Znaleziono 17 wyników

autor: Baryla
sobota, 2 sty 2021, 17:59
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Termometr w kegu, mocowanie za i przeciw
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 3371

Re: Termometr w kegu, mocowanie za i przeciw

Ja mam zaślepioną rurkę wpuszczoną kilka centymetrów z boku w głąb kega w którą wkładam czujnik, bez żadnej pasty. Mi taki pomiar wystarcza. Jak napisał aakk temperatury w kegu raczej dynamicznie się nie zmieniają więc i dynamiczny pomiar wiele nie wniesie.
autor: Baryla
niedziela, 1 lis 2020, 11:54
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Prosty sterownik na płytce rozwojowej ESP
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3150

Re: Prosty sterownik na płytce rozwojowej ESP

Dzięki poszło.
autor: Baryla
sobota, 31 paź 2020, 11:09
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Prosty sterownik na płytce rozwojowej ESP
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3150

Re: Prosty sterownik na płytce rozwojowej ESP

Zacząłem migracje projektu na ESP32 i mam problem z BLYNK, konkretnie z połączeniem. Płytka nie chce się łączyć z serwerem blynk. Przerobiony kod jaki pakuje na płytkę w załączniku. Monitor portu szeregowego pokazuje następujące komunikaty: https://i.ibb.co/KKCQ69N/Przechwytywanie.png Po zakomentowa...
autor: Baryla
sobota, 19 wrz 2020, 19:11
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Prosty sterownik na płytce rozwojowej ESP
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3150

Prosty sterownik na płytce rozwojowej ESP

Chciałem wam zaprezentować mój sterownik do kolumny i opisać pokrótce jak takie coś lub podobnego samodzielnie zbudować. Na wstępie chciałem zaznaczyć, że nie jestem ani elektronikiem ani programistą, więc moje rozwiązanie zapewne zawiera sporo naiwności i niedociągnięć wynikających z tego faktu. Pr...
autor: Baryla
poniedziałek, 27 lip 2020, 21:07
Forum: Grzanie
Temat: Pomiar napięcia w gniazdku.
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 4655

Re: Pomiar napięcia w gniazdku.

Czy ten spadek powtarza się w każdej dobie o tych samych godzinach? Nie wiem (baza zapisuje wartości co 15 minut tylko z ostatnich 24h resztę uśrednia jak na wykresie miesięcznym) , ale teraz ze zwykłej ludzkiej wścibskości będę sprawdzał :) Czy ta wtyczka pokazuje/zapisuje też zużytą moc? Tak poka...
autor: Baryla
poniedziałek, 27 lip 2020, 17:23
Forum: Grzanie
Temat: Pomiar napięcia w gniazdku.
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 4655

Re: Pomiar napięcia w gniazdku.

Ten spadek jest rzeczywiście zagadkowy, ja nic nie odpalam, jedynym dużym zakładem jest oczyszczalnia ścieków, a spadek trwa dokładnie 7h więc to mało prawdopodobne żeby to był przypadek, ale po nocach nie grzeję :)
autor: Baryla
poniedziałek, 27 lip 2020, 14:26
Forum: Grzanie
Temat: Pomiar napięcia w gniazdku.
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 4655

Pomiar napięcia w gniazdku.

Dzień dobry. Od dłuższego czasu borykam się z problemem braku stabilności procesu, czasem idzie super, czasem strasznie pod górkę. Ktoś z czatu zasugerował pomiar napięcia w gniazdku, bo ono może być problemem. To było już czas jakiś temu a mnie dziś oświeciło, że przecież już od dłuższego czasu tak...
autor: Baryla
sobota, 11 lip 2020, 19:00
Forum: Grzanie
Temat: Grzałka jedno i trójfazowa z tą samą mocą.
Odpowiedzi: 42
Odsłony: 21536

Re: Grzałka jedno i trójfazowa z tą samą mocą.

