autor: borova19
sobota, 28 maja 2022, 00:10
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: Shotgun
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 8644

Re: Shotgun

Nie no, nie ma opcji. Od spodu zimne, do góry ciepłe. :) Chłodzenie nie może odbywać się jedną stroną rury. Może być minimalnie mniej wydajne. Fakt. Ale nie jedną stroną.
Nie jestem nieomylnym. Jak jest rysunek i sensowne wyjaśnienie podejmę się nawet rewizji zdania.
autor: borova19
piątek, 27 maja 2022, 23:55
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: Shotgun
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 8644

Re: Shotgun

Nie. Myślałem o tym, ale nie bardzo widzę sens, szczerze powiedziawszy.
Mam nadzieję, że nie jest to "must have"?
autor: borova19
piątek, 27 maja 2022, 22:54
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: Shotgun
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 8644

Shotgun

Witam, Poczyniłem shotguna. 40cm, średnica 28mm Wewnątrz 8 rurek 5 mm. Póki co na "dmuchnięcie" szczelne. Jak znajdę czas to zrobię próby pod ciśnieniem. https://zapodaj.net/images/6d77a53344f32.jpg https://zapodaj.net/images/f2e7a67caef66.jpg https://zapodaj.net/images/0c593f4a8d8fd.jpg h...
autor: borova19
sobota, 14 maja 2022, 23:46
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Akcja melasa
Odpowiedzi: 485
Odsłony: 91359

Re: Akcja melasa

Może chodzi o to, że mniej hermetyczne zamknięcie? Nie wiem. Ale różnica na prawdę duża. Takie małe łał. Ogolnie korek silikonowy strasznie śmierdział chemią jak go dostałem. Kolega magas pisał, że to nowa partia i to normalne i że musi sobie wywietrzeć. No i niby faktycznie po czasie jest lepiej je...
autor: borova19
sobota, 14 maja 2022, 15:35
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Akcja melasa
Odpowiedzi: 485
Odsłony: 91359

Re: Akcja melasa

A ja jestem ciekawy jak Wam wyszedł rum z tej melasy? Ktoś coś? :mrgreen: Wielkiego doświadczenia nie mam, ale moim zdaniem dużo bardziej aromatyczna niż od rybaka. Po 2 miesiącach w kamionce, po otwarciu intensywny zapach wanilii. Przyćmiewający nawet zapach rumu. Przeapetyczny. I tu uwaga. Magas ...
autor: borova19
sobota, 5 lut 2022, 18:19
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Akcja melasa
Odpowiedzi: 485
Odsłony: 91359

Re: Akcja melasa

Ja bym wziął dwa. Wlkp
autor: borova19
piątek, 28 sty 2022, 13:31
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Akcja melasa
Odpowiedzi: 485
Odsłony: 91359

Re: Akcja melasa

Witam kolegów, gdyby ktoś organizował akcje na kolejne wiadra to chętnie wziąłbym dwa. Najlepiej z możliwością przesłania. 125 zł za wiadro bym jeszcze przełknął na olxie, ale już sie 165 zrobiło więc indywidualny zakup to jakaś porażka.
autor: borova19
piątek, 3 gru 2021, 22:42
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Bufor wzmacniająco-stabilizujący, rewizja procesu.
Odpowiedzi: 143
Odsłony: 41750

Re: Bufor wzmacniająco-stabilizujący, rewizja procesu.

Po uruchomieniu odbioru stróżki znowu się pojawiają i stają się coraz intensywniejsze by pod koniec były to już dość duże bąble, które dość gwałtownie zanikną gdy bufor się wygotuje ze spirytusu. Jesteś w stanie podać jakieś przedziały temperatur następowania tych zmian? Jakieś tipy co do momentu w...
autor: borova19
niedziela, 28 lis 2021, 23:53
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: Pot still z rekluksem zewnętrznym
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 12646

Re: Pot still z rekluksem zewnętrznym

Jak montowałes wloty na wodę? ;)
Czego używałeś do lutowania?
autor: borova19
piątek, 19 lis 2021, 23:22
Forum: Wędliny Domowe
Temat: Galeria domowego wyrobu wędlin
Odpowiedzi: 124
Odsłony: 72511

