Znaleziono 5 wyników

autor: barberap
środa, 28 wrz 2022, 19:53
Forum: Problemy i pytania
Temat: Własna kolumna - pytania przed rozpoczęciem składania
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 4492

Re: Własna kolumna - pytania przed rozpoczęciem składania

Mała poprawka, dzisiaj się zorientowałem, że przy wzorze na obwód okręgu 2*PI*r, podstawiłem średnicę zamiast promienia... 5 metrów rurki w zupełności wystarczy mi na nawinięcie podwójnej spirali
autor: barberap
wtorek, 27 wrz 2022, 20:02
Forum: Problemy i pytania
Temat: Własna kolumna - pytania przed rozpoczęciem składania
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 4492

Re: Własna kolumna - pytania przed rozpoczęciem składania

Czyli zasyp będzie z nierdzewki, a nie ze sprężynek miedzianych Przelew podniosę na ok 10mm od krawędzi załamania kolumny. Odbiór przybliżę na również około 10mm od krawędzi. Termometr pionowo od góry. Natomiast z chłodnicą będę musiał chyba rzeczywiście jakieś zmywaki upchnąć, bo jeśli moje 5m rurk...
autor: barberap
poniedziałek, 26 wrz 2022, 19:58
Forum: Problemy i pytania
Temat: Własna kolumna - pytania przed rozpoczęciem składania
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 4492

Re: Własna kolumna - pytania przed rozpoczęciem składania

@Psotnik84 jak się uda zmontować to wrzucę fotę, żeby się pochwalić co wyszło. @Kòpôcz konstrukcja Aabratka wydaje mi się zdecydowanie prostsza do wykonania przez laika. Bo tak jak wspomniał HeniekStarr, warsztat jest do złożenia, ale szczerze mówiąc umiejętności niekoniecznie. Na co dzień nie zajmu...
autor: barberap
niedziela, 25 wrz 2022, 19:49
Forum: Problemy i pytania
Temat: Własna kolumna - pytania przed rozpoczęciem składania
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 4492

Re: Własna kolumna - pytania przed rozpoczęciem składania

Własnie widziałem, że dużo osób zwraca na to uwagę, że przy miedzianej kolumnie, zasyp nie musi być już miedziany. Jednak czy dodatkowa miedź nie będzie mimo wszystko powodowała zwiększonej wydajności kolumny w neutralizowaniu związków siarki? Umiejscowienie termometru na schemacie jest na pewno nie...
autor: barberap
niedziela, 25 wrz 2022, 16:28
Forum: Problemy i pytania
Temat: Własna kolumna - pytania przed rozpoczęciem składania
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 4492

Własna kolumna - pytania przed rozpoczęciem składania

Witam, podjąłem ostatnio decyzję o zbudowaniu własnej kolumny, nawet już kilka pierwszych kroków poczyniłem. Chcę zbudować kolumnę jak na zdjęciach poniżej i w zasadzie tworzę temat, żeby poradzić się doświadczonych osób czy moje założenia są poprawne i czy nie lepiej coś poprawić. Zacznę od tego, ż...

Wyszukiwanie zaawansowane