Trochę odkopię Tak, weź 3x2 kW i połączysz je w gwiazdę ze wspólnym "N" gdzie 1 faza będzie na regulator a dwie pozostałe daj na wyłącznikach. Nic nie przeszkadza że przez taki: https://allegro.pl/oferta/regulator-obrotow-silnika-mocy-napiecia-4000w-230v-7636856087?utm_medium=app_share&...
autor: Baryla
piątek, 10 lip 2020, 12:37
Forum: Projekty aparatur
Temat: wstępny projekt kolumny aabratek
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4337

Re: wstępny projekt kolumny aabratek

Według mnie za słabe grzałki do tej średnicy rury i to dość sporo.
autor: Baryla
poniedziałek, 8 cze 2020, 11:45
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Aktualne ceny cukru
Odpowiedzi: 2944
Odsłony: 927487

Re: Aktualne ceny cukru

Od środy w Tesco cukier biały 1.99.
https://tesco.pl/gazetki/884162/hiperma ... 020-06-10/
autor: Baryla
piątek, 1 maja 2020, 16:06
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: WÓDKA ŻUBRÓWKA - przepisy
Odpowiedzi: 116
Odsłony: 71654

Re: WÓDKA ŻUBRÓWKA - przepisy

A ja dokonałem następującej obserwacji, butelka po lewej stała na słoneczku w dniu dzisiejszym, butelka po prawej w piwnicy. Obydwie butelki z tej samej maceracji. Ślepe testy smakowe przeprowadzę wieczorem. https://i.ibb.co/ry9kkn6/DSC-1303.jpg Komisja w składzie ja i ja jednoznacznie podczas ślepe...
autor: Baryla
wtorek, 28 kwie 2020, 09:34
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja
Odpowiedzi: 597
Odsłony: 155794

Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

@halls @.Gacek @robert4you U mnie 3 przekaźniki SSR 2x25A i jeden 40A Foteka grzały się strasznie, do tego stopnia że było czuć plastik. Miały "radiator" z blachy stalowej 3mm każdy obsługuje grzałkę 2kw. W pracowni mam płytki na ścianach, więc przykręciłem blachę do ceramiki (oczywiście k...
autor: Baryla
piątek, 6 mar 2020, 18:47
Forum: Grzanie
Temat: Grzałka kwarcowa
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 2576

Grzałka kwarcowa

Próbował ktoś może grzalki kwarcowej jak niżej? Jak się sprawuje przy gęstych zacierach?
https://a.aliexpress.com/_BTymal
autor: Baryla
wtorek, 11 lut 2020, 14:31
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Aabratek a wysokość pomieszczenia 2m.
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 9842

Re: Aabratek

Zastosowanie bufora pozwala skrócić proces. Mimo że jego główna rola jest nieco inna to również przyczynia się do skróceniu całego procesu. No i naturalnie większa średnica rury - większa moc grzania - większa prędkość odbioru. Przede wszystkim średnica rury. Im większa tym szybciej kapiemy. Im wię...
autor: Baryla
poniedziałek, 10 lut 2020, 12:53
Forum: Grzanie
Temat: Grzałka jedno i trójfazowa z tą samą mocą.
Odpowiedzi: 42
Odsłony: 21536

Re: Grzałka jedno i trójfazowa z tą samą mocą.

Planowałem połączyć grzałkę jak na rysunku (dysponuje gniazdem siłowym z pięcioma bolcami), żeby łatwo się całoscią sterowało. https://i.ibb.co/vYMN3FQ/sketch-1581334779710.png Będę potrzebował jakieś 4kw (rura 76), więc myślałem odłączyć wtedy jedną rurkę grzewczą (jedną linię) ewentualnie skorygow...
autor: Baryla
poniedziałek, 10 lut 2020, 09:11
Forum: Grzanie
Temat: Grzałka jedno i trójfazowa z tą samą mocą.
Odpowiedzi: 42
Odsłony: 21536

Re: Grzałka jedno i trójfazowa z tą samą mocą.

Nie lepiej kupić zalepkę TriClamp pod Twój wymiar, do tego mufa 1 1/4” Zamiast tak się bawić, lepiej kupić gotową przejściówkę tri-clam / GW: https://a.aliexpress.com/_TJKki U nas też niedostępny element. Ale idea byla taka żeby maksymalnie uprościć całość. Podejrzewam, że pojedynczy element jest n...
autor: Baryla
czwartek, 6 lut 2020, 09:59
Forum: Grzanie
Temat: Grzałka jedno i trójfazowa z tą samą mocą.
Odpowiedzi: 42
Odsłony: 21536

Grzałka jedno i trójfazowa z tą samą mocą.

Dzień dobry. Może koledzy z większą wiedzą elektryczną się wypowiedzą bo ja już zgłupiałem. Postanowiłem przerobić wejście na grzałkę pod triclamp, dla szybszego montażu i demontażu (zawsze irytował mnie przewód wystający z beczki podczas mycia). Takowych nie udało mi się znaleźć w Polsce ale są dos...

Wyszukiwanie zaawansowane