Re: Galeria domowego wyrobu wędlin

To ja też się pochwalę! Zdjęcie z gatunku tych "nie robicie tego w domu". Choć warto. Więc zawsze można to popić czymś mocniejszym. Tak dla lepszego samopoczucia.
Wędzona polędwiczka z indyka.
Obrazek
autor: borova19
środa, 17 lis 2021, 21:32
Forum: Wędliny Domowe
Temat: Wędzarnia elektryczna Browin
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 7740

Re: Wędzarnia elektryczna Browin

Z dymogeneratorem to już pójdzie lekutko. W końcu, nie ma wędzenia bez dymu. ;D
Powodzenia!
autor: borova19
środa, 17 lis 2021, 20:50
Forum: Wędliny Domowe
Temat: Wędzarnia elektryczna Browin
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 7740

Re: Wędzarnia elektryczna Browin

O proszę. To mam aukcję do zapolowania! 1300W To jest już się czym bawić! :P
Z Casco mam dojrzewalnie. Daje rade :D
autor: borova19
środa, 17 lis 2021, 20:12
Forum: Wędliny Domowe
Temat: Wędzarnia elektryczna Browin
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 7740

Re: Wędzarnia elektryczna Browin

Potem parz, możesz za 100 zł kupić cyrkulator do Sous Vide i np. polędwicę parzyć w 59 stopniach ok. 1.5h. Tu masz zdjęcie mojej z ostatniego wędzenia. Wędzona w 50 stopniach do koloru i parzona SV 59 stopni 1.15h. Panie kolego, jak mi podeslesz cyrkulator za 100zl to ja się chętnie pozbędę mojego ...
autor: borova19
środa, 17 lis 2021, 10:54
Forum: Wędliny Domowe
Temat: Wędzarnia elektryczna Browin
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 7740

Re: Wędzarnia elektryczna Browin

Generalnie wędzenie w temperaturze ponad 90 to w zasadzie już obróbka termiczna. Spróbuj sobie następnym razem wbić po wyjęciu z wędzarni w szynkę termometr i sprawdzić temperaturę wewnątrz szynki - mniej więcej w środku przekroju. Jeżeli przekracza 60C To szynka w zasadzie jest już sparzona i parze...
autor: borova19
wtorek, 9 lis 2021, 10:42
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Whisky single malt zacierana na zimno.
Odpowiedzi: 44
Odsłony: 12176

Re: Whisky single malt zacierana na zimno.

Tak sobie myślę... poteoretyzuje trochę. :D Cukry które mogą ewentualnie powstać podczas zagrzewania takiego zacieru, w połączeniu z obecnymi w zacierze białkami, czy w zasadzie aminokwasami, podczas grzania, w końcowym etapie przy zbliżaniu się do wrzenia mogą zacząć tworzyć związki Maillarda. Zwią...
autor: borova19
wtorek, 9 lis 2021, 00:10
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Whisky single malt zacierana na zimno.
Odpowiedzi: 44
Odsłony: 12176

Re: Whisky single malt zacierana na zimno.

Kolega pisał o odzysku cukrów i filtracji tego co zostanie po gotowaniu. Pewnie nie po to żeby sobie z tego musli zrobić. ;)
autor: borova19
niedziela, 7 lis 2021, 15:25
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Gruszka suszona
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 4999

Re: Gruszka suszona

Jak za darmo to grzech by było nie spróbować. NAwet jakby miało iść w kanał. Jeżeli susz się posklejał przy suszeniu, koniecznie zwróć uwagę na potencjalną obecność pleśni. W suszarnictwie, zwłaszcza jeśli coś pójdzie nie tak, jest to ogromny problem. Weź sobie kilka dużych garści pod porządne świat...
autor: borova19
niedziela, 7 lis 2021, 13:26
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Gruszka suszona
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 4999

Re: Gruszka suszona

No jak Cię to majątku nie będzie kosztowało, to w zasadzie czemu nie!
autor: borova19
niedziela, 7 lis 2021, 12:07
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Gruszka suszona
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 4999

Re: Gruszka suszona

Jeśli ten susz masz po taniości i chcesz się pobawić, to proponowałbym Ci go zalać gorącą wodą (80-90C). Jak ostygnie do 40 dodać pektoenzym i pobebłać. Wystudzić do 30 i dać drożdże. Zanim dasz drożdże sprawdz sobie blg i jak będzie w miarę wysokie to git, a jak nie to dosłodź całość. Wyjdzie pewni...
autor: borova19
piątek, 5 lis 2021, 19:14
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Zacieranie metodą "na lenia".
Odpowiedzi: 882
Odsłony: 241533

Re: Zacieranie metodą "na lenia".

