Beczki dębowe - producenci

Gdzie zakupić najlepszy sprzęt do produkcji domowej? Linki do stron, które warto odwiedzić w poszukiwaniu sprzętu.
Regulamin forum
1. Każdy producent/sklep powinien znajdować się w osobnym temacie.
2. Jeżeli chcesz pokazać swój sklep/firmę/produkt zrób to opisując czym się zajmujesz/produkujesz. Temat może mieć jeden aktywny odnośnik do twojej strony www.
3. Poszukiwaczy sprzętów i towarów odsyłamy do działu Targowisko

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:

Post autor: michal278 »

Tak. To burbon tylko ulepszony przez filtrację w węglu z klonu cukrowego.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
koncentraty wina

krkkonrad89
50
Posty: 74
Rejestracja: niedziela, 26 sie 2018, 21:23
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Beczki dębowe - producenci

Post autor: krkkonrad89 »

Przy małej beczce 2 lata to za długo na pierwszy raz. Przedębisz. W destylarniach używają beczek ok 200l w których masz dużo mniejszy stosunek ilości alkoholu do powierzchni drewna. Nową beczkę proponuję zalać na max 1 rok i sprawdzać co jakiś czas.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Beczki dębowe - producenci

Post autor: kiwitom23 »

Tak też uczynię. Przynajmniej rozwiążę sobie problem maceracji beczki do szkockiej. Tylko będę musiał kupić z tonę kukurydzy, żeby móc dębić szkocką. Dzięki koledzy!!!! Zresztą załatwię dwa problemy za jednym zamachem, gdyż ja na pierwszym miejscu stawiam irlandzkie whiskey, na drugim szkocką whisky, a moja żona lubi bourbony. to przynajmniej przekonam ją, że zakup sprzętu nie był na darmo :D Tylko ten czas..... :scratch:
Ostatnio zmieniony piątek, 15 sty 2021, 23:13 przez kiwitom23, łącznie zmieniany 1 raz.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

kwik44
1250
Posty: 1259
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Beczki dębowe - producenci

Post autor: kwik44 »

Jest temat o starzeniu w beczkach... Strategia będzie różna w zależności od wielkości beczki. Inaczej trzeba podchodzić do małej, powiedzmy 10l, a inaczej do 60l i większej.
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Beczki dębowe - producenci

Post autor: MASaKrA_Domingo »

10l beczka to jak ziemniak dla byka :)

Dębienie debieniem, ale oprócz tego alkohol musi też mieć czas się ułożyć.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!

MarianoItaliano
2
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 3 maja 2021, 22:36
Re: Beczki dębowe - producenci

Post autor: MarianoItaliano »

Witam kolegów, czy mógł by mi ktoś doradzić w sprawie beczki dębowej. Jeszcze nigdy nie miałem styczności z tym produktem a chciałbym zakupić 2 beczki 50 litrowe do starzenia destylatów. Dokładnie chodzi mi o polecenie dobrego producenta lub może któryś z kolegów wykonuje i sprzedaje beczki. Jedna beczkę chce zalać na miesiąc burakiem następnie 3 miesiące winem wiśniowy a na dłuższy czas około roku destylatem. Druga miesiąc burak a następnie burbon. I tu pytanie czy czy polski dąb bo widzę ze dużo beczek jest z tego materiału będzie odpowiedni ?
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3806
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Beczki dębowe - producenci

Post autor: Doody »

Masz kilka opcji. Albo kupić beczkę przerobioną z beczki po winie/whisky, do takiej możesz lać bezpośrednio destylat, albo kupić beczkę nową. Osobiście kupiłem ostatnio nową beczkę od pana Okruty i muszę powiedzieć że wygląda ok. Beczka szczelna i solidna. Jednak taką beczkę trzeba wstępnie zalać, tak z resztą napisałeś w swoim poście. Beczkę przerobioną możesz kupić od Kowala albo ob magasa na białym forum.
Pozdrawiam
Darek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...”