Badanie alkoholu

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy

Post autor: nemeto »

rozumiem, że badanie w WSSE Katowice jest bezpieczne i niebiescy nie wpadną z wizytą?
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1183
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: Badanie alkoholu

Post autor: psotamt »

Jeszcze nikt o takim wydarzeniu na naszym forum nie pisał.
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Badanie alkoholu

Post autor: Drupi »

Spoko kolego. Ja wysyłałem już dość dawno i nie jeden raz, i nic się nie stało. To co leci z OLM jest przeważnie jeszcze lepsze od sklepowego. A do innych się nie wypowiem. Ale badać możesz powiedzmy ;) i sklepową, powiedzmy z ciekawości, jako konsument. :mrgreen: Ale to tak żeby na poczcie się im nie wylało, zaizolój korek izolacją.
Ostatnio zmieniony sobota, 25 kwie 2020, 21:35 przez Drupi, łącznie zmieniany 1 raz.
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Badanie alkoholu

Post autor: nemeto »

Raczej myślałem zbadać czy poprawnie wyczyściłem przedgony ( oczywiście mówię o tych lepszych);)
Awatar użytkownika

shantel88
10
Posty: 18
Rejestracja: środa, 7 paź 2015, 14:13
Podziękował: 17 razy
Re: Badanie alkoholu

Post autor: shantel88 »

Czy ma ktoś możliwość zbadania alkoholu?

boxer1981228
1000
Posty: 1029
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 256 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Badanie alkoholu

Post autor: boxer1981228 »

Awatar użytkownika

shantel88
10
Posty: 18
Rejestracja: środa, 7 paź 2015, 14:13
Podziękował: 17 razy
Re: Badanie alkoholu

Post autor: shantel88 »

@gr000by czy masz możliwość wykonania badań?
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Badanie alkoholu

Post autor: rozrywek »

@shantel88.
Spójż na daty postów.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

shantel88
10
Posty: 18
Rejestracja: środa, 7 paź 2015, 14:13
Podziękował: 17 razy
Re: Badanie alkoholu

Post autor: shantel88 »

@rozrywek
Co ma data postu do tego?
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Badanie alkoholu

Post autor: rozrywek »

No to że grooby dawno tu nie zaglądał?
A zbadać możesz sam, wysłać próbkę.

Kiedyś radius miał dobre dojście do chromatografu. Ale to kiedyś.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

shantel88
10
Posty: 18
Rejestracja: środa, 7 paź 2015, 14:13
Podziękował: 17 razy
Re: Badanie alkoholu

Post autor: shantel88 »

A czy wiesz kto teraz ma dostęp z forum do wykonania badań?

boxer1981228
1000
Posty: 1029
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 256 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Badanie alkoholu

Post autor: boxer1981228 »

@shantell88 a Ty w ogóle czytasz co się do Ciebie pisze? Nawet Ci link podałem. WSSE Katowice nie zadowala?

Box

użytkownik usunięty
Re: Badanie alkoholu

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus :ok:
Box
Kolega chciałby przebadać to, co stworzył ale problem z danymi osobowymi jest zapewne. Nie dziwię się.

witas
30
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2021, 14:09
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 49 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Badanie alkoholu

Post autor: witas »

nemeto pisze:rozumiem, że badanie w WSSE Katowice jest bezpieczne i niebiescy nie wpadną z wizytą?
defacto pisze:Serwus :ok:
Box
Kolega chciałby przebadać to, co stworzył ale problem z danymi osobowymi jest zapewne. Nie dziwię się.
Ja robiłem badanie w listopadzie 2021 w Katowicach. Trzeba wypełnić formularz papierowy i życzą sobie tam numer PESEL/NIP i adres. Pesela/nipu na formularzu jednak nie wpisałem, spakowałem to wszystko i wysłałem paczką. Odezwali się po jakimś czasie, że oni proszą o numer PESEL bo im jest potrzebne do faktury. Niechętnie podałem ten numer, ale wydaje mi się, że do faktury na osobę fizyczną nie jest potrzebny ani pesel ani nip. Albo rzeczywiście cisną na podanie tych danych albo maja jakieś dziwne urzędowe procedury.

