bat4c

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
bat4c
30
Posty: 37
Rejestracja: sobota, 9 lut 2019, 01:56
Ulubiony Alkohol: bimber dobrej jakości
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 8 razy

Post autor: bat4c »

Witam. Nazywam się Michał. Swoją przygodę z wyrobem alkoholu zacząłem kilka dobrych lat temu od wina owocowego, ale jakiś rok temu znajomy pożyczył mi sprzęt do destylacji tj. destylator z zimnymi palcami i pomógł przygotować zacier z cukru. Po kilku dniach przedestylowaliśmy to i bardzo mi się podobało te parę godzin kapania swojego pierwszego urobku. Zatem teraz chcę kupić swój własny sprzęt do destylacji. Mam nadzieję, że pomożecie mi wybrać Drodzy forumowicze mój pierwszy sprzęt, który niebawem będę mam nadzieję zakupić. Pozdrawiam wszystkich :D

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: bat4c

Post autor: PETER29 »

Witaj Michale. Po pierwsze nie zrobiłeś ZACIERU a nastaw z cukru. Po drugie pamiętaj że jeśli chcesz kupić sprzęt szukaj Aabratek. ( zimne palce są przestarzałe a przede wszystkim trudne w obsłudze). Poczytaj o tym co napisałem a jak będą wątpliwości zadawaj pytania a na pewno pomożemy. Tak czy inaczej witamy w gronie pozytywnie zakręconych.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF

Autor tematu
bat4c
30
Posty: 37
Rejestracja: sobota, 9 lut 2019, 01:56
Ulubiony Alkohol: bimber dobrej jakości
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 8 razy
Re: bat4c

Post autor: bat4c »

PETER29 dzięki za poprawkę odnośnie nastawu. Właśnie zastanawiam się nad Aabratkiem z późniejszą możliwością rozbudowy. Chcę bowiem destylować zarówno cukrówki jak i owocówki od czasu do czasu. A i OLM w późniejszym czasie też by się przydał. Na razie jednak szperam po forum i zdobywam wiedzę na temat tego fascynującego fachu :)
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3836
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: bat4c

Post autor: Doody »

Witaj Michale i powodzenia :ok:
Pozdrawiam
Darek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”