Znaleziono 10 wyników

autor: Bloku
wtorek, 27 sie 2019, 22:50
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Przeróbka destylatora z internetu
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 5206

Re: Przeróbka destylatora z internetu

Powiększyłem też otwór wlotowy do kolumny z 10mm do około 22mm. A nastaw w czym grzejesz? Pytam, bo również przymierzam się do powiększenia wlotu do kolumny (aktualnie często mi zalewa) i szukam jakiegoś rozwiązania by nie trzeba było powiększać otworu w szybkowarze (który służy mi również do innyc...
autor: Bloku
piątek, 23 sie 2019, 20:18
Forum: Destylatory pot-still
Temat: Budowa Pot-still na garnku 30l + reszta w miedzi - jak chłodzić?
Odpowiedzi: 38
Odsłony: 25639

Re: Budowa Pot-still na garnku 30l + reszta w miedzi - jak chłodzić?

Czy jak od początku pracy destylatora będe miał zimną wodę w zimnych palcach to czy przedgon dalej zostanie w kolumnie czy wyleci jako pierwszy z chłodnicy? Przy maksymalnym przepływie wody przez zimne palce przeprowadzamy tzw. stabilizację. Pomaga ona ustabilizować temperaturę na kolumnie. Dodatko...
autor: Bloku
wtorek, 13 sie 2019, 14:19
Forum: Wina Owocowe
Temat: Nastaw z brzoskwiń
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 5711

Re: Nastaw z brzoskwiń

A czy to nie są przypadkiem turbo drożdże gorzelnicze? Bo jeżeli tak, to niezbyt nadają się do win. Ich celem jest jak najszybsze przerobienie cukru, kosztem jakości. To że przerobiły nastaw w 3 dni jest całkiem normalne w ich przypadku, a dzieje się tak gdyż są wspomagane przez różne odżywki. Gdyby...
autor: Bloku
piątek, 26 lip 2019, 22:51
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Rogek
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 2403

Re: Rogek

Cześć :D Miałem dokładnie tak samo jak ty :D Od roku czytam to forum i też czym więcej czytałem, tym więcej miałem wątpliwości. Ale po jakimś czasie czytania, prawie wszystkie zostały rozwiane :D Tak więc nie łam się :D powodzenia :D A co do fermentacji to polecam zakup cukromierza, który pozwoli Ci...
autor: Bloku
wtorek, 9 lip 2019, 10:49
Forum: Problemy i pytania
Temat: Problem ze stabilizacją kolumny CM
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 4072

Re: Problem ze stabilizacją kolumny CM

Zastosowałem się do rady kolegi johnex i owinąłem kolumnę wężykiem igelitowym w miejscu gdzie znajdują się zimne palce, jednakże nie zdało to egzaminu. Próbowałem również z nawiniętą rurką miedzianą fi 8 mm, ale dalej opary przedostają się do chłodnicy. Postanowiłem zadzwonić do sklepu w którym sprz...
autor: Bloku
sobota, 6 lip 2019, 14:14
Forum: Problemy i pytania
Temat: Problem ze stabilizacją kolumny CM
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 4072

Re: Problem ze stabilizacją kolumny CM

Z tego co mówicie to ta kolumna ma więcej wad produkcyjnych niż myślałem :D Chyba napisze do sprzedawcy, że kolumna nie spełnia swojej funkcji tak jak powinna i chcę ją zwrócić :D
autor: Bloku
piątek, 5 lip 2019, 11:40
Forum: Problemy i pytania
Temat: Problem ze stabilizacją kolumny CM
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 4072

Re: Problem ze stabilizacją kolumny CM

oprócz zimych palców których jest ewidentnie za mało (na zdjęciu widzę dwa) Zdjęcie zrobione z niefortunnej perspektywy i faktycznie wygląda jak by były 2 zimne palce :D w rzeczywistości są 4 (zdjęcie w załączniku). Co do tego wężyka igielitowego; jaką śrenicę wężyka zastosować? Na ZP mam węzyk 6 m...
autor: Bloku
piątek, 5 lip 2019, 10:03
Forum: Problemy i pytania
Temat: Problem ze stabilizacją kolumny CM
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 4072

Re: Problem ze stabilizacją kolumny CM

Dziękuję za rady. Zastosuję się do nich i zobaczymy jak to będzie grało :D W ramach testu wyciągnąłem wszystkie sprężynki i przegoniłem nastaw na pustej kolumnie (jedynie siatka na dole kolumny została), jednakże również w tej sytuacji zimne palce na pełnym przepływie wody nie były w stanie zawrócić...
autor: Bloku
czwartek, 4 lip 2019, 23:28
Forum: Problemy i pytania
Temat: Problem ze stabilizacją kolumny CM
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 4072

Problem ze stabilizacją kolumny CM

Witam serdecznie ;) Mam pewien problem z obsługą kolumny CM. Przed założeniem tematu przejrzałem całe forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Otóż, od 2 tygodni jestem posiadaczem kolumny CM z zimnymi palcami. Przed pierwszym psoceniem przeczytałem wszystkie wątki odnośnie obsługi i do t...
autor: Bloku
wtorek, 2 lip 2019, 22:31
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Bloku
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1842

Bloku

Witam Szanowną brać psotniczą :D Moja przygoda z produkcją alkoholi rozpoczęła się gdy miałem lat 15. Będąc na wakacjach u Dziadka i Babci miałem okazję pomóc dziadkowi w przygotowaniu nastawu na wino. Tak mnie to zafascynowało, że postanowiłem sam w domu spróbować. Padło na jabłkowe (którego ostatn...

Wyszukiwanie zaawansowane