Znaleziono 6 wyników

autor: blondie
wtorek, 4 gru 2018, 20:27
Forum: Wina Gronowe
Temat: Wino gronowe a winogronowe
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 9765

Wino gronowe a winogronowe

Kochani, Jan Cieślak pisze, że wino gronowe od owocowego różni się rodzajem surowca. Wino gronowe jest winogron. Perkowicz pisze, że gronowe od owocowych różni się tym, że moszcz z winogron nie wymaga dodawania cukru. W internetach piszą, że gronowe i winogronowe, to nie to samo. Gronowe są bez cukr...
autor: blondie
wtorek, 20 lis 2018, 18:26
Forum: Sprzęt Winiarski
Temat: kwasomierz
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 6080

Re: kwasomierz

Dziękuję Wam za podpowiedzi. Zamawiam kwasomierz i cukromierz, i może jeszcze coś ciekawego znajdę :)
autor: blondie
poniedziałek, 19 lis 2018, 20:42
Forum: Sprzęt Winiarski
Temat: kwasomierz
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 6080

Re: kwasomierz

Dlaczego miernik pH? Czy pomiar będzie dokładniejszy niż ten zrobiony kwasomierzem? Teraz już sama nie wiem. Kompletując moje zamówienie znalazłam jeszcze takie coś. Myślałam żeby kupić i kwasomierz i te papierki.
autor: blondie
poniedziałek, 19 lis 2018, 18:41
Forum: Sprzęt Winiarski
Temat: kwasomierz
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 6080

Re: kwasomierz

Dzięki wielkie :) To moje początki z winem, dlatego nie chcę nic zepsuć.
W takim razie kupuję :) A skoro już zamawiam, to może jest coś jeszcze niezbędnego, albo chociaż co warto mieć jeśli chodzi o robienie tego trunku?
autor: blondie
niedziela, 18 lis 2018, 12:38
Forum: Sprzęt Winiarski
Temat: kwasomierz
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 6080

Re: kwasomierz

Nie wiem jaka to odmiana winogron. 15 kg winogron, potem wlałam drożdże, pożywkę i trochę cukru. Nie będę robiła fermentacji jabłkowo-mlekowej, ale jeszcze poczekam z tym kwaskiem. Zdecydowałam się zamówić ten kwasomierz. Ale czy jest coś na co powinnam zwrócić uwagę? Czy taki normalny się nadaje: h...
autor: blondie
czwartek, 15 lis 2018, 11:07
Forum: Sprzęt Winiarski
Temat: kwasomierz
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 6080

kwasomierz

Hej, próbowałam moje wino wytrawne z winogron i wydaje mi się za mało kwaskowe, ale boję się, że jak dodam kwasku to zepsuje. I tak się zastanawiam czy kwasomierz mi w jakiś sposób pomoże, czy warto to kupić? Ktoś korzysta z tego urządzenia i czy to prawda, że ten płyn ma krótki termin ważności?

Wyszukiwanie zaawansowane