W każdym razie mają i pesel i adres (na adres wysyłaja papierową formę wyników). Z drugiej strony fakt wysyłania próbek do badania nie stanowi o tym, że się samemu przepedziło nastaw/zacier, ale już daje jakiś sygnał. Ciekawe czy sanepid jest w stanie wysłać na zleceniodawcę jakąś kontrolę, jeśli sie okaże że wyniki próbek są mega słabe (np. zbyt duża ilość czegość tam). Przyjdzie dzielnicowy i zapyta, skąd pan ma ten alkohol? :) Heh Niby podpisuje się też zgodę RODO.
psotamt pisze:Jeszcze nikt o takim wydarzeniu na naszym forum nie pisał.
Może po prostu akcja była szybka i nie zdążył dorwać się do komputera, by o tym napisać? :)
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Badanie alkoholu

Post autor: jakis1234 »

Niechętnie podałem ten numer, ale wydaje mi się, że do faktury na osobę fizyczną nie jest potrzebny ani pesel ani nip.
Zgodnie z aktualnymi przepisami finansowymi, przy wystawieniu faktury na osobę fizyczną trzeba wpisać PESEL.
Inna sprawa, że wiele firm tego nie robi i jakoś nie słyszałem, żeby ktoś się czepiał, ale przepis taki jest.
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Badanie alkoholu

Post autor: rozrywek »

Każdy ma w rodzinie brata, szwagra, babcię, kogoś kto nie ma sprzętu i jest czysty, wysyła próbkę i tyle.

Lab jest do użytku dla wszystkich, ma prawo wysłać próbkę, nawet sklepowej wódki, którą się powiedzmy zatruł.

Wszystko jedno.
Płacisz za badanie, czylu za usługę i tyle.
Tu nie może być mowy o udostępnianiu danych osobowych jak sądzę.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Badanie alkoholu

Post autor: rastro »

jakis1234 pisze:
Niechętnie podałem ten numer, ale wydaje mi się, że do faktury na osobę fizyczną nie jest potrzebny ani pesel ani nip.
Zgodnie z aktualnymi przepisami finansowymi, przy wystawieniu faktury na osobę fizyczną trzeba wpisać PESEL.
Inna sprawa, że wiele firm tego nie robi i jakoś nie słyszałem, żeby ktoś się czepiał, ale przepis taki jest.
Które przepisy, nr NIP jest konieczny ze względu na identyfikację VAT, ale osoba prywatna ani nie jest płatnikiem VAT, ani PESEL nie jest wydawany celem identyfikacji VAT w związku z tym nie ma obowiązku umieszczania tego nr. na fakturze. PESEL to przede wszystkim dość wrażliwe dane osobowe, których nie rozdaje się na prawo i lewo. Tak więc wiele firm wystawia faktury bez nr pesel i nic się nie dzieje zwyczajnie dlatego że nie takiego obowiązku. Z kolei wedle obowiązujących przepisów osobą prywatnym (nie prowadzącym działalności gospodarczej) już od wielu lat nie nadaje się nr. NIP.

Co do PSSE to znając życie faktycznie piszą ten nr. na fakturze, która to ląduje w księgowości jako kartka papieru, a wystawiając kolejną fakturę panienka korzysta z tego samego excela, w którym tylko zmienia dane. Chyba jedyny zintegrowany system informatyczny jaki mają to SEPIS i chyba EWP. Reszta kwitów stoi grzecznie w segregatorach. Ja bym się tymi nalotami nie przejmował - zapewne mają coś lepszego do roboty niż podpierdzielać że ktoś wysłał więcej niż jedną próbkę. Zapewne nieco gorzej jest, kiedy próbka będzie znacząco zanieczyszczona metanolem, albo czymkolwiek równie szkodliwym.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Badanie alkoholu

Post autor: jakis1234 »

Faktycznie, sprawdziłem i nie ma obowiązku wpisywana PESEL.
Natomiast wiele programów księgowych, przy wpisywaniu danych bez podawania NIP-u, wyrzuca informację o wpisaniu PESEL.
Tak jest na przykład w WF-Magu, którego używam w pracy. Dlatego sądziłem, że jest taki obowiązek.
Możliwe, że też mają taki program księgowy.
Pozdrawiam z opolskiego.