Głowy sobie ściąć nie dam, ale zdaje mi się, że mówisz o saccharomyces cerevisiae var. bayanus.
autor: borova19
piątek, 5 lis 2021, 18:57
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Zacieranie metodą "na lenia".
Odpowiedzi: 882
Odsłony: 241533

Re: Zacieranie metodą "na lenia".

A tu pozwolę sobie się nie zgodzić. Przecież pierwsze fermentacje przeprowadzano na dziko. Raz wyszło tak, raz inaczej, a raz nie wyszło. Wraz z rozwojem zaczęło się selekcjonować poszczególne szczepy, a te bo z wina, a tamte bo lepsze do stouta, a te pociągną do 20%. Kwestia produkowania czystych s...
autor: borova19
piątek, 5 lis 2021, 18:43
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Zacieranie metodą "na lenia".
Odpowiedzi: 882
Odsłony: 241533

Re: Zacieranie metodą "na lenia".

Walka o zdominowanie środowiska w świecie mikrobiologicznym z pewnością ma miejsce, to nie podlega wątpliwości.
Nie wiem jedynie czy w obrębie jednego gatunku poszczególne szczepy również ze sobą konkurują. Trzebaby spytać jakiegoś mikrobiologa. ;P
autor: borova19
czwartek, 4 lis 2021, 16:33
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Filtracja odfermentowanego zacieru przez młóto
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 2407

Re: Filtracja odfermentowanego zacieru przez młóto

Pierdylam. Zmajstruje sobie jakiś metalowy pojemnik i złączkę do sprężarki. To na prawdę sympatycznie dawało radę.
autor: borova19
czwartek, 4 lis 2021, 12:23
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Filtracja odfermentowanego zacieru przez młóto
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 2407

Re: Filtracja odfermentowanego zacieru przez młóto

Wiem, tępo nie powala. Będę się coś musiał z tym pobawić. Wężyk dość luźny zdaje mi się. Tępo to brzmi. Tempo** Załatw sobie. Przyda Ci się. https://pl.aliexpress.com/item/32305667013.html Jak to później zmajstrowac w całość? Generalnie pomysł, że sprężarką zdaje mi się być dość genialny. Musze zak...
autor: borova19
czwartek, 4 lis 2021, 11:10
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Filtracja odfermentowanego zacieru przez młóto
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 2407

Re: Filtracja odfermentowanego zacieru przez młóto

Wiem, tępo nie powala. Będę się coś musiał z tym pobawić.
Wężyk dość luźny zdaje mi się.
autor: borova19
czwartek, 4 lis 2021, 10:40
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Filtracja odfermentowanego zacieru przez młóto
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 2407

Re: Filtracja odfermentowanego zacieru przez młóto

U mnie drobinek brak. Z początku leciało dość szybko i faktycznie jak nfc. Teraz z 25 ml/min, ale względnie klarowne i zastanawiałem się czy to zawrócić i poświęcić na to 2 dni, czy olać.. :p No nic, w tym tempie i tak zejdzie się do wieczora... Może sprężarke jakoś pod to podepne. :P
autor: borova19
czwartek, 4 lis 2021, 10:24
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Filtracja odfermentowanego zacieru przez młóto
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 2407

Filtracja odfermentowanego zacieru przez młóto

Witam, mam kilka pytań do szanownych forumowiczów. Fermentowałem zacier ze słodu jęczmiennego wraz z młótem i przyszedł czas na filtrację. Sraczrurkę mam, ale mam też kilka pytań. Jak wygląda tempo takiej filtracji? Jak powinien wyglądać zacier po filtracji. Chodzi mi o poziom llarowności w skali od...
autor: borova19
środa, 3 lis 2021, 15:34
Forum: Wędliny Domowe
Temat: Wędzarnia elektryczna Browin
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 7740

