Ból kręgosłupa

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy

Post autor: wawaldek11 »

Jeden materac , tylko trzeba stosować "płodozmian" :mrgreen:
Raz On, raz Ona z prawej. Albo co druga noc we własnym łóżku :)
Ja odwracam materac, to nawet było w instrukcji użytkowania. Jest symetryczny i cztery zmiany są możliwe.
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Ból kręgosłupa

Post autor: lesgo58 »

Jest tylko mały problem. Dla każdej wagi potrzebny jest inny materac.
Nie istnieje uniwersalny i dobry dla zdrowia materac.
Do tego dochodzi jeszcze jeden niuans. Ale to tylko wtedy gdy występują dolegliwości zdrowotne Wtedy to nawet dla tej samej wagi trzeba dobierać inny materac. Tak pod względem twardości jak i dystrybucji ciężaru ciała. Bo dobry materac może mieć nawet 7 stref podparcia.
Niestety ale nie jest tak prosto dobrać materac. Bez dobrego specjalisty się nie obędzie.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Ból kręgosłupa

Post autor: Szlumf »

lesgo58 pisze:.........................Bez dobrego specjalisty się nie obędzie.
Tylko gdzie tego obiektywnego specjalisty szukać? W sieci ci "specjaliści" to marketingowcy a nie fachowcy. Dla nich im droższy materac tym lepszy. Pytałem o materac dwóch neurochirurgów, jednego neurologa, jednego chirurga specjalisty od fizjoterapii i 3 fizjoterapeutów. Otrzymałem pełne spektrum odpowiedzi od miękkiego po twardy. W końcu mocno wkurzony kłopotami z podjęciem decyzji kupiłem w Ikei jakiś twardy, gąbkowy za mniej niż 200zł by w razie czego mało stracić. Używam drugi miesiąc i jestem zadowolony.

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: Ból kręgosłupa

Post autor: aakk »

Szlumf niestety ja kupiłem podobnie tyle że niecałe 4 stówki. Mimo odwracania po roku jakiś taki miękki się zrobił i bardzo źle się na nim śpi. Na początku spało się świetnie.
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam
Awatar użytkownika

george1255
350
Posty: 397
Rejestracja: wtorek, 13 lut 2018, 14:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Piwo/ Cydr/ Bimberek
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy
Re: Ból kręgosłupa

Post autor: george1255 »

Ja od zeszłego piątku zmagam się z zajebistym bólem pleców, szczególnie partii dolnej. Niekoniecznie to kręgosłup, bo boli mnie od żeber do żeber, jakby korzonki. Pewnie mnie gdzieś przewiało. Ale co się za dnia rozchodzę i wieczorem jest super, to rano jest masakra, tyłka po "dwójce" nie dam rady ogarnąć bo się nie skręcę.
Winny jest sen, a raczej miejsce gdzie śpię. Materac w sypialni masakra, wgniótł się po 4 latach, mimo obracania. W salonie kanapa nowa ale też nie pomaga. Został jeszcze narożnik w pokoju dzieci do przetestowania :)

Polecicie jakiś materac, w miarę dobry? Bo muszę go wymienić, LP też zaczyna narzekać.
TERMOMETRY WIFI
https://www.facebook.com/TermometryWIFI/

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Ból kręgosłupa

Post autor: Szlumf »

Jak ten z Ikei zainstalowałem to byłem mocno zaskoczony bo gąbka wcale nie była zbyt twarda. Ma 10cm grubości i jego "twardość" polega na tym, że praktycznie śpi się na dechach łóżka a gąbka wypełnia nierówności ciała. Jak się nie sprawdzi i "wyrobi" to albo kupię następny albo będę szukał dalej. Kolega radzący się "specjalistów" przymierza się do trzeciego w ciągu bodaj 5 lat. Zaczął od takiego za 1500zł a teraz mu radzą taki za ponad 3000zł. Za tyle to będę mógł te z Ikei wymieniać przez 15 lat.
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Ból kręgosłupa

Post autor: lesgo58 »

Powiem tak - sprawa specjalistów jest najbardziej drażliwa. Materac - przede wszystkim - nie kupujemy w sieciówkach.
Jak dobrać jego twardość i dopasować całą jego charakterystykę do swoich potrzeb?
1. Musi być - tzw. oddychający
2. musi być tzw. ortopedyczny ( zwany też anatomicznym, bądź ergonomicznym)
3. przez co musi mieć 7 stref podparcia. Tutaj można dopasować te podparcie do tego w jakim stanie zdrowotnym jesteśmy i jaką pozycję najczęściej pozycję do spania.
4. Twardość. Zależna od ciężaru ciała.
Inne charakterystyki są tylko dodatkami.
Jeśli kupujesz - to musisz mieć możliwość jego wypróbowania. Po prostu wystarczy się położyć. Na wznak, na boku. Na brzuchu z podłożona ręką. We wszystkich tych pozycjach musisz czuć się komfortowo. To czuje się od razu. Po prostu - jak się skupisz to można będzie zauważyć, że żaden punkt podparcia nie będzie miał przewagi i nie będzie sprawiał wrażenia, że gdziekolwiek jest mocniejszy nacisk. Ja mam dyskopatię i u mnie jest problem aby po całym dniu położyć się gdziekolwiek na wznak. Jeśli to nie jest moje łózko - to tylko mogę położyć się na boku ze zgiętymi nogami. Zaś w moim łóżku kładę się na wznak i czuję natychmiastowa ulgę. Oczywiście najlepiej śpi mi się na boku.
Jeszcze jedna ciekawostka. Gdy spałem na innych materacach i zdażyło mi się czasami spać na brzuchu z ręka pod spodem. Powodowało to, że w środku nocy budziłem się z tą ręką tak zdrętwiałą, że jej po prostu nie czułem. Teraz tego efektu nie mam.
Mam już go od 10 lat. I nie zauważyłem żadnych odkształceń. Niby ma 15 lat gwarancji. Zobaczymy - czy dotrwa bez uszczerbku do tych lat.
Trochę długi ten mój opis - ale chciałem uzmysłowić jak ważny dla komfortu wypoczynku jest materac.
P.S. W tamtych czasach kupowałem ten materac za granicą (we Włoszech). Nie był tani (3500zł)- jednak po latach stwierdzam, że było warto.
Myślę, że obecnie podobne można już bez problemu zdobyć w Polsce. Pojedyńczy do 1000-1200zł, matrymonialny od 2000zł w górę.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