MastaMari
150
Posty: 168
Rejestracja: poniedziałek, 10 lut 2020, 21:47
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Badanie alkoholu

Post autor: MastaMari »

Panowie, macie może informacje czy jakieś laboratorium w Opolskiem Dolnośląskim wykonuje analizę alkoholu ??

boxer1981228
1000
Posty: 1029
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 256 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Badanie alkoholu

Post autor: boxer1981228 »

defacto pisze:Serwus :ok:
Box
Kolega chciałby przebadać to, co stworzył ale problem z danymi osobowymi jest zapewne. Nie dziwię się.
Milion osób wysyłało do badania próbki alkoholu w tym ja kilkukrotnie, nie spotkałem się aby ktokolwiek miał kiedykolwiek z tym problemy. Tym bardziej że rodo. Nie popadajmy w paranoję.

Box
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: Badanie alkoholu

Post autor: Kòpôcz »

Milion? A nie 36 milionów? A co ma do tego RODO? Wystarczy wniosek z podstawą prawną. Zapytaj prężne sklepy o wnioski o udostępnienie danych dotyczących zamówień paletowych - kilka sklepów Izba Skarbowa poprosiła o dane osób zamawiających duże ilości butelek. Żadne RODO nie daje prawa do odmowy udzielenia informacji organowi uprawnionemu. Prędzej czy później wezmą się i za nas, więc mnie taka ostrożność nie dziwi.
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.
Awatar użytkownika

gary1966
450
Posty: 485
Rejestracja: czwartek, 20 sie 2009, 21:18
Podziękował: 137 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: Badanie alkoholu

Post autor: gary1966 »

Screenshot_20220308_084611.jpg
No ale zdrowie psychiczne jest najważniejsze.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.youtube.com/watch?v=Kuv7n0x3hko
https://www.youtube.com/watch?v=AHbHSXajgZA

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Badanie alkoholu

Post autor: rastro »

Kòpôcz pisze:Zapytaj prężne sklepy o wnioski o udostępnienie danych dotyczących zamówień paletowych - kilka sklepów Izba Skarbowa poprosiła o dane osób zamawiających duże ilości butelek.
Co to znaczy duże ilości butelek? Myślę że dla nich 100-200szt w okresie roku to nie jest duża ilość. Raczej właśnie chodzi o ilości raczej paletowe. Izba skarbowa robi różne akcje - do mnie kiedyś dzwonili z zapytaniem czy byłem zadowolony z obsługi przez sklep internetowy - to znaczy dokładniej czy dostałem paragon i czy był tam osobno koszt przesyłki. Generalnie samo PSSE jest w pewnym sensie organem, który może coś sam z siebie kontrolować. Ale to prawda nie zawsze można się zasłaniać RODO.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

użytkownik usunięty
Re: Badanie alkoholu

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus
Box :ok:
Doskonale Cię rozumiem. Mało tego, sam kiedyś miałem podobny dylemat - bo co będzie, co się stanie potem? Przecież mam podać swoje dane.Tak? Dlatego też, biorąc pod uwagę wątpliwości i kontrowersje naszego kolegi uważam, że nie należy mu się dziwić.
Po za tym sądzę, że jeśli w tej chwili nikt nie korzysta z tych danych nie oznacza to, że zostały one zutylizowane i że w przyszłości nikt nie wpadnie na pomysł, zrobienia użytku z tych informacji. Patrzę na to troszkę z innej strony. Dlatego też, moja rada jest taka...Jeśli kolega ma obawy- co zrozumiałe, niech szuka prywatnie sposobu na przebadanie tego materiału ale nie za wszelką cenę. Gra warta świeczki. Dla spokojności dodam, że jeśli poddasz ten urobek ponownej i uczciwie przeprowadzonej rektyfikacji, żadne badanie nie będzie Ci już potrzebne. Pozdro

boxer1981228
1000
Posty: 1029
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 256 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Badanie alkoholu

Post autor: boxer1981228 »

@defacto a myślisz że pisząc na tym forum o tych wszystkich tematach jesteśmy całkowicie bezpieczni? Jak by chcieli to by trzepali każdego po kolei.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Badanie alkoholu

Post autor: jakis1234 »

Kwestia była już wielokrotnie wałkowana na AD, policja ma wiele możliwości namierzyć takie działania (AD, zwiększone zużycie prądu i wody, duże zakupy cukru, zakupy w internecie, itp. itd.) Nie robi tego, bo im się nie opłaca, jeżeli ktoś bawi się na własny użytek, nie sprzedaje, to sprawa ma "małą szkodliwość społeczną czynu".
Problem, gdy ktoś doniesie, wtedy muszą sprawdzić.
Ostatnio zmieniony wtorek, 8 mar 2022, 11:06 przez jakis1234, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam z opolskiego.

