Bimber jak whisky

Pomysły na poprawę smaku bimbru, przepisy smakowe, domowe sposoby na wyrób markowych wódek...

Autor tematu
lapa1103
2
Posty: 3
Rejestracja: środa, 30 gru 2015, 16:18

Post autor: lapa1103 »

Siemka Pytanie mam do kolegów. choć sam od jakiegoś czasu psocę (2 lata) to w psocie się zakochałem jakieś 10 lat temu.
mianowicie, kiedyś na wyjeździe w delegacje spotkałem panów z okolic Grabowa nad Prosną / Brzezin i oni mnie poczęstowali bimbrem Piliśmy to z Pepsi w drinkach i smakowało niczym najlepsza whisky. później mój kumpel miał dojście i kupowaliśmy z tamtych stron i ona była identyczna w smaku z pepsi jak whisky... czasem robiłem przepalankę z cukrem skameralizowanym wlewałem w butelkę od John Walker znajomi pili i nikt nawet nie pytał czy to to na pewno oryginał. i moje pytanie
Z czego mogła być zrobiona ta psota??? jak się domyślam ktoś robił przemysłówkę (na duża skale) bo ile się chciało tyle mogło się zamówić...
niestety ręce przez które szedł towar wyjechały i nie mogę już załatwić by mieć na porównanie... sam psocę ale to nie ma nic z tamtym wspólnego...

Cressi
30
Posty: 35
Rejestracja: czwartek, 3 gru 2009, 18:16
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky,
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Bimber jak whisky

Post autor: Cressi »

Ja stawiam na jakieś zboże, ale eksperci spod Brzezin bimber potrafią zrobić pewnie nawet z boazerii.
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1312
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Bimber jak whisky

Post autor: ramzol »

Kup płatki dębowe palone mocno i srednio. Jest spory wybór na rynku. Dębiony bimber z cukru z colą będzie smakował podobnie. Wątpię w to by sprzedawali przedni destylat z ziarna. Cukier jest wydajniejszy i łatwiejszy, nie wspominając o nakładzie pracy.
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.

Riddick
30
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek, 8 sie 2016, 22:53
Krótko o sobie: Jestem NIE fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Bimber jak whisky

Post autor: Riddick »

Ja robię tak.
Po fermentacji słodu na whiskey przefiltrowane zboża zasypuję cukrem i zalewam gorącą wodą. W temperaturze 28 stopni dodaję drożdże. Destylacja jak na wkiskey, serce zaprawianie dębem leżakuje 3 miesiące. Taki trunek mieszam z cukrówką zaprawianą esencją irish whiskey od starowara.
Awatar użytkownika

FRUTTI
100
Posty: 104
Rejestracja: niedziela, 11 lis 2018, 10:34
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem;)
Ulubiony Alkohol: koniak/calvados
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Bimber jak whisky

Post autor: FRUTTI »

Może temat stary, ale autor przeczyta.
Zrób wino z mielonego zboża. Ja robię tak, że zalewam goraca wodą z kranu, dodaje cukru, mieszam mieszadłem. Jak woda ma 30/25*C dodaje drożdże. Na 110l daje 5 kostek babuni, po około 2 tygodniach wszystko ląduje na rurkach. Robiłem tak 2 razy i wynik niezły moim zdaniem, a i znajomi chwalom, dodam, że daje 15/20kg zboża 25/30kg cukru dopełniam beczkę do pełna. Przepraszam za chaos w pisowni.
Ostatnio zmieniony środa, 30 sty 2019, 17:12 przez Kamal, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Chaos dobre określenie. Poprawki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy smakowe”