Re: Wędzarnia elektryczna Browin

Na sam początek, jak będziesz miał już szynkę zapeklowana i na haku włóż ja sobie do wędzarni na godzinę, temp 30-40C, bez wiórków, wszystko na maxa otwarte (poza drzwiami.... :D) pozwoli jej to lepiej doschnąć, a jest to mega istotne. Wędlina do wędzenia musi być sucha. Po tej godzinie (jak już będ...
autor: borova19
środa, 3 lis 2021, 14:36
Forum: Wędliny Domowe
Temat: Wędzarnia elektryczna Browin
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 7740

Re: Wędzarnia elektryczna Browin

Szczerze powiedziawszy nie wiem jak to wygląda w tej konstrukcji. Jeżeli nie masz dymogeneratora to sądzę, że dym uzyskujesz za pomocą jakiejś tacki osobnej na dnie wędzarni na którą wysypuje się wiórki, ale to tylko strzał. Sądzę, że grzałka sama w sobie odpowiada tylko za temperaturę w wędzarni, n...
autor: borova19
środa, 3 lis 2021, 11:24
Forum: Wędliny Domowe
Temat: Wędzarnia elektryczna Browin
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 7740

Re: Wędzarnia elektryczna Browin

Ja mam thermowinda z generatorem dymu i sterowaną temperaturą, docieplony korkiem. Osobiście bardzo sobie chwalę. Proces jest bardzo prosty do prowadzenia, chcesz na ciepło nastawiasz temperaturę i masz (musisz pamiętać o bezwładności, ale drugi termometr w drzwiczkach pozwala szybko opanować temat)...
autor: borova19
wtorek, 2 lis 2021, 15:24
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Drożdże NIE Turbo
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 7414

Re: Drożdże NIE Turbo

Możecie Panowie wskazać produkt o którym myślicie pisząc "fermiole"? Chodzi o te browinowskie?
autor: borova19
niedziela, 10 paź 2021, 23:49
Forum: Poczekalnia Pytań
Temat: Kilka pytań dotyczących zacierania mąk
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1980

Re: Kilka pytań dotyczących zacierania mąk

Mam kociołek z grzałkami, przypalenie murowane, nie mam na razie środków na inwestowanie w płaszcz, w filtrację śruty nie chce mi się bawić, więc szukam rozwiązań alternatywnych. Sprawienie, że zacier klarowalby się jak skrobia byłoby bardzo wygodne. No nic. Spróbuję zatrzeć 1kg do damy z dodatkiem ...
autor: borova19
sobota, 9 paź 2021, 18:37
Forum: Poczekalnia Pytań
Temat: Kilka pytań dotyczących zacierania mąk
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1980

Kilka pytań dotyczących zacierania mąk

Witam. Mam kilka pytań dotyczących zacierania mąk. Może znajdzie się jakaś mądra głowa co będzie się znać! Wszędzie czytałem, że mąka przypala się na grzałkach, więc zakładam, że się nie klaruje za dobrze. Wie ktoś dlaczego? Co za to odpowiada? Zakładam, że nie skrobia, bo ona rozłoży się do cukrów ...
autor: borova19
środa, 29 wrz 2021, 11:04
Forum: Poczekalnia Pytań
Temat: Nastaw z syropu malinowego ze sklepu.
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 4540

Re: Nastaw z syropu malinowego ze sklepu.

No i mały apdejcik. Wino pracowało dość długo bo ponad 3 miesiące. Cicha ciągnęła się w nieskończoność. Wino , grysu i syropu malinowego wyszło mega smaczne, zatem pozostanie winem. Doslodzilem je lekko ksylitolem i muszę powiedzieć, że na zimę będzie jak znalazł. Moc ma słuszna, więc i rozgrzewać b...
autor: borova19
wtorek, 7 wrz 2021, 16:58
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Wszystko (no prawie) o zacieraniu skrobi ziemniaczanej
Odpowiedzi: 458
Odsłony: 94174

Re: Wszystko (no prawie) o zacieraniu skrobi ziemniaczanej

No to mały apdejcik. Minęły niemalże 3 tygodnie. blg -3, nastaw wyklarował się pieknie sam (Na dnie kilka litrów żółtawego błotka) Po zlaniu zostało mi jakieś 47l nastawu (nastawiałem 15kg), jeśli wierzyć termometrowi przy odpędzie, o mocy +-19%(sporo). Dam później znaka ile mi z tego surówki wyszło...

Wyszukiwanie zaawansowane