użytkownik usunięty
Re: Badanie alkoholu

Post autor: użytkownik usunięty »

boxer1981228 pisze: myślisz że pisząc na tym forum o tych wszystkich tematach jesteśmy całkowicie bezpieczni?
Nie.
Uważam, że jesteśmy już dawno skatalogowani.
Pozdrawiam.

witas
30
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2021, 14:09
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 49 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Badanie alkoholu

Post autor: witas »

rozrywek pisze: Lab jest do użytku dla wszystkich, ma prawo wysłać próbkę, nawet sklepowej wódki, którą się powiedzmy zatruł.

Wszystko jedno.
Płacisz za badanie, czylu za usługę i tyle.
Tu nie może być mowy o udostępnianiu danych osobowych jak sądzę.
Zgadzam się, ale według mnie wyciąganie numeru PESEL/NIP jest w celu zrobienia badania całkowicie niepotrzebne i nieuzasadnione (że niby do faktury). Chromatograf bedzie lepiej działał jak mu ktoś wpisze pesel? Jakie RODO jest, każdy widzi. Co z tego, że ktoś zobowiązuje się chronić te dane, jak potem może się okazać, że dane i tak wyciekły.

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Badanie alkoholu

Post autor: Wojtek5 »

Wg mnie to kwestia zrozumienia RODO i nie jest, jakie jest i jak kto widzi, tylko spełnia określoną funkcję.
To, że ktoś chciał Twój nr NIP lub Pesel do badania to może nie to, że do faktury tylko może nie mogą takich badań wykonywać anonimowo. Podobnie jak pójdziesz do przychodni, nawet prywatnej płacąc za wizytę, też będziesz musiał podać nr pesel. Oczywiście masz pełną dowolność podania danych wrażliwych i zrezygnowania z danej czynności.
Jeśli ktoś myśli, że RODO chroni jego dane przed organami to jest, to duża niedojrzałość i brak wyobraźni. RODO chroni przed wypływem danych na zewnątrz, ich udostępniania i pozyskiwania i nic więcej.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Badanie alkoholu

Post autor: rozrywek »

Co wy z tym peselem.
Podaj pesel babci i tyle.
Albo kogoś z rodziny co jest czysty i zaufany. Już o tym wspominałem.

A tak na marginesie kto ma do stracenia parę zł aby wysłać 2 próbki?

Jedną swoją i drugą, sklepowej wódki z wyższej półki?

Może kiedyś zrobimy wspólną akcję testu sklepowych wódek.
Pokazać jak wszystkie marki tych lepszych są za nami w tyle o minimum parę dekad technologicznych.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

kumpocik
100
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 16 cze 2020, 15:57
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Badanie alkoholu

Post autor: kumpocik »

Odnośnie inwigilacji organów ścigania po dłuższym czasie.... Po 10 latach i trzech zmianach aut w międzyczasie, dzwoni do mnie komenda z pytaniem czy kupowałem na alledrogo kopertę na kluczyki marki X lat temu 10, bo wszczęte jest dochodzenie przeciwko sprzedawcy bo wykorzystał znaki towarowe nielegalnie i chcą przesłuchać kilkaset osób które takie kluczyki (koperty) nabyli... za kilkanaście PLN. Wezmę urlop i stracę czas na komendzie mówiąc że nie pamiętam bo to było bardzo dawno ... podwijam kiecę i lecę.
Mają nas jak chcą więc podawanie prawdziwych danych przy zamawianiu np sprzętu do gotowania jest daleko idącym zaniedbaniem i narażaniem się na wizytę Sherlocków :)

smerfy1989
2
Posty: 2
Rejestracja: środa, 5 maja 2021, 13:26
Podziękował: 4 razy
Re: Badanie alkoholu

Post autor: smerfy1989 »

