blachamc

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
blachamc
10
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2021, 14:23
Podziękował: 2 razy

Post autor: blachamc »

Pragnę powitać Szanowne Grono.
Nazywam się Łukasz, interesuję się krótkofalarstwem, strzelectwem (jestem kolekcjonerem broni palnej), wyrabiam własne wędliny w szynkowarze oraz próbuję swoich sił w nalewkach.
Teraz postanowiłem zająć się wytwarzaniem własnych % do nalewek.
W tym celu na początek zaopatrzyłem się w miedzianego pot stilla na szybkowarze 15l od http://www.miedzianedestylatory.pl .
Jak mi się ten sport spodoba pomyślę nad czymś lepszym.
Osobiście gustuję w whisky nie koniecznie tym dostępnym w marketach czy na stacjach benzynowych, ginem ale i dobrym bimberkiem nie pogardzę. Jak to zwykł mawiać Ferdynand Kiepski jestem również smakoszem złotego trunku jakim jest piwo.
Na mojej aparaturze zamierzać zacząć do nastawów cukrowych, przechodząc później na owocowe, itd.
Mam nadzieję, że mnie ta alchemia wciągnie.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony niedziela, 14 lis 2021, 18:32 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
alembiki

patrzal
250
Posty: 280
Rejestracja: środa, 25 gru 2019, 21:38
Krótko o sobie: Γνῶθι σεαυτόν
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: blachamc

Post autor: patrzal »

Czołem!
Pot-still na początek dobra rzecz, nie wychodzi bardzo drogo, a jeśli się wkręcisz, to będziesz miał ogląd w którą stronę chcesz iść. Powodzenia!
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2581
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 235 razy
Otrzymał podziękowanie: 453 razy
Re: blachamc

Post autor: jakis1234 »

Witaj.
Skoro już tu jesteś, to pewnie Ciebie ta alchemia również wciągnie.
Pozdrawiam z opolskiego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”