Znaleziono 4 wyniki

autor: bartek3033
wtorek, 22 wrz 2020, 16:27
Forum: Wina Gronowe
Temat: Dolewanie wody do moszczu
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 793

Re: Dolewanie wody do moszczu

Ok, mam w tym dużym balonie 30 litrów i kwasowość 20g/l to co. Zrzucić redukwasem o 2g i rozcieńczyć 1:1? (Oczywiście minus cukier)
sobota, 19 wrz 2020, 20:14

Możliwe że to jest labrusca, nazbieraliśmy u siostry dziewczyny, krzak w dodatku był w totalnie zaniedbanym stanie (czyt. obrósł pół sąsiedniego drzewka i szopę obok). Czytałem trochę o gronowych i również prezentuję pogląd zbliżony do twojego. Bata z g...a nie ukręcisz, więc dopuszczam wodę, byle b...
sobota, 19 wrz 2020, 13:50

Napisali tam o 2l syropu cukrowego. Czyli nie ma znaczenia jak duże proporcje wyjdą w cukru stosunku do wody? Przykładowo jeśli odcisnę 30l moszczu to co by się nie działo, mój nastaw nie może przekroczyć 90l tak? A jakie są jeszcze inne sposoby? Bo na fb zadałem podobne pytanie i wręcz dostałem zj....
piątek, 18 wrz 2020, 07:37

Dolewanie wody do moszczu

Cześć. Jestem tu nowy i właśnie nastawiłem pierwsze wino. Przed zebraniem winogrona trochę poczytałem tu i tam, zakupiłem najpotrzebniejsze sprzęty (w tym kwasomierz). Natomiast jedna rzecz nie daje mi spokoju. Ile maksymalnie można dolać wody by go zbytnio nie rozcieńczyć? Obawiam się dość sporej k...

Wyszukiwanie zaawansowane