Pomysły na poprawę smaku bimbru, przepisy smakowe, domowe sposoby na wyrób markowych wódek...
Awatar użytkownika

Autor tematu
mateusz85
20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Bimberek i whysky
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Załączniki
Bimberek z suszem CBD

Postautor: mateusz85 » niedziela, 26 wrz 2021, 19:34

Cześć koledzy
Mam sąsiada który uprawia marihuanę CBD leczniczą. Robi z niej olejki. Ma trochę suszu i planuję go wykorzystać. Czy ktoś z was orientuje się jakie powinny być proporcje przy zrobieniu takiego trunku. Jaki okres namaczania i trzymania ?

dostawa 5zł
Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!
Awatar użytkownika

Autor tematu
mateusz85
20
Załączniki
Re: Bimberek z suszem CBD

Postautor: mateusz85 » poniedziałek, 27 wrz 2021, 10:52

Doczytałem wczoraj że najwięcej składników uwalnia się gdy alkohol ma 70 %.
Pozostaje tylko pytanie ile gramów na litr i jaki czas oczekiwania. ?

Awatar użytkownika

defacto
1450
Krótko o sobie: Nie produkuję, nie sprzedaję - tworzę. Jestem artystą.
Ulubiony Alkohol: Piwo bezalkoholowe, kawa
Załączniki

Postautor: defacto » poniedziałek, 27 wrz 2021, 17:15

Serwus
Nikt najprawdopodobniej, nie korzystał z dobrodziejstw zioła w ten sposób. Uważam, że jeśli suszu dużo masz, z ilością w nalewce, kombinować możesz. Zacznij od np 1g/litr wódeczki. Mało będzie? - dodaj więcej. Co do mocy patrzalbym raczej w stronę 65% a co do czasu maceracji, nie wiem tego. Kieruj się smakiem i osobistymi preferencjami. Sam dobieraj moc nalewu cbd.
Pamiętaj. Susz, jak sądzę kolorek puści. Jeśli nie przeszkadza Ci to, działaj i znać dawaj.
Poza tym uważam, że cbd i wódeczka czysta, to słabe połączenie jest. Osobiście wolę wapor, niezależnie czy zawiera ono thc czy też tylko cbd. Fanem ziola jestem i osobiście wolę zapalić niż gorzołki popić, gdyż nigdy nie doznałem syndromu przepalenia, przedawkowania etc a po alkoholu, sami wiecie jak to bywa czasem. Jak to klasyk powiada- wszystko jest dla ludzi. Pozdrawiam
"Gdy chcesz mieć przyjaciół, mów tylko piękne słowa. Mów prawdę prosto w oczy, wtedy poznasz swego wroga"

Awatar użytkownika

Autor tematu
mateusz85
20
Załączniki

Postautor: mateusz85 » poniedziałek, 27 wrz 2021, 18:50

Dziękuję bardzo za informację. Popracuje nad tematem bo myślę że warto. Będę informował na bieżącą. Jeszcze raz dzięki i do usłyszenia

Awatar użytkownika

jatylkonachwile
350
Krótko o sobie: Główny projektant i konstruktor elektrohydrogumonapawarki z podczepem pod termobululator.
Status Alkoholowy: Wynalazca
Kontakt:
Załączniki

Postautor: jatylkonachwile » poniedziałek, 27 wrz 2021, 19:17

To ja trochę powiem, bo co nieco wiem.
Jeśli będziesz robił macerację/ekstrakcję w temperaturze pokojowej lub wyższej to wyciągniesz niemal wszystkie składniki, razem z woskami, chlorofilami, ksantofilami, karotenoidami i wszelakimi kanabinoidami wraz z THC (tak, to też tam jest, na 100%).
Jeśli chcesz mieć nalewkę CBD ale bez zielonego/brunatnego koloru od chlorofilu i innych barwników to musisz robić to w jak najniższej temperaturze. Przemysłowo stosuje się ekstrakcję CBD/THC przy użyciu nadkrytycznego CO2 (bardzo wysokie ciśnienie), przy użyciu butanu (składnik gazu LPG) już prościej, ale też można przy użyciu etanolu. Ale wtedy stosuje się temperatury -60 - -40*C, dzięki temu chlorofile nie przechodzą do ekstraktu, woski w minimalnym stopniu i praktycznie wszystkie kanabinoidy.

