Znaleziono 19 wyników

autor: Azeotrope
poniedziałek, 26 kwie 2021, 23:47
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Pytania dotyczące OVM z Australii.
Odpowiedzi: 45
Odsłony: 11705

Re: Pytania dotyczące OVM z Australii.

Hi :mrgreen: Can you please tell us, what that means :scratch: : ... I have a house inspection in 7 days. Jestem najemcą. Menedżer wynajmującego przyjdzie i zrobi zdjęcia, aby mu to pokazać. Trawa jest ścięta, bez chwastów. Ściany nie są zniszczone. Łazienki są czyste. W domu mieszka tylko jedna ro...
autor: Azeotrope
poniedziałek, 26 kwie 2021, 12:35
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Pytania dotyczące OVM z Australii.
Odpowiedzi: 45
Odsłony: 11705

Re: Pytania dotyczące OVM z Australii.

Super te drożdże, 20 g/25 l nastawu :ok: A w tych 25 litrach ile jest cukru? Super yeast, 20 g / 25 l liquid :ok: And in these 25 liters how much sugar is there? Myślę, że użyłem 40 kg cukru. Nie pamiętam dokładnie teraz. Dostałem drożdże z „najlepszym okresem przydatności do spożycia” Mar 2021. By...
autor: Azeotrope
niedziela, 25 kwie 2021, 10:17
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Pytania dotyczące OVM z Australii.
Odpowiedzi: 45
Odsłony: 11705

Re: Pytania dotyczące OVM z Australii.

Pot.jpg closeup.jpg Tym razem użyłam specjalnych drożdży Wódka z Nowej Zelandii. Było znacznie lepsze niż drożdże chlebowe. https://stillspirits.com/products/distillers-yeast-vodka Drożdże działały zgodnie z twierdzeniami producenta. Mam bardzo małe przodu i bardzo małe ogony. Mogłem dostać może 1-...
autor: Azeotrope
wtorek, 6 kwie 2021, 09:14
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Pytania dotyczące OVM z Australii.
Odpowiedzi: 45
Odsłony: 11705

Re: Pytania dotyczące OVM z Australii.

Mówiąc Alkorec masz na myśli Alcotec? Altotec 24-godzinny czy Alcotec 48-godzinny? To tutaj najczęściej spotykane drożdże. Pochodzi również z Chin. https://www.woolworths.com.au/shop/productdetails/79628/sanitarium-marmite-spread Te drożdże z biegnącym kangurem również pochodzą z Chin. =============...
autor: Azeotrope
wtorek, 6 kwie 2021, 08:01
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Pytania dotyczące OVM z Australii.
Odpowiedzi: 45
Odsłony: 11705

Re: Pytania dotyczące OVM z Australii.

Hi Samuel! I am so impressed of your creativity. Well done, mate! 36kg of sugar in 210 liter solution gives cca 16BLG density. This will give you nice and smooth in taste distillate. But you can increase density up to 25 Blg, especialy you invert sugar before fermentation. You will get much more al...
autor: Azeotrope
poniedziałek, 5 kwie 2021, 13:13
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Pytania dotyczące OVM z Australii.
Odpowiedzi: 45
Odsłony: 11705

Re: Pytania dotyczące OVM z Australii.

Przy tym OVM to kran jakiś taki dziwny jest. Tam powinien być zwykły zawór kulowy (ball valve). i nie wiem czy dobrze widzę widzę, do portu termometru jest podłączona rurka od wody chłodzącej. Na forach anglojęzycznych ludzie używają tego typu zaworu. Te zdjęcia pochodzą z serwisu Ebay / Forum / Ks...
autor: Azeotrope
poniedziałek, 5 kwie 2021, 00:23
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Pytania dotyczące OVM z Australii.
Odpowiedzi: 45
Odsłony: 11705

Re: Pytania dotyczące OVM z Australii.

@ mirek-swirek Drożdże chlebowe zniknęły podczas blokady. Wszyscy robili ciasta w domu. Drożdże, które pojawiły się po zamknięciu, nie mogą w pełni fermentować. Zostało dużo cukru. Od teraz będę używać Alcotec 48. Tutaj asortyment drożdży jest bardzo ograniczony w porównaniu z Polską. ==============...
autor: Azeotrope
poniedziałek, 5 kwie 2021, 00:15
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Pytania dotyczące OVM z Australii.
Odpowiedzi: 45
Odsłony: 11705

Re: Pytania dotyczące OVM z Australii.

Wygląda na to, że rozgniewałem tu niektórych ludzi bez zamiaru. Postaram się wyjaśnić jak najwięcej, zanim wyjdę.

==========================================

It seems I have angered some people here without intending to. I will try to clarify as much as I can before leaving.
autor: Azeotrope
niedziela, 4 kwie 2021, 07:37
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Pytania dotyczące OVM z Australii.
Odpowiedzi: 45
Odsłony: 11705

Re: Pytania dotyczące OVM z Australii.

Mój projekt jest opisany tutaj. Teraz spakowałem go z tym schematem i działał zgodnie z oczekiwaniami https://alkohole-domowe.com/forum/vapour-managment-vm-t3013.html https://alkohole-domowe.com/forum/download/file.php?id=4021&mode=view Nie używam Młota Thora, bo nie jestem Skandynawem! Używam s...
autor: Azeotrope
poniedziałek, 8 mar 2021, 08:22
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Pytania dotyczące OVM z Australii.
Odpowiedzi: 45
Odsłony: 11705

Re: Pytania dotyczące OVM z Australii.

