bocian123

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
bocian123
5
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 13 lis 2020, 22:21

Post autor: bocian123 »

Witam, mam na imię Marcin.
Swoją przygodę z produkcją alkoholi wysoko procentowych rozpocząłem jakieś pół roku temu gdy szwagier zakupił tz wieszak z allegro :oops:.
Chcąc udoskonalić swoje umiejętności w obsłudze wyżej wymienionego sprzętu trafiłem na to forum 4 miesiące temu. Przez te 4 miesiące chłonąłem wiedzę czego owocem powoli staje się moja własnoręcznie tworzona kolumna mini-still a'la radius.
Kolumna jest budżetowa z rurki Cu 42mm. Kolumna zasypana sprężynkami pryzmatycznymi KO na dlugości 120cm od k. Plipek. Głowica grzybowa, na redukcji nyplowej 42ax22. Skraplacz z 21 zwłoki rurki Cu 8mm. Zaworek precyzyjny do LM z alliexpress. Zastanawiam się jeszcze czy nie zrobić OLM 25 cm poniżej LM na podstawie takiej samej głowicy grzybkowej jak LM.
Teraz do zakupienia pozostał jeszcze keg. Myślałem o 30l typu euro bo mnie wysokość nie puszcza na 50l.
Narazie tyle.
Pozdrawiam i co złego to nie ja ;)
promocja

użytkownik usunięty
Re: bocian123

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus i powodzenia :ok:
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: bocian123

Post autor: MASaKrA_Domingo »

No i w końcu ktoś, kto tak pięknie podszedł do sprawy "najpierw czytam, potem kupuję". Od razu widać, żeś schwat i wiesz o co chodzi. Brawo!
Będą z Ciebie ludzie.

30l to trochę mało. Poczytaj o zbiorniku typu świnia lub poszukaj używki na olx. Wcale dużo drożej nie wyjdzie.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!

Autor tematu
bocian123
5
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 13 lis 2020, 22:21
Re: bocian123

Post autor: bocian123 »

Zobaczymy co z tej mojej "maszynki" wyjdzie. Keg zakupiłem, wczoraj przyszedł. W końcu zdecydowałem się na 50l typu euro. Teraz jeszcze zastanawiam się nad OLM. Czy wystarczy nad nim wypelnienie 20 cm SP od kol. Plipek, a pod nim 100 cm. Oraz jak zbudować ten system, czy z kapy 22mm Cu która bedzie zbierać flegme z wypełnienia, tylko niewiem czy będzie w stanie zebrać taką ilość urobku jaką będę odbierał?
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: bocian123

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Najprościej i najlepiej ako dennica oraz pierscien centrujący.

Ewentualnie sama dennica i podparcie wygięte w formę lejka na niej.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!

Autor tematu
bocian123
5
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 13 lis 2020, 22:21
Re: bocian123

Post autor: bocian123 »

Sprzęt uruchomiony, OLM wykonany z głowicy a'la radius. Przeprowadzonych procesów 2 x 2,5 według lesgo58. Sprzęt się spisuje, ale wydajność cieniutko. Zalewa mi kolumnę już przy 1100 w. Przy 1000w słuchać już bulkotanie w chłodnicy, a po około 10 min zalewa LM. Muszę sprawdzić ułożenie wypełnienia przy LM, a jak to nie pomoże to zastąpią LM z głowicy a'la radius na bakakob.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: bocian123

Post autor: rozrywek »

Wydajność czy tempo odbioru? To dwa różne pojęcia.

Jakie masz tempo odbioru?
Pamiętaj że to fi 42.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Autor tematu
bocian123
5
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 13 lis 2020, 22:21
Re: bocian123

Post autor: bocian123 »

Odbiór przed ostatnio miałem 0,6 l na godzinę, bo grzałem mocą 800w. Co zwiększyłem moc to zalewało mi głowice. Dziś przesypałem sprężynki i dałem mniejszą ilość nad OLM, żeby nie dochodziły do samej głowicy. Dziś mogłem grzać mocą 1300w. Wydajność była 90ml/min, a odbiór mogłem prowadzić 15ml/min bez destabilizacji kolumny. Ale cały czas było słuchać bulkotanie w skraplaczu, tak jak przy zalewaniu kolumny, dopiero jak zwiększałem moc do 1450w to bulkotanie występowało już w głowicy(myślę że to bulkotanie to po prostu zalanie). Także cały czas wydaje mi się że coś jest nie tak z głowicą, bo chyba nie powinno mi jej żałować w pierwszej kolejności. Myśle ją podmienić na bakakob, ale nie wiem czy będzie miała większy przeplyw par.
Awatar użytkownika

wolan
750
Posty: 792
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 17:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Lublin/Ostrowiec Św.
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Kontakt:
Re: bocian123

Post autor: wolan »

Hej włóż sobie nad oraz pod półką odbiorczą podparcie wygięte w stożek, lub jeżeli posiadasz po dwa podparcia. Może zalewa Ci w tym miejscu więc jeżeli przy półce będzie "luźniej" Do zalania nie dojdzie :)

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”