Znaleziono 8 wyników

autor: Berito
czwartek, 3 gru 2020, 19:09
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Prędkość odbioru a temperatura na 10 półce
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 3271

Re: Prędkość odbioru a temperatura na 10 półce

Ja z tak dokładnym termometrem mogę zauważyć również że skok temperatury pojawia się praktycznie zawsze- nawet przy powolnym odbiorze, jest to jednak tak minimalny skok że jest to chyba nieuniknione. Sprawa komplikuje się jednak tak jak w wyżej wymienionej sytuacji- gdy temperatura skacze już o te 0...
autor: Berito
środa, 2 gru 2020, 20:40
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Prędkość odbioru a temperatura na 10 półce
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 3271

Re: Prędkość odbioru a temperatura na 10 półce

Wszystko jasne, fakt, ostatnio zacząłem fermentować na niższy procent. Dzięki bardzo
autor: Berito
środa, 2 gru 2020, 19:21
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Prędkość odbioru a temperatura na 10 półce
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 3271

Prędkość odbioru a temperatura na 10 półce

Witam, Keg 50l, 2x2kw, aabratek, OLM, bufor, sprężynki plipek KO 100%. Wsad- glukozówka, ok 14%, kryształ. Termometry mam pod MSR od Boleckiego. Zalanie, stabilizacja 1-1,5h. Przedgon, przejście do OLM. Po stabilizacji temperatura na 10 półce osiąga najniższą, stabilną wartość. MSR ma jeden czujnik ...
autor: Berito
środa, 18 lis 2020, 08:48
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Zimny refluks a zamknięty obieg wody
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 3690

Re: Zimny refluks a zamknięty obieg wody

To rozwiązanie jest jak najbardziej najlepsze jednak martwi mnie fakt, że pompka nie jest przystosowana do pracy ciągłej i może nawalić, tym bardziej jeszcze obciążona dławieniem. Dodatkowe odejście i trójnik to też kombinacje a jak mam prędzej czy później i tak ją wymienić to wolę zrobić to teraz n...
autor: Berito
wtorek, 17 lis 2020, 21:34
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Zimny refluks a zamknięty obieg wody
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 3690

Re: Zimny refluks a zamknięty obieg wody

Oczywiście miało być na godzinę a nie minutę, z taka wydajnością to wir w beczce :p dzisiaj doczytałem że moja pompka nie jest przystosowana do pracy ciągłej wiec w planie i tak jest zmiana, przymierzam się do czegoś podobnego jak kolega wawaldek11, znalazlem taka małą fontannową, przystosowaną do p...
autor: Berito
wtorek, 17 lis 2020, 14:11
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Zimny refluks a zamknięty obieg wody
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 3690

Re: Zimny refluks a zamknięty obieg wody

Mam trójnik, temperaturę mierzę. Wszystko podłączone na wężach od sprężarki (te ogrodowe się gną i robią miękkie od temperatur) i szybkozłączach, zawór na wlocie i wylocie też mam, z tym że normalny kulowy na 1/2", ale to raczej nie problem, ewentualnie z precyzyjnością. No nic, zobaczę jak to ...
autor: Berito
wtorek, 17 lis 2020, 12:43
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Zimny refluks a zamknięty obieg wody
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 3690

Re: Zimny refluks a zamknięty obieg wody

Zastanawiałem się właśnie nad tym, powiedzmy że byłoby to do zrobienia, ok. Teraz tylko pytanie jaki to jest refluks "za zimny"? Najłatwiej byłoby badać temperaturę kawałek nad/pod OLM, obserwować wahania temperatur przy cieplejszej i zimniejszej wodzie. Co jeśli nie mam tam termometru? Po...
autor: Berito
wtorek, 17 lis 2020, 10:27
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Zimny refluks a zamknięty obieg wody
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 3690

Zimny refluks a zamknięty obieg wody

Witam bardzo serdecznie, To mój pierwszy temat, mam za sobą już parenaście procesów i dotychczas lektura forum pomogła znaleźć rozwiązanie każdego problemu. Z uwagi na miejsce psocenia i brak dostępu do bieżącej wody musiałem skonstruować zamknięty obieg wody. Beczka 120l+ chłodnica (aluminiowa, pod...

Wyszukiwanie zaawansowane