BLG. Pojęcie względne

Tu możecie pisać posty, które mają wymiar bardziej filozoficzny niż teoretyczny na temat alkoholu wytwarzanego w domu...

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy

Post autor: rastro »

Faktycznie, w tym moim wyliczeniu jest błąd, bo jest ono poprawne dla glukozy lub fruktozy. Już nie chce mi się liczyć od początku ;)
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
promocja
Awatar użytkownika

Autor tematu
rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: BLG. Pojęcie względne

Post autor: rozrywek »

Blg. I zawyżona albo zaniżona wartość. Wskazania zawsze będą błedne.
Dlatego ja zalecam dokarmianie. Delikatne ale zawsze coś można na koniec sypnąć.
Początkowe będzie poprawne a dalej podczas fermentacji już nie.
To trochę jak z nowiutką Teslą. Automatyczne hamowanie, sterowanie kontrola trakcji i komputer.
A kierowca gdzie?
Dlatego ja matematycznie to robię.
Późniejsze wskazana blg traktuję poglądowo i tylko czysto jako przyrząd pomocniczy.

A o tym co ucieka przez rurkę fermentacyjną nie pomyśłałem.
Tak samo jak o tym aby to ważyć.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: BLG. Pojęcie względne

Post autor: rastro »

Ilość wody uciekającej przez rurkę jest pewnie dość marginalna (chociaż przy burzliwej - kto wie). Ważenie jest o tyle pewne że nie zależy od temperatury, tak jak pomiar spławikiem i ew. obserwacja objętości. W sumie spławik mierzy gęstość płynu, a wiadomo gęstość to stosunek masy do objętości - czyli w zasadzie pomiar spławikiem czy obserwacja objętości mierzy dokładnie to samo - no spławik jest jednak znacznie bardziej precyzyjny i wyskalowany we właściwych jednostkach ;) . Ktoś wspomniał o refraktometrze... tutaj sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana, bo ten przyrząd mierzy zupełnie inną wielkość fizyczną - która nie jest skorelowana z gęstością jako taką - dlatego tam odchyły są zupełnie inne.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

dziad borowy
100
Posty: 113
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 13:40
Krótko o sobie: siedzę na forum a tam sobie kapie!!!
Ulubiony Alkohol: Skotch Rill wel kancioczek
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: BLG. Pojęcie względne

Post autor: dziad borowy »

@ Patrzal: Utrata masy roztworu jest związana nie z "mokrością" CO2 lecz faktem że zawiera on węgiel który cuśtam przecież waży. Z sześciu cząsteczek węgla zawartych w jednym Molu glukozy dwie uciekają w powietrze łącząc się z tlenem.
C 6 H 12 O 6 → 2 C 2 H 5 OH + 2CO2
Ostatnio zmieniony środa, 12 sie 2020, 18:32 przez dziad borowy, łącznie zmieniany 1 raz.
My tu sobie siedzimy , a gorzałka w lesie

patrzal
250
Posty: 280
Rejestracja: środa, 25 gru 2019, 21:38
Krótko o sobie: Γνῶθι σεαυτόν
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: BLG. Pojęcie względne

Post autor: patrzal »

Pisałem o ewentualnej składowej utraty objętości cieczy. Utrata masy jako CO2 jest oczywista i na niej opiera się moje wyliczenie w dalszej części postu:
biorąc sacharozę jako bazę, to sumarycznie po hydrolizie i fermentacji jako CO2 ucieknie prawie 515g z kilograma cukru (OIDP - o ile dobrze policzyłem).
Proszę, czytaj posty w całości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bimbrownia”