george1255
350
Posty: 397
Rejestracja: wtorek, 13 lut 2018, 14:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Piwo/ Cydr/ Bimberek
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy
Re: Ból kręgosłupa

Post autor: george1255 »

Leszku, podaj jakiś model/ firmę. Poszukam, poczytam :) Dzięki za wskazówki
TERMOMETRY WIFI
https://www.facebook.com/TermometryWIFI/
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Ból kręgosłupa

Post autor: lesgo58 »

Ten materac który mam - niestety - ale nie jest do zdobycia w Polsce.
Ale znalazłem inny o bardzo podobnej charakterystyce. Jest to tzw. materac hybrydowy. Poszczególne materiały z których jest wykonany sie uzupełniają. Poprawiając komfort.
https://www.panmaterac.pl/materace-spre ... asQAvD_BwE
Tylko uczuliłbym na jedna rzecz. Poszukaj - może znajdziesz sklep gdzieś w pobliżu. Musisz do nich podjechać i po prostu fizycznie wypróbować. Bo z czytania samego opisu nie jesteś w stanie określić czy dany materac będzie Ci odpowiadał. Zwłaszcza, jedna charakterystyka. Określająca twardość. Ja próbowałem różnych materaców i to o takiej samej twardości. Okazywało się, że można było odczuć różnicę. Raz wydawało się, ze jest za miękki. Mogło to w przyszłości powodować problem ze wstaniem. Innym razem, że za twardy. Nie były to duże różnice. Ale jak znasz swoje ciało i dolegliwości to można było łatwo to wychwycić.
Aha - jeszcze jedna ważna sprawa. Stelaż. ten tez nie może być pierwszy przypadkowy. Żeby uzupełnił dobroczynne działanie materacu to musi być także z regulowanymi strefami podparcia.
Znalazłem jeszcze jeden materac. Ten ma 90 dniowa gwarancję satysfakcji. Ale niestety - cena!!!
https://www.panmaterac.pl/materace-spre ... iar-90x200
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: Ból kręgosłupa

Post autor: aakk »

Właśnie zwróciłem uwagę na panmaterac, mają również sklepy w Łodzi. Tylko nie wiedziałem czy to zwykły sklep w ładnym "opakowaniu" czy faktycznie mają dobre produkty. Jednak nie chciałbym wydać więcej niż 1500zł. Wybiorę się do sklepu i popatrzę co mają do zaoferowania. Dzięki za każdą podpowiedź co do wyboru.
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Ból kręgosłupa

Post autor: Wojtek5 »

Nie bardzo rozumiem, po co chcecie na siłę wydawać kupę pieniędzy na gąbkowe materace. Wszystkie te materace na folderach i w przekroju technicznym są super, każdy z nich ma jakąś zapewne swoją unikaną technologię i wszystkie są niezmiernie wygodne do momentu w którym się nie ubiją :)
Takie materace są bardzo drogie. Za tysiaka to niestety bardziej dolna półka będzie, zaś większość oscyluje 2,5-3,5 tyś i to też chyba segment premium nie będzie. Są zwykle dostępne w większych sieciach meblarskich czy specjalistycznych sklepach.

Idziesz na bazarek, tam gdzie wystawiają się producenci mebli i na zamówienie robią Ci materac na podwójnych sprężynach i gąbce, taki jak chcesz, wymiar, kolor i przy okazji jeszcze sobie powydziwiasz, a za całość raczej nie przekroczysz tysiaka. Takie bazarki są niemal w każdym większym mieście, lub na jego obrzeżach.
2,5 roku temu zamówiłem tak całe łóżko, z materacem na podwójnych sprężynach. Palcem pokazałem, że chce takie jak tamto, ale z boczkami takimi jak to drugie, o wymiarach jak na kartce, a jak facet dał nam katalog obić to przeglądaliśmy je przez 2 godziny. Materac na podwójnych sprężynach jest dość twardy i wygodny, ale nie bez przesady. Ważę ok 93-96kg bo z tym bywa różnie i jak na razie nie ma dołków. Za takie łóżko zapłaciłem 1400 zł, 3 m-ce temu zamawiali znajomi podobne o wymiarach 160x220 pow. spania i zapłacili chyba 1500. Podobne wyrka np w Agacie zaczynają się od 2600
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody

inso
50
Posty: 62
Rejestracja: niedziela, 16 sie 2015, 15:53
Podziękował: 24 razy
Re: Ból kręgosłupa

Post autor: inso »

Obiło mi się o uszy, że ćwiczenie martwy ciąg jest dobry na kręgosłup.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”