Znaleziono 12 wyników

autor: Bondziak
poniedziałek, 16 lip 2018, 12:32
Forum: Problemy i pytania
Temat: Uciekające opary przez zawór bezpieczeństwa
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 3247

Re: Uciekające opary przez zawór bezpieczeństwa

Kamal, czy można prosić w takim razie o fotkę?
autor: Bondziak
poniedziałek, 16 lip 2018, 00:32
Forum: Problemy i pytania
Temat: Uciekające opary przez zawór bezpieczeństwa
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 3247

Uciekające opary przez zawór bezpieczeństwa

Ahoj! Podczas ostatniej, drugiej destylacji rodzynkówki otrzymałem tylko połowę alkoholu, który wlałem do destylatora. Problemem według mnie jest zawór bezpieczeństwa pokazany na zdjęciu - nie był on podniesiony, jednak cały czas uciekały z niego opary. Po położeniu na nim kieliszka mniej więcej z t...
autor: Bondziak
czwartek, 5 lip 2018, 07:23
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Pierwszy nastaw w życiu
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 7866

Re: Pierwszy nastaw w życiu

Puściłem wczoraj pierwszą partię rodzynkówki tj. około 7 litrów - wyszło tego tyle, gdyż zepsułem totalnie destylację cukrówki i do nastawu z rodzynek wlałem 1.5 litra 30% destylatu z cukrówki. Na chwilę obecną z połowy otrzymałem około 1200-1300 ml destylatu, 78%. Skończyłem odbiór na 62%. Dlaczego...
autor: Bondziak
wtorek, 3 lip 2018, 13:20
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Pierwszy nastaw w życiu
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 7866

Re: Pierwszy nastaw w życiu

Najzwyklejsze wiadra 15l z Leroy Merlin, z zamontowanym w pokrywach rurkami fermentacyjnymi
autor: Bondziak
wtorek, 3 lip 2018, 10:35
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Pierwszy nastaw w życiu
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 7866

Re: Pierwszy nastaw w życiu

Kurcze nie mam pojęcia w takim razie dlaczego cukromierz pokazywał 24 blg... Nastaw już rozpuszczony dwukrotnie przez worek filtracyjny i obecnie klaruje się przy dodatku turbo claru, jutro na rurki. Czy destylat po dwukrotnym gotowaniu przepuścić przez węgiel aktywny? Znalazłem tutaj wypowiedzi, że...
autor: Bondziak
poniedziałek, 2 lip 2018, 14:43
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Pierwszy nastaw w życiu
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 7866

Re: Pierwszy nastaw w życiu

Tak, chodzi o nastaw z rodzynek. Łącznie wyszło 12 litrów na które składają się: Woda, 4 kg cukru, 1 kg rodzynek (przelane kilkukrotnie wrzątkiem, gotowane 30 minut i dodane do nastawu razem z wodą z gotowania), Drożdże spirit ferm turbo fruit 1/3 opakowania. Temperatura była ok, drożdże szybko rusz...
autor: Bondziak
poniedziałek, 2 lip 2018, 11:37
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Pierwszy nastaw w życiu
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 7866

Re: Pierwszy nastaw w życiu

Nastaw stanął kilka dni temu na 5 blg i ciągle utrzymuje ten poziom. Przedwczoraj robiłem nowy nastaw, więc dodałem trochę tych samych drożdży, nastaw kilkukrotnie przelałem, jednak nic to nie pomogło.
Klarować i puszczać na rurki?
autor: Bondziak
wtorek, 26 cze 2018, 22:53
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Pierwszy nastaw w życiu
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 7866

Re: Pierwszy nastaw w życiu

No dobra, na pierwszy ogień poszła najprostsza cukrówka - z 12.5 l. nastawu wyszło 1.5l destylatu o mocy około 60%, odbieranie kończyłem przy 48% zawartości alkoholu, gdyż zacząłem wyczuwać "obce" zapachy w otrzymywanym destylacie - czy jest to prawidłowe postępowanie w przypadku, gdy dest...
autor: Bondziak
wtorek, 19 cze 2018, 00:29
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Pierwszy nastaw w życiu
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 7866

Re: Pierwszy nastaw w życiu

Na pierwszy ogień pójdzie nastaw cukrowy - jutro powinien być gotowy (+czas na sklarowanie turboklarem alcoteca) i to na nim zdobędę pierwsze szlify, zaś rodzynkówka jeszcze pracuje. Nie wiem tylko jaką temperaturę wody powinienem utrzymywać na wylocie chłodnicy. Zamówiłem już kolejne zabawki jak np...
autor: Bondziak
poniedziałek, 11 cze 2018, 23:41
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Pierwszy nastaw w życiu
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 7866

Re: Pierwszy nastaw w życiu

Rodzynki gotowałem przez 30 minut - faktycznie pęknie zmiękły, ile dokładnie cukru oddały nie wiem, gdyż wrzuciłem je do wiadra w którym było już trochę wody w celu rozgniecenia ich za pomocą "gniotki" do ziemniaków. Część z nich rozdrobniłem na mniejsze kawałki, część została w całości :)...
autor: Bondziak
poniedziałek, 11 cze 2018, 20:59
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Pierwszy nastaw w życiu
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 7866

Re: Pierwszy nastaw w życiu

Czy to oznacza, że po krótkim gotowaniu (np. 30 min.) rodzynki oddadzą maksymalną ilość cukru, już więcej z nich nie "wyjdzie" i mogę dodać cukru do 24 blg, a może zostawić jeszcze pewien zapas?
autor: Bondziak
poniedziałek, 11 cze 2018, 19:00
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Pierwszy nastaw w życiu
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 7866

Pierwszy nastaw w życiu

Ahoj! Od niedawna pod wpływem tego forum i ogromu informacji na nim zawartych zainteresowałem się domową destylacją alkoholu. W tym celu zakupiłem szybkowar 15l wraz z odstojnikiem (wiem, że większość już uważa to za przeżytek :punk: ). Chciałbym jako pierwszy nastaw wykonać z rodzynek (+ osobno cuk...

Wyszukiwanie zaawansowane