Witam,
To mój pierwszy post i na początku chciałem bardzo podziękować wszystkim pasjonatom, którzy udzielają się na tym forum, to dzięki Wam, zacząłem tę piękną przygodę: zakupiłem kolumnę, zrobiłem kilka produktów, a obecnie dostałem wyniki badań mojego spirytusu z laboratorium w Katowicach. Jestem początkujący (kolumnę dostałem w grudniu), uczę się, popełniam błędy. W spirytusie nie wyczuwam obcych zapachów ani smaków, lecz nie do końca rozumiem wyników. Wszystko z nimi w porządku?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

użytkownik usunięty
Re: Badanie alkoholu

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus :ok:
Żeby każdy początkujący, otrzymywał takie wyniki- byłoby super. To po drugim procesie jest?
@rozrywek, co ty na to?
:D

smerfy1989
2
Posty: 2
Rejestracja: środa, 5 maja 2021, 13:26
Podziękował: 4 razy
Re: Badanie alkoholu

Post autor: smerfy1989 »

Dzięki, robiłem to metodą 2,5. Zwykła cukrówka.
Od razu lżej się robi człowiekowi, że jest na dobrej drodze.

użytkownik usunięty
Re: Badanie alkoholu

Post autor: użytkownik usunięty »

Jesteś na bardzo dobrej drodze :ok:
Swoją drogą szkoda, że te chromatografy, nie potrafią ogarnąć tych wyników, z większą precyzją.
Chyba już tak być musi.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Badanie alkoholu

Post autor: rozrywek »

defacto pisze: @rozrywek, co ty na to?
:D
Nie prowokuj.
Co ja na to, bardzo się cieszę z super
Wyniku, po tak krótkim czasie praktyki.
:ok: :punk: gratuluję @ smerfy1989.

A co ja jeszcze na to:
Otóż są jakieś regulacje prawne dotyczące norm.
Gorzelnie, Polmosy i inne ciolki, powinny dostawać kopie wyników.
Z wysyłanych przez was próbek.
Wyciągać średnią, i podwyższyć swoje normy.
Dla refleksji, jak się robi dobry alkohol.

Wóda w sklepie, była by droga, społeczeństwo nie miałoby kaca,
podniosła by się jakość, ponieważ wzrosły by koszta produkcji.

Z tego co widzę, wszystkie wysłane przez was próbki to Audi RS, które odstawia w tyle przemysł Gorzelniczy, czyli tę starą Dacię, i nigdy was nie dogoni.
Brawo wy. :ok:
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

użytkownik usunięty
Re: Badanie alkoholu

Post autor: użytkownik usunięty »

Nie prowokuj.
Bynajmniej.
Poznałem się na tobie jako wyjątkowego "purystę" w tej dziedzinie i nie miałem nic złego na myśli. Ot co :ok:

wr00na
10
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek, 3 wrz 2012, 15:46
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Badanie alkoholu

Post autor: wr00na »

Trochę minęło czasu, zanim kolega Lesgo mi pomógł w pierwszych krokach i nie miałem do tej pory żadnych specjalnych powodów, żeby coś pisać.
Natomiast po tych kilku latach posłałem próbkę do analizy i otrzymałem takie oto wyniki.

Czy pomożecie zrobić jakąś interpretację sprawy acetali?

Obrazek

witas
30
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2021, 14:09
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 49 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Badanie alkoholu

Post autor: witas »

Też bym się dołączył do pytania o ten acetal.

Wynik badania pokazuje nazwę związku właśnie jako acetal, natomiast na Wikipedii (https://pl.wikipedia.org/wiki/Acetale) znalazłem informację o acetalach, czyli o całej grupie tychże związków. Zakładam, że laboratorium podaje wynik dla pewnego konkretnego reprezentanta, skoro przedstawiają go w liczbie pojedynczej na wyniku.

Czy ten acetal nie jest przypadkiem składnikiem przedgonu?

wr00na
10
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek, 3 wrz 2012, 15:46
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Badanie alkoholu

Post autor: wr00na »

W jednym opracowaniu na temat alkoholi przeczytałem, że Acetale są odpowiedzialne za bukiet zapachowy w alkoholach. Generalnie wina, koniaki, whisky mają jego dużo większą zawartość, co powoduje, że "pachną". W moich wynikach Acetal występuje w ilości 3 gramy na 1000 litrów, więc jak mniemam jest to ilość niezauważalna, ale jednak jakby ktoś miał wiedzę potwierdzoną, a nie domniemaną, to chętnie bym się czegoś dowiedział więcej..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”