IMG_20210306_170334.jpg IMG_20210306_170219.jpg IMG_20210306_173621.jpg Przepis, którego używam, mówi mi, żebym użyć 36 kg cukru na 210 litrów wody. Używam drożdży piekarskich. Używam starych bębnów Olive, jak widać na zdjęciu. Jeśli użyjesz opaski kablowej na korpusie grzejnika, zdejmij ją, a nast...
autor: Azeotrope
piątek, 5 mar 2021, 09:34
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Pytania dotyczące OVM z Australii.
Odpowiedzi: 45
Odsłony: 11705

Re: Pytania dotyczące OVM z Australii.

purity.jpg Dziękujemy wszystkim za odpowiedzi i udostępnienie zdjęć! Moje odpowiedzi w dowolnej kolejności: Moja czystość wyniosła około 95%. Zostawiłem go na noc w stalowym garnku, więc mógł również zebrać trochę wilgoci. Więc zostanę z Panchenkov Mesh. Nie wymaga to żadnych drutów mocujących. To ...
autor: Azeotrope
środa, 3 mar 2021, 01:07
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Pytania dotyczące OVM z Australii.
Odpowiedzi: 45
Odsłony: 11705

Re: Pytania dotyczące OVM z Australii.

Control.jpg Top1.jpg Top2.jpg Top3.jpg Mid.jpg Mid2.jpg Mid3.jpg Bottom.jpg Sensors are in HEAD MIDDLE COLUMN COOLANT BOILER Kettle How many grams of filling is need for 180 cm height? How to hang the filling over the OVM connector? ====================================== Czujniki są włączone GŁOWA ...
autor: Azeotrope
piątek, 26 lut 2021, 09:45
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Pytania dotyczące OVM z Australii.
Odpowiedzi: 45
Odsłony: 11705

Re: Pytania dotyczące OVM z Australii.

The design is quite simple. It is an OVM but built on Distillarus (Russian store) design parts. Lowest portion is Polish Buffer. Moving up there is 2" diameter pipe filled with steel mesh. Then we have a diopter to see the reflux. Then we have a VM module. Then 30cm of 2" diameter pipe fil...
autor: Azeotrope
piątek, 26 lut 2021, 07:23
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Pytania dotyczące OVM z Australii.
Odpowiedzi: 45
Odsłony: 11705

Re: Pytania dotyczące OVM z Australii.

Kondensator powrotny jest wykonany z karbowanej rury ze stali nierdzewnej. Moduł Bokakob LM ze skośną płytą z zaworem iglicowym. Rura 30 cm. izolowane tekturą. Pokryte później niebieskim plastikiem. Wypełniony siatką Panczenkowa. Moduł VM ze zdalnym termometrem. Na szczycie. Zasuwa (zasuwa). Skrapla...
autor: Azeotrope
piątek, 26 lut 2021, 03:27
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Pytania dotyczące OVM z Australii.
Odpowiedzi: 45
Odsłony: 11705

Re: Pytania dotyczące OVM z Australii.

To jest inspiracja. Wymieniłem części na gotowe.
d3a63f2ba95fcb76ac9731a8b69425a7[1].jpg
https://aabratek.pl/produkty/783/elektr ... yczki.html
autor: Azeotrope
piątek, 26 lut 2021, 03:18
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Pytania dotyczące OVM z Australii.
Odpowiedzi: 45
Odsłony: 11705

Re: Pytania dotyczące OVM z Australii.

Mój kocioł jest zajęty destylacją w garażu. IMG_20210226_093331 - Copy.jpg Używam płynu do mycia na bazie cukru (mój nowy eksperyment). W ten sposób ciecz o temperaturze 20 stopni Celsjusza jest podgrzewana do około 50 stopni Celsjusza. Używam pompy akwariowej. IMG_20210226_093324 - Copy.jpg Całkowi...
autor: Azeotrope
wtorek, 23 lut 2021, 23:56
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Pytania dotyczące OVM z Australii.
Odpowiedzi: 45
Odsłony: 11705

Re: Pytania dotyczące OVM z Australii.

IMG_20210224_095241 - Copy.jpg
Detektor poziomu cieczy.
Czujnik temperatury wody na wyjściu.
Deflegmator.
Gotowy regulator napięcia.
Skrzynka sterownicza z 5 czujnikami i zdalnym alarmem.
autor: Azeotrope
wtorek, 23 lut 2021, 23:51
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Pytania dotyczące OVM z Australii.
Odpowiedzi: 45
Odsłony: 11705

Re: Pytania dotyczące OVM z Australii.

Korekta do pytania 2: P2: To jest teraz OVM. Czy powinienem zrobić to OLM, aby uzyskać lepsze wyniki? Gdzie pójdzie siatka do pakowania? @drgranatt- Reszta jest zdemontowana. W dolnej części znajduje się bufor. @rastro- Pod szklaną częścią znajdują się dwa termometry. Jeden w kotle. Jeden w kolumnie...
autor: Azeotrope
wtorek, 23 lut 2021, 03:19
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Pytania dotyczące OVM z Australii.
Odpowiedzi: 45
Odsłony: 11705

Pytania dotyczące OVM z Australii.

Cześć, jestem Hindusem mieszkającym w Sydney w Australii. Czytałem to forum, forum białe i fora rosyjskie. Interesuje mnie tylko Wódka! Złożyłem OVM z chińskich części. Rozmiar to 2 cale średnicy (51 mm). Mam teraz kilka pytań. P1. Napełniłem stal nierdzewną w górnej części (siatka Panczenkowa), a c...

Wyszukiwanie zaawansowane