Ogólnie to wszystkie procesy są prowadzone na sprzętach dokładnie taki albo podobnych do ekstraktora Soxhleta

Awatar użytkownika

defacto
1450
Krótko o sobie: Nie produkuję, nie sprzedaję - tworzę. Jestem artystą.
Ulubiony Alkohol: Piwo bezalkoholowe, kawa
Załączniki

Postautor: defacto » poniedziałek, 27 wrz 2021, 19:28

Jeśli jest to lecznicza konopia, zawartość thc, bardzo śladowa jest. Twój mózg tego nie wykryje a jeśli nawet, to tzw "haj" jest niezauważalnie - znikomy.
"Gdy chcesz mieć przyjaciół, mów tylko piękne słowa. Mów prawdę prosto w oczy, wtedy poznasz swego wroga"

matot2
30
Załączniki

Postautor: matot2 » poniedziałek, 27 wrz 2021, 19:38

Efekt placebo też jest spoko;P

Wysłane z mojego S68Pro przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

jatylkonachwile
350
Krótko o sobie: Główny projektant i konstruktor elektrohydrogumonapawarki z podczepem pod termobululator.
Kontakt:
Załączniki

Postautor: jatylkonachwile » poniedziałek, 27 wrz 2021, 21:06

Może i tak, przepisy mówią o maksymalnej zawartości 0,2% THC, ale wiem że jest to sporym problemem wśród hodowców konopi, bo nawet te które nie powinny tego mieć (np odmiana "Białobrzeskie", tak polska odmiana) potrafią mieć 0,5% w suszu. Po ekstrakcji nagle się robi 3-5% w ekstrakcie a za to jest kryminał. Trzeba tak prowadzić proces by nie przekroczyć tych 0,2%. Albo umiejętnie poddać ekstrakt frakcjonowaniu i oddzielić jedno od drugiego (tak, wykonalne).

Awatar użytkownika

Autor tematu
mateusz85
20
Załączniki

Postautor: mateusz85 » poniedziałek, 27 wrz 2021, 22:21

Super. Rozmawiałem ostatnio z kolegą który się tym zajmuje i ma zbiory za tydzień że utrzymanie tego 0,2 THC nie jest takie proste. Przy ostatnich zbiorach miał 0.18 THC i się zrobił blady bo jeżeli przekroczy to cała uprawa musi iść z dymem.
Plan jest taki:
2 gramy na litr w pokojowej temperaturze
Po tygodniu podgrzeje butelkę z zawartością CBD do 50 C żeby wydobyć maksymalna ilość związków.
Następnie po tygodniu przepuszczę przez gazę i na koniec wrzucę całego liścia do butelki.
Myślę, że fajnie będzie wyglądać i smakować.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 wrz 2021, 22:40 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

jatylkonachwile
350
Kontakt:
Załączniki

Postautor: jatylkonachwile » poniedziałek, 27 wrz 2021, 22:57

Wyglądać będzie fajnie, ale w smaku to jak jakiś napar z gorzkich ziół/zielska.
Ja bym zrobił wręcz odwrotnie, 2 gramy w jakiś 200ml spirytusu schłodzonego do -20°C w zamrażarce, i tak przetrzymywane przez tydzień z codziennym mieszaniem, filtracja tego i dodanie do pół litra wody i uzupełnić spirytem do pełnej litry. Liść też można, dla wyglądu jak w żubrówce.

0,18% to nie jest jeszcze problem, znam przypadek że było 0,35% i to w typowych włóknistych, gdzie tam CBD jest jak na lekarstwo a co dopiero THC. Ale papier wszystko przyjmie i poszło w obrót.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 wrz 2021, 23:01 przez jatylkonachwile, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Autor tematu
mateusz85
20
Załączniki

Postautor: mateusz85 » wtorek, 28 wrz 2021, 05:44

Masz rację gorzkie to wyjdzie jak zrobisz to z nasionami. Kolega tak zrobił. Zmieszał spirytus z topami które miały nasiona i wyszło mu bardzo gorzkie.
Mu ta próbna butelkę zrobiliśmy bez nasion i wyszło słodkie.
Z chęciom spróbuję twojej metody i napisze Ci co i jak wyszło.
Dzięki bardzo

Awatar użytkownika

Autor tematu
mateusz85
20
Załączniki

Postautor: mateusz85 » niedziela, 3 paź 2021, 22:10

Hej. Po tygodniu oczekiwania spróbowałem mojego nowego specyfiku. Zapach super, smak dobry, kolor ekstra jedynie czego brakuje to końcowego efektu smakowego. Mojemu koledze przypomina to trochę smak rakiji.
Całość filtrowałem przez filtr do kawy. Szybko szło. Teraz do jednej butelki wsadziłem liść a do drugiej szczyt. Efekt w butelce jest super. Sprawdzę smak za tydzień może coś się zmieniło.
Teraz wypróbuję metodę ja tylko na chwile. Materiał wsadzę na tydzień do zamrażarki a następnie będę postępował według jego wskazówek.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 4 paź 2021, 13:21 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przepisy smakowe”