Znaleziono 5 wyników

autor: Bartek1989
sobota, 9 gru 2017, 17:18
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Metaliczny posmak destylatu
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 11344

Re: Metaliczny posmak destylatu

Mały update tematu, głowica po piaskowaniu :)
autor: Bartek1989
piątek, 8 gru 2017, 20:24
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Metaliczny posmak destylatu
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 11344

Re: Metaliczny posmak destylatu

Wszystko poczyściłem kretem z ludwikiem, później przemyłem kwasem cytrynowym, na dnie kega miałem jakąś dziwna żółtawa mazia która nie nie zeszła przy płukaniu. Na szczęście poradziły sobie z tym moje pogony :twisted: Po wszystkim zagotowałem wodę, w smaku była nie za bardzo :silent: ale tego smrodk...
autor: Bartek1989
środa, 6 gru 2017, 12:20
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Metaliczny posmak destylatu
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 11344

Re: Metaliczny posmak destylatu

Tam, gdzie miałem dojście to frezem, ładnie zjechałem fluki i wyszlifowałem, została głowica skos i przy tamce no i tam zaczynają się schody :/ Wcześniej wszystko antoxem przeleciałem, ale najwyraźniej za słabo. No i teraz pytanie, czy wystarczy sam antox czy trzeba tych rdzawych nalotów się pozbyć?...
autor: Bartek1989
środa, 6 gru 2017, 08:36
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Metaliczny posmak destylatu
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 11344

Re: Metaliczny posmak

tego brązowego samym kwasem się nie usunie, trzeba juz mechanicznie, a zmywaki rozczochrałem i bez ubijania tyle weszło :scratch: chyba spróbuje to wszystko jeszcze raz poczyścić łącznie ze zmywakami i zagotuje wodę, zobaczymy czy smrodek dalej będzie. Ostatnio na samej wodzie smrodu było co nie miara
autor: Bartek1989
wtorek, 5 gru 2017, 21:13
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Metaliczny posmak destylatu
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 11344

Metaliczny posmak destylatu

Witam wszystkich, Mam problem ze swoim sprzęciorem i zamiast wódeczki klasy de lux mam wódeczkę klasy do kibla :mrgreen: Noo może aż tak źle nie ma ale bez zaprawki średnio się to nadaje do picia. A więc zacznijmy od początku Aabratek keg 50l,kolumna 160cm wypełniona 18-stoma zmywakami (zmywaki wygo...

Wyszukiwanie zaawansowane